Skocz do zawartości
sledziu

Ksenony a brak sprysków

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie, czy to możliwe aby Pastuch z 99 roku miał fabryczne ksenony ale brak sprysków, przeszłośc auta znana od początku, kupiony w salonie w Polsce i od razu nie miał....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możliwe bo wymagane są spryski od 2002 roku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość biernik

moge potwierdzić, miałem omege bez sprysków.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam poczatek 99 i mam spryski.

Jeżeli masz omegę bez to też podejrzane - kolega ma 99 i ma .

 

Samochód który ma ksenony a nie ma sprysków jest podejrzany i tyle .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz napiszę bo chyba nie wszyscy zrozumieli.

Przepisy wymagajace spryskiwacze i system autopoziomowania weszly w życie i

dotyczą aut wyprodukowanych po drugiej połowie 2002 roku. Wcześniej również były montowane, ale nie w każdej wersji auta, bo nie było takiego obowiązku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Garrett

Czyli Nakonr jezeli mam 2001 i zwykle soczewki to moge wrzucic orginalne xenony z Passata bez obaw o jakies konsekwencje prawne i zawracanie ... podczas kontroli drogowej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Mad_Mac

Jesli dobrze zrozumielam to jesli moj pasek jest z pierwszej polowy 2002 roku i doloze sobie xonony bez poziomowania i spryskiwaczy i zatrzyma mnie policja w Unii Europojskiej to sie nie moze doczepic? Czy dotyczy to tylko pl?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za wyjaśnienie

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość uki145

Witam! nie zgadzam sie, bo wszytskie passaty z fabrycznymi ksenonami wychodziły ze spryskiwaczami . Ja mam fabryczny układ lamp wyładowczych , auto z 1998 roku kupione w polskim salonie . dlatego moim zdaniem niemozliwe, zeby to były fabrycznie montowane ksenony, albo auto po stłuczce miało wymieniony zderzak na ten od zwykłej wersji .Pozdrawiam Łukasz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Witam! nie zgadzam sie, bo wszytskie passaty z fabrycznymi ksenonami wychodziły ze spryskiwaczami . Ja mam fabryczny układ lamp wyładowczych , auto z 1998 roku kupione w polskim salonie . dlatego moim zdaniem niemozliwe, zeby to były fabrycznie montowane ksenony, albo auto po stłuczce miało wymieniony zderzak na ten od zwykłej wersji .Pozdrawiam Łukasz

Zgoda ale jak pisze nakonr przepisy o obowiązku stosowania sprysków weszły od.... no właśnie którego roku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Krawcol

Przeciez zawsze mozna zerknac na kody we wlepie...

Poza tym majac VIN samochodu mozna zajrzec do ASO i sprawdzic dokladny spis fabrycznego wyposazenia-tam bedzie napisane, czy xenony sa fabryczne i czy byl uklad spryskiwaczy czy nie... Wczesniej mozna bylo to sprawdzic VIN Decoderem, ale stronka niestety juz nie dizala dobrych kilka miesiecy :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jesli dobrze zrozumielam to jesli moj pasek jest z pierwszej polowy 2002 roku i doloze sobie xonony bez poziomowania i spryskiwaczy i zatrzyma mnie policja w Unii Europojskiej to sie nie moze doczepic? Czy dotyczy to tylko pl?

moga Tobie skoczyc. wiem z doswiadczenia.

samochod przeszedl badanie techniczne w pl i to koniec. ja mam lewe ksenony i juz tyle razy zatrzymywala mnie policja( nawet sprawdzali mi numery na pasach bezpieczenstwa) i nic sie nie dzialo.

dokladaj i ciesz sie tym mega wynalazkiem- goraco polecam.

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość maslog
moga Tobie skoczyc. wiem z doswiadczenia.

samochod przeszedl badanie techniczne w pl i to koniec. ja mam lewe ksenony i juz tyle razy zatrzymywala mnie policja( nawet sprawdzali mi numery na pasach bezpieczenstwa) i nic sie nie dzialo.

dokladaj i ciesz sie tym mega wynalazkiem- goraco polecam.

pozdro

 

Kolego Lysy78 daj spokój i nie rozpowszechniaj informacji że to niby można i nikt się nie czepia.Fabryczne ksenony mają homologację a twoje dołożone NIE. Jezeli nikt się nie czepiał to tylko dlatego ze miałes szczęście. lampy ksenon zgodnie z przepisami muszą być wyp. w układ samopoziomujacy i spryskiwacze. Te dołożone powinny pzejść badania techniczne celem dopuszczenia do ruchu!!!

Więc wszystkie zestawy na allegro za około 250-500zł nie sa dopuszczone do użytku. Chyba że mamy samopoziom i spryski.

Jezeli nie,to jest to NIELEGALNE i grozi odebraniem dowodu rejestracyjnego.

Sam załozyłem do mondeo taki zestaw z allegro. Swieci fajnie a przeglądu nie przeszedł. W innej stacji - bez problemu :) Na drodze w prypadku kontroli jak bedzie upierdliwy policjant to każe ci lampy zmienić na miejscu lub też odholują auto na lawecie na parking. Wybór nalezy do Was. Ja ryzykuje i jeżdzę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem tak spryski muszą być jeśli są ksenony uwierzcie mi na słowo, ale ja także mam ksenony oryginalne ,a nie mam spryskiwaczy jest tylko mechanizm samopoziomujący kiedy już dojdzie do kontroli przez tych wstrętnych policjantów to wystarczy nie pyskować, nie napisze dokładnie dlaczego to wiem może spotkam się z którymś z was na drodze;) to pogadamy pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności