Skocz do zawartości
maryjan82

dziwne odglosy przy ruszaniu

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam pytanko bo nie wiem kompletnie co to moze byc, jak ruszam z 1 to slysze i czuje na galce zmiany biegów tak jakby tryby obkrecaly sie bez smarowania, a jak ruszam z 2 nic takiego sie nie dzieje io na innych biegach podczas jazdy tez nic nie slychac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Ja bym sprawdził czy w skrzyni jest prawidłowy poziom oleju. może wyciekło cos i za niski jest i coś faktycznie na sucho pracuje zanim sie rozsmaruje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomi0577

Witam.

U mnie slysze czasami jakby szum przy puszczaniu sprzegla na 1 biegu ale przy zimnym silniku. Od tygodnia tedo nie mam juz ale mam miesiac gwarancji jeszcze i boje sie ze to cos powazniejszego moze byc a w serwisie powiedzieli ze musza to slyszec sami.

Skrzynie mam manualna. przebieg 103000 km.

 

hmm no i nic nie szumi. po prostu zbyt dlugo stalo autko

Edytowane przez kazio
scalone

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy a ja mam takie dziwne dzźwięki jak ruszam i czuję dlekiatne drżenie na pedale gazu. czy to może byc to samo??. na pedale odczucie jakbym jechał po chropowanej nawierzchni. pomocy bo już wymieniłem przegub końcówki i wachacz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomi0577

Nie mam pojecia co to moze byc. mnie te odglosy ktore mialem same zniknely.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie jak doczytalem na forum poszly sprezynki synchronizatora 1go biegu i podobno ludzie z tym jezdza i robia setki tys. km jesli komus nie przeszkadza chrobotanie przy ruszaniu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a gdzie te sprężynki?? jak można to sprawdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wim dokladnie sa tosprezyny synchronizatora wiec gdzies w skrzyni, ale robocizna podobno duzo wyniesie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wpiszę się tutaj, choć mam problem ciut inny

 

podczas ruszania i zatrzymywania się ( automatyczna skrzynia), gdy jest na D to mocno skrzypi, wręcz "stęka" najpierw myślałem, że to hamulce, ale raczej to nie są hamulce,

 

gdy puszczam powoli hamulec i samochód rusza, (albo gdy staję) wtedy tak "stęka", "zgrzyta" - dźwięk dochodzi gdzieś ze środka, nie z boków

 

podobnie "skrzypi-zgrzyta" gdy w miejscu kręcę kierownicą - nie wiem czy jedno z drugim ma związek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie w niektórych przypadkach to moze byc poduszka pod skrzynia, silnikiem.drganie pedału gazu i drganie gałki skrzyni biegów miałem tez właśnie to i okazało sie że poduszki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności