Skocz do zawartości
lysy

pasek wielorowkowy

Rekomendowane odpowiedzi

na wstepie nic nie znalazlem w szukawce,witam,zauwazylem delikatne ryski na pasku wielorwkowym na zewnetrznej stronie czy to jest znak do wymiany czy tylko nalot? jakie konsekwencje ewentualnego zerwania? dzieki za odp.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zewnętrzna strona paska również pracuje na kole pasowym wiskozy. Jak widzisz, że jest zużyty to lepiej wymień. Pasek kosztuje ok.30-40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci się zerwie to może się wkręcić za koło pasowe. Wtedy dostanie się pod pasek rozrządu i srrrrru, będzie płacz i zgrzytanie zębów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Slim Shady

To moze teraz ja wyskocze z problemem co 2 tys musiałem zmieniac pasek wielorowkowy eliminując za każdym razem jakas " usterke" teraz tez pewnie przejade 2 tys i go szlak trafi wymieniłem juz chyba wszystko oprócz koła pasowego na wale i pytam sie was;

czy jesli to koło faktycznie troche bije moze byc przyczyna zrywania paska ?? ( Napinacze górny ,dolny, sprzęgło alternatora,kazałem wyosiować koła poprostu zrobiłem juz prawie ALL jak teraz go zerwie to bedzie juz 5 raz :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ja miałem takie ryski a raczej peknięcia wzdłuż paska, kupiłem pasek i pojechałem wymienić, gostek mówi 50 zł wymiana więc ok niech robi ale za godzine dzwoni i mówi, że naprawa 750 zł :eek: przyczyną były wykruszone rowki na kole i kólko do wymiany a co za tym idzie to napinacz bo wymienia sie to w komplecie. Sory że Cie nastraszyłem ale to najgorsza opcja jaka może Cie spotkać. Oby to był tylko pasek. Życze powodzenia i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W AFN jest inny napinacz niż w ATJ, poza tym musiałeś mieć szczelony cały napinacz (hydrauliczny) bo samą rolę można wymienić, koszt około 100zł. Przerabiałem to u siebie, napinacz był padnięty a rolka była wytarta osiowo tak że cięła obudowę napinacza, strach pomyśleć co by się stało gdyby się rozleciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W AFN jest inny napinacz niż w ATJ, poza tym musiałeś mieć szczelony cały napinacz (hydrauliczny) bo samą rolę można wymienić, koszt około 100zł. Przerabiałem to u siebie, napinacz był padnięty a rolka była wytarta osiowo tak że cięła obudowę napinacza, strach pomyśleć co by się stało gdyby się rozleciała.

 

oczywiście że w ATJ jest inaczej ale ja przed wymiana napinacza poczytałem na forum i prawie wszystkie informacje mówiły że wymienia sie komplet więc dla świętego spokoju wymieniłem a mechanik co mi wymieniał powiedział że może wymienić sama rolkę ale wtedy pasek może krzywo chodzić i znowu trzeba będzie rozbierac cały przód auta więc dlatego wymieniłem. Wymienił mi na SKF więc mogę być spokojny że długo pochodzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

heh i po robocie 20 min,tyle mi zajela wymiana paska wielorowkowego,dzieki wszystkim za pomoc VAG gora reszta dziura haha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Proszę o sprecyzowanie tytułu wątku. Inaczej kosz. LINK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam , powiedzcie panowie jaki pasek u mnie powinien byc , ? etka podaje dlugosc koncowka 32 a przyslali mi z koncowka 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To tylko 3mm różnicy.

Ja bym się tym nie przejmował

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3mm różnicy na długości paska, to żaden problem. Zakładaj i się nie przejmuj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok ,dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności