Skocz do zawartości
Gość mc09

Wymonotowanie EGR w AVF

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mc09

Zakładam nowy temat bo nie moge nigdzie znaleźć ja wymonotwać EGR w silniku 1,9 TDi 130 KM AVF. Szukałem w warsztacie i na forum ale nie ma nigdzie opisane jak go wywalić.

Ja nie moge dostać się do dolnej śruby od strony kolektora ssącego. Czy trzeba wymontować pokrywę zaworów żeby się tam dostać. Jeżeli tak to czy trzeba zakładać nową uszczelkę pod pokrywę zaworów (o ile tam taka występuje). Dzisiaj byłem u elektronica na VAGu i powiedział, że zawór EGR nie otwiera i trzeba go przeczyścić i cos tam poruszać aby puściło. Nie bardzo wiem co?

Jak ktoś wyciągał EGR z tego silnika to prosze o odpowiedź jak to dokładnie zrobił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość mc09

I co nikt nie wymontowywał EGR z tego silnika. Może znajdzie się jakaś życzliwa dusza i podpowie mi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie trzeba zdejmować żadnej pokrywy. Dolną nakrętke odkręcisz kluczem nasadowym z przedłużeniem imbusowym wkładając pod EGR-em, są też takie przedłużki giętkie jak do śrubokrętów z wymiennymi końcówkami gdzie można założyć nasadkę. Jak poluzujesz to i ręką odkręcisz.Pamiętaj o nowym oringu chyba 62-3 oraz uszczelce do kolektora za 8 zł. Jak wyjmiesz EGR to zobaczysz zawór grzybkowy który mógł się zapiec. trzeba go oczyścić i wszystko zmontować. Jednak wycieków oleju nie wyeliminujesz bo olej dostaje się przez ukł dolotowy od strony interculera.Niewielkie ilości to normalne ale więcej to trzeba sprawdzić odmę lub turbinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności