Skocz do zawartości
pppawelek

Jaki i gdzie kredyt ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Gdybym potrzebował kredyt(na 2-3lata) na auto (jakieś 20tys) to w jakim banku najlepiej się opłaca i na co? Na samochód czy lepiej normalny gotówkowy?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuje za odpowiedz,

Paweł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba na samochód gdyż jest on wtedy zabezpieczeniem.

Gdybyś brał gotówkę, wtedy poniesiesz także koszty dodatkowych zabezpieczeń (np. ubezpieczenie na życie, poręczyciele itd.). Kredyty gotówkowe są zazwyczaj droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam http://www.pdk.pl/index_f.html Powszechny Dom Kredytowy kiedyś nazywał się inaczej ale to nie ważne, ważne że już drugi raz kredytuję auto (raz euro i raz CHF)zawsze coś dobiorą na miarę Twoich potrzeb i możliwości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

żaden kredyt gotówkowy nie jest obarczony obowiązkowym ubezpieczeniem!

Wystarczy się dobrze dopytać! najlepiej mieć swoją polisę na życie która w razie śmierci pokrywa zobowiązania finansowe w bankach, to wystarczy aby nie mieć ubezpieczenia!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odradzam Ci kredyt samochodowy, masz wbite w dowód, że współwłaścicielem jest bank co w pewnych sytuacjach znacznie utrudnia pewne procedury

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważj z kredytem bo najgorsze jest to że pozyczasz cudze,a oddać musisz swoje.Kredyt gotówkowy jest drogi i po trzech latach auto straci połowę wartości a spłacic bedziesz musiał ok 150% wartości początkowej.Chyba że auto będzie zarabiać to wtedy ma to jakiś sens,warto również wkalkulować ewentualne ryzyko awarii i ich koszt oraz zabezpieczyć się AC bo bywa roznie, a kredytującego niewiele to obchodzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w banku i przedstawię wam swoją opinię

 

Kredyt samochodowy - na ogół tańszy niż gotówkowy najlepsze są w Getin Banku (pierwsze miejsce w Polsce w ilości sprzedanych kredytów samochodowych) wiem bo tam pracuję i nie chwale swojego bo rzeczywiście mają najlepszy kredyt, możecie sprawdzić w rankingach. Ma niestety kilka wad. auto ma 2 właścicieli Ty i bank co widać w dowodzie rej. przy jakiej kolwiek próbie wyjazdu za granicę musisz napisać prośbę o zgodę na wyjazd auta poza granicę RP nastepnie auto musi mieć AC jeżeli nie chcemy ubezpieczyć AC to prowizja bankowa wzrasta. w razie stłuczki dłużej wszystko trwa ponieważ ban k musi wyrazić zgodę na naprawę czyli około 2 tyg dłużej. Przy sprzedaży auto musi być spłacone.

 

Kredyt gotówkowy - droższy ale wygodniejszy sprzedajesz auto kiedy chcesz i auto jest tylko Twoje. Jeżeli pracujesz w jakimś banku lub w sektorze finansowym to znajdziesz kredyt gotówkowy jeszcze tańszy niż samochodowy (Citi Bank, BZ Wbk)

 

 

Osobiście polecam Gotówkowy. miałem kiedyś samochodowy i naprawdę nie jest to najwygodniejsze rozwiązanie ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

freeman67 - dobrze gada, z racji tego że k.samochodowy jest kredytowany przez bank i jeszcze jedno, samochód jest własnością banku, do momentu spłaty ostatniej raty!

 

Co do oferty Banku! to szukaj najtańszego! jaki jest możliwy - Tzn jak będziesz chodził po bankach to pytaj o koszt całkowity! bo % to % a koszta to koszta. (aby wyliczyć całkowity koszt kredytu - zsumuj wszystkie raty i odejmij od kwoty pożyczanej, będziesz maił całkowity koszt kredytu, przez cały okres kredytowania, [niektóre banki od kwoty wnioskowanej odejmują koszta] ale jak poprosisz doradce to ma obowiązek wyliczyć koszt kredytu, z racji tego że jest to kredyt konsumencki [kredyt gotówkowy], a podanie kwoty całkowitego kosztu jest narzucane przez ustawę :P

Jeżeli planujesz jakiś przyrost gotówki w czasie kredytowania, i będziesz chciał spłacić wcześniej kredyt, dowiedz się co zyskujesz przy wcześniejszych spłatach kredytu.

Dodatkowo w niektórych bankach są tak naprawdę 2 albo nawet 3 ubezpieczenia więc czytaj albo pytaj dobrze, po tak naprawdę wystarczy jedno!

Jak się da to się targuj!

 

Nadmienię że pracownicy Banków to tak naprawdę wyszkoleni specjaliści w sprzedaży usług i produktów bankowych, po wielu szkoleniach z zakresu sprzedaży i psychologi :)

 

Powodzenia w znalezieniu Super Oferty :)

 

A I JESZCZE JEDNO OMIJAJ WSZELAKI BIURA POŚREDNICTWA FINANSOWEGO WBIJAJ TYLKO I WYŁĄCZNIE DO PLACÓWEK BANKOWYCH !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam KB Kredyd Bank, gotówkowy i w dodatku po ubezpieczeniu np. mieszkania za kjedyne 100 zł dostajesz mniejsze oprocentowanie a i sam kredyt jest na dogodnych warunkach.... polecam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wszystkim za odpowiedz. Kredyt samochodowy odpada w takim razie, bo nie jestem pewny na 100% ile będę go czasu potrzebował. Wczoraj byłem w santander banku i kredyt w rorze wychodził 16,95% +2% od wpłady w skali roku<--dobra oferta?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w KB jest coś około 13% przy tym ubezpieczeniu oczywiscie, ale co to jest stówka biorąc pod uwagę resztę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzebuje kotleta, z pytaniem troszkę z bardziej szerokim. Co w tym momencie opłaca się najbardziej? Kredyt samochodowy, gotówkowy czy może leasing konsumencki? Tacie rozlatuje się juz samochód i chce coś zmienić z tym że sytuacja wygląda tak. Chce wziąć auto na kredyt, w okolicach wakacji. Z tym że w lutym 2014 roku kończy mu się fundusz i dostanie ok 30tyś z tego i wtedy chciałby nagle spłacić większą część kredytu. Dlatego szukam takiej opcji żeby można było nagle bez zadnych problemów spłacić wiekszą część kredytu a co za tym idzie koszty tego kredytu spadną. Wysokość kredytu to ok. 50tyś zł w całości, czyli na początku będzie spłacał przez 8 miesięcy kredyt w tej wysokości a po 8 miesiącach spłaci od razu 30tyś i zostanie do spłacenia tylko ta reszta. Ktoś mógłby coś polecić sprawdzonego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może i pierwsze miejsce ale każde pisemko z tego banku, np. pozwolenia na dokonanie zmiany w dow. rej. pojazdu to 25 zł, przypuszczam że zgoda na opuszczenie granicy kraju też tyle kosztuje.

 

Odpowiedziałeś na post dokłądnie z przed pięciu lat :wmorde

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,uważam,że nie pomogą gdyż nie podałeś żadnych informacji na temat innych ofert :)

 

P.s. W innych bankach "świstki" też kosztują ,nie tylko w Getnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki i gdzie kredyt?

Nigdzie, w 95% przypadkach- dopóki auto nie służy do celów zarobkowych kredytowanie nie ma żadnego sensu. Sam nie wiem jak można zapożyczyć się, aby jeździć lepszym autem, dla mnie nie ma to żadnego sensu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz firmę to jak najbardziej leasing jest spoko, jeśli chcesz iść w leasing konsumencki to mam takie samo zdanie jak o kredytach.

A oferty najlepsze to takie, gdzie wychodzi najtaniej, trudno coś dokładnie znaleźć, jedyne co to imho VW leasing jest słaby :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
z żoną i teraz mamy problem zeby to wszystko spłacać...
Dzięki kruk zadłużenia moje znikają

;)

PS zanim napiszesz na forum zapoznaj się z zasadami na nim panującymi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pracuję w bankowości już dobre 13-14 lat - cały czas w kredytach. Najpierw Ge Money Bank, potem Citibank, Polbank, Raifeissen Polbank a teraz Bank Spółdzielczy ( najlepszy pod każdym względem z tych wszystkich ). Żona z kolei pracuje w Getinie.

Żaden kredyt nie jest korzystny - od tego trzeba zacząć, no chyba, że auto ma na siebie pracować. Wtedy trzeba wybrać najmniejsze zło.

Niestety, ale wielu ludzi którzy w tej chwili narzekają, że miało być tak, a nie inaczej to Ci, którzy nie czytają umów lub ich po prostu nie rozumieją..

A jeśli już kredyt, to radzę sprawdzić ofertę Banków Spółdzielczych ( polski kapitał, mniej klientów, zarząd na miejscu - co ma spore znaczenie w przypadku jakichś problemów - tu nie jest się klientem X - w większości przypadków zna się każdego z imienia i nazwiska od lat i dba się o to, żeby nie odszedł do konkurencji. Tak to wygląda w moim Banku, podejrzewam jednak, że w większości przypadków jest podobnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego z pierwszego postu. Ja wykombinowałem tak że udałem się do Urzędu Gminy. U nas jest takie coś jak kasa zapomogowo pożyczkowa. Popytałem i kredyt wziąłem. Warunki wpłata własna to 1200zł wpłaty własnej (kredyt brałem na wiosnę więc zimą sobie wpłacałem po 200zł co miesiąc tak by spokojnie uzbierać te 1200zł). Kredyt oprocentowany na 6% w skali roku i nic więcej. Brałem 10 000zł do spłaty miałem 11 600zł bo chciałem na 2 lata. Przy okazji spłat odłożyłem jeszcze coś grosza bo wpłacając ratę wpłacałam sobie po 100zł wkładu własnego. W kwietniu 2016 kończę wpłatę i mam na koncie do zwrotu 3600zł wkładu własnego. Wydaje mi się że opcja fajna. Ja akurat brałem pieniądze na wykończenie domu (w papierach mam wpisane że jest wzięty na ochronę środowiska :-) ) ale nie ma problemu z wzięciem go na samochód jak pytałem. bo też go podciągną pod ten sam paragraf.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość olafstyks

Lepiej wziąć kredyt na samochód, będziesz miał lepsze oferty. Warto sobie przejrzeć oferty banków w internecie, jakies rankingi itp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności