Skocz do zawartości
Gość tedybeer

Duże spalanie

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tedybeer

Mam taki problem z moim Paskiem. Gdy jadę w korku na luzie z małą prędkośćią, komputer pokazuje mi chwilowy wzrost zużycia paliwa nawet do 30l, a gdy samochód już się zatrzyma to pokazuje zużycie chwilowe 0,8 l. Rzecz się dzieje gdy auto jedzie na luzie z małą prędkością. Gdy auto jedzie na luzie z większą prędkością komp pokazuje chwilowe zużycie na stałym poziomie ok 2,5 litra/100km. Co to może być? Proszę o pomoc. Serdecznie wszystkich pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Wygląda to na prawidłowość. Wiele też zależy co to są za prędkości te niewielkie i większe.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no wszystko się zgadza, auto na biegu jałowym (na luzie) spala 0,8 litra na godzinę. Więc przy prędkości 1 km/h przy założeniu że spalamy 0,8 l/h potrzebujemy na przebycie 100 km dokładnie 100 godzin, czyli spalimy 80 litrów / 100 km. Przy prędkości 4 km/h będziemy spalać 20 l/ 100 km.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Coś jest nie tak. U mnie na ciepłym silniku i na biegu jałowym chwilowe spalanie 0,4-0,5 , po gwałtownym wciśnięciu gazu dochodzi do 2 lit/h. Gdy dojeżdżam do skrzyżowania i przy prędkości ok 10-15 km/h wyrzucę na luz ok 5-6 lit/100km , a przy ok 5km/h na dotaczaniu - przechodzi w spalanie jakbym się już zatrzymał tzn 0,4-0,5 lit/h . Pozdrawiam .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tedybeer

Te większe prędkości to ponad 20km, a te mniejsze to właśnie dotaczanie czyli jazda w korku. Obroty silnika pokazują wtedy jakieś 900obr i ta wartość oczywiście się nie zmienia. Wesołych Świąt dla wszystkich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tedybeer

Aha i jeszcze jedna ważna rzecz gdy już dojeżdzam w korku na luzie, pokazuje mi jakieś 1,8 litra chwilowe zużycie i wartość ta rośnie w ten sposób: 1,9; 2,0; 2,1; 2,2 ........ 30,0 a gdy się zatrzymam 0,8. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Nadal mi to wyglada prawidłowo.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności