Skocz do zawartości
Peczus

Małe pytanie w sprawie felg?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje załozyc do paska (b5, 00r, 116koni) aluminiowe felgi (16) a do tego opony 205/55 i mam takie pytanie jaka powinna byc szerokosc felgi do tego typu opon? Oraz jakie ET (osadzenie)? Czy moze zalozyc 17? wydaje mi sie ze 17 beda juz za duze.. ale prosze o podpowiedzi i opinie ;) Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

7Jx16 ET45 5x112

Felga o szerokosci 7 cali...

 

Takie dawala fabryka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakładaj śmiało 17" :) Wcale nie są za duże, to jest nawet idealny rozmiar do passata :D Ja tez myślałem na początku o 16" ale stwierdziłem, że pare złotych więcej wyłoże, a wygląd mojego paska teraz na 17" mówi sam za siebie ;-) Opony mam 235/45 17" ale z przodu zakładam 225/45 ! Felgi mam 8-calowe, foto poniżej:

http://andrew88.wrzuta.pl/obraz/wsKiBWXplT/passatos_d

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy takie:

7,5J x 16 H2 ET 35

do b5 w sedanie bedzie dobre?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewno spasuje;) Ja mam 8Jx17H2 ET35 czyli 8cali na 17" i weszło mi spokojnie do sedana na oponach 235/45 :D ! Także 16" wejdzie na bank :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pakarod

 

wejdzie napewno,miałem opony 235/40/17 i 8,5'' felgę ET35 i wchodziło,więc śmiało możesz wkładać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sikor

W dokumentacji Passata 3BG przewidziano rozmiar 15 i 16 więc montowanie 17 to coś nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W dokumentacji Passata 3BG przewidziano rozmiar 15 i 16 więc montowanie 17 to coś nie tak

dobre myślenie :confused::659:

to może jeszcze za fele powyzej 16" maja brać dowody rejestracyjne

:provw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Zakładaj śmiało 17" :) Wcale nie są za duże, to jest nawet idealny rozmiar do passata :D Ja tez myślałem na początku o 16" ale stwierdziłem, że pare złotych więcej wyłoże, a wygląd mojego paska teraz na 17" mówi sam za siebie ;-) Opony mam 235/45 17" ale z przodu zakładam 225/45 ! Felgi mam 8-calowe, foto poniżej:

http://andrew88.wrzuta.pl/obraz/wsKiBWXplT/passatos_d

 

 

Kolego a możesz dać jakieś foto z boku jak wyglada auto na tych felach bo mam do kupienia identyczne i chcialem zobaczyc jak sioę prezentują na aucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość trend5

Sikor były montowane 17 w passacie B5 od 2004 roku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mulok

Fele 17 są całkiem O.K. Miałem takie i jeśli ktos lubi czuc każdą dziurę w drodze to niech zakłada.Ja po jednym sezonie zmieniłem na 16 po w Polsce na 17 sie nie da jeżdzić i zawieszenie na pewno tego nie wytrzma długo!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Fele 17 są całkiem O.K. Miałem takie i jeśli ktos lubi czuc każdą dziurę w drodze to niech zakłada.Ja po jednym sezonie zmieniłem na 16 po w Polsce na 17 sie nie da jeżdzić i zawieszenie na pewno tego nie wytrzma długo!!!

 

Przekładnia kierownicza i końcówki również;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sikor

Ja zimą jeździłem na 15 i po założeniu 16 jestem zaskoczony nie mile. Pasek wyczuwa każdą dziurę a szczególnie po koleinach jeździ się tragicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol
Ja zimą jeździłem na 15 i po założeniu 16 jestem zaskoczony nie mile. Pasek wyczuwa każdą dziurę a szczególnie po koleinach jeździ się tragicznie.

Przyzwyczaisz sie:)

A jak nie, to mozesz sobie zmienic letnie na 15... Ja niestety nie moge :( U mnie najmniejsza felfa to 16 cali :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę założyć 215/50/17. Tabela mówi że jest to dopuszczalne. Ten rozmiar nie jest tak niski, pasat idzie w górę no i koła są 17=ładnie wygląda szczególnie toora T560. Czy ktoś użytkował taki rozmiar?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na 17 calowych felgach jeździ się mniej komfortowo po torowiskach i kocich łbach, ale bezpieczniej i lepiej na trasach szybszych, a o autostradach nie wspomnę. Bezpieczniejsze są również przy nagłych szybkich manewrach.

Ja jeżdzę i będę jeździł na 17, a do tego mam H&R -30mm.

Pewnie zmieniłbym, ale frajda przy nagłych manewrach, łukach, wyprzedzaniu jest tak duża, że warte to dla mnie jest mimo utraty komfortu przy jeździe po bruku. Auto na normalnej drodze w zakręcie trzyma się jak przyklejone do drogi.

 

Co do kolein, jeśli zawieszenie jest prawidłowo utrzymane, można trzymac kierownicę jednym palcem zmieniając 3 pasy ruchu po koleinach. Pierwszym objawem wysłuzonych wahaczy jest rozlazłość auta na drodze. Trzeba je pilnować w koleinach, na przechylonej nawierzchni itd.

Zakładając 15 calowe zimówki czuję sie jak na pontonie. O wyglądzie nie wspomnę.

 

Jeśli ktoś większość czasu spędza na wąskich, wolnych, dziurawych drogach, nie lata nigdzie dalej, najlepiej aby założył 13stki ;) Jaki kraj, takie drogi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bolus28

popieram kolege DOCa 17" 225/45 sa idealne do paska,natomiast ja mam zamiar zalozyc do swojego 18" 235/40 od audi rs8.wejda bez problemu.sa zajefajne,ale wiem ze strace duzo na komforcie jazdy.przyczepnosc za to bedzie lepsza na takich gumach.no i wyglad super.:rolleyes:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wiec 18" juz na aucie oficjalnie dzis pierwsza sesja zdjeciowa za nimi :D

dsc04249yt4.jpg

 

dsc04252mq5.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

robi wrazenie :) piekny pasek no i jeszcze piekniejsze fele :) osbiscie jezdze na 16' jakos wyglada ale nie ma to jak 17' lub 18' felgi. no ale na polskie drogi to juz troche za duze felgi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Właśnie się zastanawiam nad nowymi alufelgami, na pewno będą to 17" i 8" szerokie. Tylko pytam, bo nie mam zielonego pojęcia, o co chodzi z tym osadzeniem ET ? Jedni piszą że mają ET45 a inni ET35. Czy to ma jakieś znaczenie?

 

Z góry wielkie dzięki za info.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności