Skocz do zawartości
Gość Krawcol

silniczek V68-jaki numer wg Etki :?:

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krawcol

Witam!

Czy ktos z kolegow moglby mi podac numer silniczka V68 z climatronica wg Etki :?: Wlasnie przegladam allegro i tam jest troche silniczkow-nie chcialbym, zeby do pomylki jakiejs doszlo :hyhy:

Podpowiem tylko, ze taki sam kod ma silniczek V70 i jeszcze jakis jeden...

Aha, Passat z 2003 roku :D

Kolejne pytanie-czy silniczek V68 z Golfa IV jest taki sam i ewentualnie jaki on moze miec kod :?:

Dzieki z gory za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę się gubie w lokalizacji elementu. Ten silniczek to którą klapką steruje :?:

Wydaje mi się, ze to będzie : 8D2 820 511 D - silniczek sterujacy klapką zmiany temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

V68 steruje klapka zimne/cieple powietrze... Ale jak bylem w ASO jakis czas temu, to widzialem w ich Etce ten sam silniczek jako V68, V70 i jeszcze jakis-czyli silniczek jest ten sam, ale ma rozne umiejscowienie i funkcje...

Danek, a orientujesz sie, jak wyglada w innych autach z tymi silniczkami :?: Czy np. z Golfa IV, Seata Leona/Toledo czy jeszcze innych samochodow bedzie pasowal silniczek do Paska :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego czy z innych bedzie pasował - to nie wiem. W sumie to w Golfie IV - masz identyczny panel sterowania, więc.... Ale to, co piszesz o oznaczeniach silniczków, to V70 na pewno to nie jest. No i wkoło tego miejsca, gdzie jest klapka, to są 3 rózne silniczki według ETKI. Różnią się tylko końcówką numeru. Każda ma inną ,literę na końcu, czyli: C, D, E. Więc może to tez być ten silniczek z drugiej strony (numer 13) - od klapki odmrazania.

 

elementyklimyvd4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Różnią się tylko końcówką numeru. Każda ma inną ,literę na końcu, czyli: C, D, E.

A tego to nie wiedzialem-a pewnie jest to wazne :) Dzieki za podpowiedz i czekam na kogos, kto napisze mi o tym silniczku (V68) z innych modeli :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to masz powyżej od passata, a tutaj z Golfa IV :ok:

 

beztytuubx4.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Danek, a wiesz, czym moze sie roznic ten silniczek z Etki Golfa 10 od (10)... Bo nie ma na allegrogo tego z literka D, ale jest ten 1J1 907 511 C... I czy mozna go wlozyc :?:

Moze w skrocie przypomne moj problem-wyskakuje mi na climatronicu blad 4F7 (czyli silniczek v68), caly czas mi brzeczy podczas jazdy i bardzo mnie to wqrwia :(

Jakiego w koncu silniczka mam szukac, bo juz sie pogubilem :( v68, ale o jakim dokladnie oznaczeniu :?: Nie chce rozgrzebac auta, zeby numer sprawdzic i dopiero wtedy kupowac ten silniczek... Nie chce tez w ASO placic 400zlotych, skoro moge miec z allegro za 60zl ten sam silniczek (mam nadzieje, ze sprawny)...

Koledzy, poratujcie mnie dobra rada-bardzo Was prosze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia lietrowe na końcu, mowią o kolorze, tzn. silnczek z symbolem "D" ma oznaczenie "czerwone", silniczek z symbolem "C" ma oznaczenie żółte. Według rysunku są one identyczne - różnia się tylko miejscem mocowania i oczywiscie sterowaniem odrębną klapką. A jeśli chodzi jeszcze o wcześniejsze pytanie, to jest na pewno V68 - od regulacji temperatury, bo V70 jest od klapy centralnej nawiewu. Sprawdzalem to dodatkowo w "serwisówce".

Tak więc uważam, ze te silniczki bedą identyczne - nawet numer na to wskazuje. A co do symbolu z Golfa - to nie mam pojęcia. Popatrz na allegro na foty obudowy i kostki elektrycznej (bądź gniazda na kostke) - czy są identyczne (te z symbolem 8D0 i 1J1).

 

beztytuuwa3.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Według rysunku są one identyczne - różnia się tylko miejscem mocowania i oczywiscie sterowaniem odrębną klapką

Czyli moge kupic zamiast 8D2 820 511 D silniczek 8D2 820 511 C lub E i wszystko bedzie dobrze :?: Bo te z innymi literkami wlasnie od Passata sa :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli moge kupic zamiast 8D2 820 511 D silniczek 8D2 820 511 C lub E i wszystko bedzie dobrze :?: Bo te z innymi literkami wlasnie od Passata sa :)

No większą pewność bym miał, jakbym oba na reku trzymał. Przekopałem ETKĘ i "serwisówkę" i sądzę, ze będzie pasowac :D

No a jeśli wyjdzie ZONK, to na jakimś SPOT-cie pomyślimy ewentualnie ... co dalej :evil:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

No i ZONK... Te silniczki od Paska maja oznaczenia 8D1 820 511 B i E...

Ale z golfa jest silniczek 8D2 820 511 C... A wyglada tak (foto zapozyczone z allegro). Jesli bedzie do mnie pasowac, to chetnie go kupie :D

8D2_820_511_C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz foty tych pozostałych :?:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Za chwile wrzuce-tylko fotki obrobie i opisze :)

 

Z tego co widze, to one wszystkie prawie tak samo wygladaja... Najwyzej odwrotnie do zdjecia sa ustawione... Aha, zeby nikt sie nie czepial-fotki zapozyczone z Allegro w celu poszerzenia wlasnej wiedzy ;)

8D1_820_511_E.jpg

8D1_820_511_B.jpg

1J1_907_511_C.jpg

1J1_907_511_D.jpg

8D2_820_511_C.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomek - ja bym na twoim miejscu, jednak to wziął. Bo uważam, że są identyczne (obudowa, mocowanie.... itp). A resztę to po prostu reguluje się długoscią cięgła :ok:

Wtyki do kostek też wygladają na takie same. W sumie zasada działania każdego z nich - też jest identyczna, no nie :?::hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Bylem przed chwila w ASO VW, podalem swoj numer nadwozia... No i male zaskoczenie... Jest tak, jak pisalem na samym poczatku-silniczki V68, V70 i V85 sa takie same-identyczne. Obsluguja tylko rozne klapki. Prawidlowy numer silniczka to 8D1 820 511 B. Innych nie mozna tam montowac-podobno roznia sie wtyczka. Dostalem taki silniczek do reki, poobracalem, poogladalem... Wiem juz, co i jak-tylko cena-401 zlotych :!: Troche przesadzaja. A na Allegro mam za 50zl :D Takze biore z allegro.

 

http://www.allegro.pl/item340026313_silownik_nastawnik_klimatronic_vw_passat_b5.html

Oto aukcja, na ktorej zakupilem silniczek. Jak go otrzymam i zamontuje (w weekend majowy) to opisze wrazenia :D

 

No dobra-silniczek wymieniony i jest juz cisza w autku-nic nie bzyczy, nie brzeczy, czy jak to tam okreslic ;) Wszystko dziala wysmienicie, dlatego w dziale POLECAM za chwile napisze o tym Sprzedajacym z Allegro :)

Refleksja taka-w ASO silniczek koszuje ok. 400zl, do tego dochodzi wymiana, ktora u nich potrwa dluzsza chwile (w koncu roboczogodzina w ASO to 140-160zlotych)... Czyli jak nic, wymiana wyszlaby ok. 700zlotych... A mnie wszystko kosztowalo ok. 100zlotych (silniczek plus wymiana)... Oplacilo sie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No i male zaskoczenie... Jest tak, jak pisalem na samym poczatku-silniczki V68, V70 i V85 sa takie same-identyczne. Obsluguja tylko rozne klapki.

No przecież ci pisałem, ze są identyczne. a co do ceny w ASO to chyba ktoś tam głowę z DU..Ą pomylił :szok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki,a silniczek V71 od pozostałych różni się tylko kostką?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Wiesz, ja gdzies mialem zapisane, te silniczek V71 jest taki sam jak V68-ale zglupialem juz troche patrzac na to, co wyzej napisalem :(

Najlepiej bedzie, jak zadzwonisz lub podjedziesz do ASO i podasz im numer VIN-oni wg VIN podadza Ci numer tego silniczka. Wtedy skontaktujesz sie z tym gosciem, od ktorego ja kupilem silniczek (StanPluszcz) i kupujesz silniczek u niego za 50zlotych (a nie w ASO za 400)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oki,bo zauważyłem,że wyświetlają mi się takie błedy 4FA,4F7 i 4F8,zastanawiam się czy wszystkie są takie same(silniczki),ale dowiem się od kumpla;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

4F7-V68

4F8-V70

4FA-V71

 

Dwa z nich na pewno maja ten sam numer w ETCE. Kwiestai jest tego trzeciego-mowie, najlepiej telefon lub wizyta w ASO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności