Skocz do zawartości
Gość VW 1.8T

Przepustnica ??

Rekomendowane odpowiedzi

Gość VW 1.8T

Witam wszystkich !

 

Mam pytanko czy wie może ktoś jaki ma numer katalogowy przepustnica w passacie B5 1.8T 20V 150 KM AEB 1997 wrzesień . Byłem u mechanika i powiedział ,że muszę wymienić przepustnice ponieważ auto mi szarpie jak jadę i na postoju . On mi podał numer taki : 058 133 063 M , a z tego co ja już przeszukałem na allegro i nie tylko to takiej nie ma jest tylko 058 133 063 H ! Czy ta będzie dobra !!!??

 

dzięki i pozdrawiam !!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W/g Etki przepustnica w modelu 1997 i 1998 miała taki sam nr kat.;-)

aebprzepustnicabv9.th.pngaebprzepustnica1je9.th.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PROBLEM ten mialem 2 dni temu.

Ta WARSZAWSKA 90% NIE

Szukalem na alegro iznalazlem w SZCZECINIE( mam szczescie nie potrzebna.)

mam tylko telefon do tego co moze jeszcze ma 889339900

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

a jaki numer Pan zanlazł do naszych passatów

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

numer przepustnicy , 058 133 063 ?? - jaki Pan numer kupił ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziuras

Witam,

ta przepustnica 058 133 063 H z allegro ma wyprowadzenia na podciśnienia, a w 058 133 063 M takowych nie ma więc bardzo wątpię czy by pasowała. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny problem, mi falowały obroty - podczas wysprzęglania spadały poniżej RPM biegu jałowego. Problem diagnozowałem wielokrotnie i wszędzie diagnoza była taka sama - przepustnica. "Wąsy", które przesuwają się po płytce wytarły się i komputer nie dostawał prawidłowych informacji. Jako, że przepustnica jest drogą zabawką spotkałem się z Markiem, złotą rączką. Rozebrał przepustnice, przeczyścił, podgiął "wąsy" tak, by dotykały płytki w innym miejscu i problem zniknął :) Tak więc może warto najpierw w tym kierunku podziałać. Nie jest to rozwiązanie docelowe ale na tej przepustnicy przejechałem jeszcze chyba z 10 tys km, zanim sprzedałem samochód i problem nie powrócił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tez mialem problemy z przepustnica. Gasl mi zamochod przy naglym wysprzegleniu. Bylo to malo sympatyczne bo zgasl mi kilka razy jadac 150km/h :) Czyszczenie pomogo i juz blisko 60tkm zrobilem i zero problemów. Falowanie na wolnych to tazke moze byc problem lambdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie kupowalem ja zrobilem adaptacje i jest O.K

Mam ten sam silnik dlatego wiem ze SZCZECIN ma !!!

Przedryndac na tel. i sie spytac.

Pod czarna oslona (odkrecic srbki) to cala elektronika nie zrobi sie wiele prawie wszystko pospawane i tam sa te szczoteczki(wasy)

Z tym czyszczeniem (WASY) to bbbbbaaardzo ostroznie jak z jajkiem

Ta plytka co (wasy) sie suwaja to jak plyta gramofonowa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Miałem podobny problem z przepustnicą! kupiłem izopropanol w spraju-wyczyściłem przepustnice ( suwaki w środku) zrobiłem adaptację i działa do dziś!!! i słyszałem że ten sposób reanimuje większość przepustnic- będzie dużo taniej :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość VW 1.8T

ja juz to robiłem i nic , nadal obroty spadają co prowadzi do zgaśnięcia auto . A ja jade ok 60km to szarpie jakby nie mial paliwa ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na samym początku podałem tel:SZCZECIN --telefonowałeś?

TA z alegro jast prawie O.K. koniec numeru inny 408 237 212 (003)----powinno

408 237 212 (008)---jest

dlatego na100% nie powiem.Poszukaj --KIJIJI albo EBAY-PoLski albo NIEMIECKI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dziuras

Jeśli problem wciąż jest aktualny to ja mogę zaoferować przepustnicę 058 133 063 M, wraz z montażem i adaptacją. Jest na 100% sprawna i wyczyszczona. Sam miałem do niedawna podobny problem, ale na szczęście się z nim już uporałem, więc jeśli wymiana nie pomoże to jeszcze mógłbym sprawdzić przejścia między ECU i przepustnicą, u mnie właśnie to było problem i dlatego mam na zbyciu przepustnicę w b.dobrym stanie.

 

Już nie aktualne :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy przeczyszczenie przepustnicy pomoze na to ze obrotomierz mi skacze a na postoju schodzi do 0 a do tego leje z akumulatora podczas pracy silnika? mam jeszcze przepustnice na lince.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam Passata B6 1,9 TDI i muszę w aucie wymienić przepustnice (klapka gasząca) ktoś się orientuje gdzie na necie mogę taką kupić?

 

link mile widziany, pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności