Skocz do zawartości
Gość darekw6

dystanse na koła

Rekomendowane odpowiedzi

Mam felgi 16 ET 50 i kiedyś pisałem w podobnym temacie i było żeby założyć dystanse przód 10 a tył 20 bedzie też dobrze czy musi być

tak samo ,przód 15mm a tył 20-25mm

??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam koledzy czy moge założyć sobie taki rozmiar na przód 225/45/17 a na tył 235/45/17 czy to niezaszkodzi trakcji i tak dalej że z tyłu szersze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podłącze się pod temat :-)....

Kupiłem felgi od audi rs6 18x8 , et 43 (oponki 235x40 ,ale tylko dopóki nie zjeżdżę tych optymalnie będzie szerokość 225x?)...

Zastanawiam się nad dystansami, bo ciut schowane te koła, tylko nie bardzo wiem jakie dobrać, myślałem nad 5mm przód i 10mm tył, będzie dobrze?? (tylko czy warto te 5mm na przód??)

Dodam tylko że czasami auto jest dosyć mocno załadowane, szczególnie trasa do polski heh:-)...

Aha jeszcze jedno, jeżdżę na sprężynach -30/30 , usiadł w miarę równo około 40mm wszędzie.

Prosiłbym o jakieś rady, z góry dzięki...

 

Pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam felgi 16 ET 50 i kiedyś pisałem w podobnym temacie i było żeby założyć dystanse przód 10 a tył 20 bedzie też dobrze czy musi być ??

ponoć nie nie ma dystansów 10mm

 

---------- Post added at 21:22 ---------- Previous post was at 21:20 ----------

 

witam koledzy czy moge założyć sobie taki rozmiar na przód 225/45/17 a na tył 235/45/17 czy to niezaszkodzi trakcji i tak dalej że z tyłu szersze

nic nie zaszkodzi,ale jeśli masz je kupić to lepiej 225/45,chyba że masz 235/45

 

---------- Post added at 21:24 ---------- Previous post was at 21:22 ----------

 

Witam, podłącze się pod temat :-)....

Kupiłem felgi od audi rs6 18x8 , et 43 (oponki 235x40 ,ale tylko dopóki nie zjeżdżę tych optymalnie będzie szerokość 225x?)...

Zastanawiam się nad dystansami, bo ciut schowane te koła, tylko nie bardzo wiem jakie dobrać, myślałem nad 5mm przód i 10mm tył, będzie dobrze?? (tylko czy warto te 5mm na przód??)

Dodam tylko że czasami auto jest dosyć mocno załadowane, szczególnie trasa do polski heh:-)...

Aha jeszcze jedno, jeżdżę na sprężynach -30/30 , usiadł w miarę równo około 40mm wszędzie.

Prosiłbym o jakieś rady, z góry dzięki...

 

Pzdr.

masz wybór 5mm lub 15mm i więcej,wyżej pisałem że nie ma dystansów 10mm

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odp Paweł.

Znalazłem coś takiego http://www.mapet-tuning.com/sklep/product_info.php?cPath=25_94&products_id=111

Ale już nie oto chodzi czy one są czy ich nie ma, zawsze można zrobić jak nie ma :-)).

Chodzi mi oto czy nie będzie tarło z tyłu jak dam te 10mm czy 15mm, czy nadkole to przeżyje???

Przy 15mm będzie tak jakby felga miała et 28???.....

Nie będzie wystawać za bardzo?

Pzdr...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dzięki za odp Paweł.

Znalazłem coś takiego http://www.mapet-tuning.com/sklep/product_info.php?cPath=25_94&products_id=111

Ale już nie oto chodzi czy one są czy ich nie ma, zawsze można zrobić jak nie ma :-)).

Chodzi mi oto czy nie będzie tarło z tyłu jak dam te 10mm czy 15mm, czy nadkole to przeżyje???

Przy 15mm będzie tak jakby felga miała et 28???.....

Nie będzie wystawać za bardzo?

Pzdr...

jeśli wstawisz 10mm na przód to będzie ok,15mm teoretycznie na styk lub bedzie dotykać rantu przy oponie 225,ale jak nie założysz 15mm to nie sprawdzisz:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki, przy zmianie opon będzie 10mm przód / 15mm tył. Zobaczymy co wyjdzie:hmm

Pzdr...

Edytowane przez lepesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności