Skocz do zawartości
Gość makemefeel

turbina k03s

Rekomendowane odpowiedzi

Gość makemefeel

Witam,

 

krótkie pytanie. Czy zmiana turbiny z seryjnej na k03s w Passacie B5 1.8T wymaga większych zmian?? Czy wchodzi sztuka za sztukę? No i czy ma to jakiś sens??

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pytanie o co pytasz... K03s to nazwa właściwa dla turbin w silnikach poprzecznych. Jeśli mowa o tej z mojego podpisu, to powinna podejść 1do1. Mocowania przewodów olejowych mogą być ciut inne, ale to już każdy monter dorobi. Najważniejsze, czyli spięcie kolektor > wydech jest to samo. Tu rzeźby nie będzie.

 

Niech się wypowie ktoś, kto ma etkę i prześledzi numery...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja slyszalem ze wydech nie podejdzie bo jest przesuniety minimlanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość makemefeel

a może jest ktoś na forum kto już to robił??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ja slyszalem ze wydech nie podejdzie bo jest przesuniety minimlanie.

 

to nie jest chyba sprawa konstrukcyjna, tylko rzemieślnicza ;) Przesunięcie (wydłużenie / skrócenie) wydechu i/lub mocowania wydechu to najmniejszy problem z montowaniem innego turbo w aucie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość makemefeel
to nie jest chyba sprawa konstrukcyjna, tylko rzemieślnicza ;) Przesunięcie (wydłużenie / skrócenie) wydechu i/lub mocowania wydechu to najmniejszy problem z montowaniem innego turbo w aucie...

 

 

jeśli jest to tylko kwestia wydechu to rzeczywiście rzemiosło własne i sprawa załatwiona

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy ja gdzies napisalem ze potrzeba mechanika/artysty spawacza po polibudzie????

 

napisalem tylko ze jest szansa ze trzeba bedzie przesunac wydech, chociaz mierzylem do siebie takie turbo i wydawaloby sie ze pasi idelanie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość dj771

Kolego wymieniaj i o nic się nie martw ja wymieniałem sam i mi się udało nie miałem problemów z niczym starą wyciągnełem nową(po regeneracji) włożyłem i po sprawia .Nie pękaj to nic strasznego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności