Skocz do zawartości
Gość Obelix4

Napinacz - zmieniacz faz rozrządu - co to takiego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Obelix4

Czy ktoś może wie, do czego służy napinacz - zmieniacz faz rozrządu, jaki jest numer tej częsci i czy mozna gdzieś dostać zamiennik tej części?

 

Passat 1.8T Silnik AWT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sądzę, że chodzi o wymianę rozrządu. Z reguły nie wymienia się napinacza lecz samą rolkę napinacza. Wymianie podlega napinacz wraz z rolką ale na pasku od klimy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomek8622

Powiem ci że ja sam dokładnie nie wiem do czego służy ale w swoim passacie 1.8T o oznaczeniu AEB też wymieniałem ten napinacz zmiennych faz rozrządu wraz z łańcuszkiem, tylko że ja kupywałem z originału a więc napinacz wyniósł mnie 550 zł a łańcuszek 250 zł, zamiennika też możesz dostać ale jak co po to polecam febiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o ile mi wiadomo w AEB nie ma zmiennych faz rozrządu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadz

Czy ktoś może wie, do czego służy napinacz - zmieniacz faz rozrządu, jaki jest numer tej częsci i czy mozna gdzieś dostać zamiennik tej części?

 

Jak nazwa wskazuje zmienia on fazy rozrządu. Znajduje się pomiędzy wałkami rozrządu w tylnej części silnika. Jego numer to 058 109 088 E, cena w serwisie ok. 1500 PLN, a zamienniki nie wiem czy są dostępne. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak nazwa wskazuje zmienia on fazy rozrządu. Znajduje się pomiędzy wałkami rozrządu w tylnej części silnika. Jego numer to 058... E, cena w serwisie ok. 1500 PLN, a zamienniki nie wiem czy są dostępne. Pozdrawiam

 

było juz o tym na forum.

iiiiiiiii silniki aeb i apu nie mają zmiennych faz rozrządu, chyba dopiero awt takowe posiadają.

a co do ceny coś koło 700 zł. zamienniki występują ale nie wiem jakie i po ile.

a 1500 zł to do silników bez turbiny np.adr.

chyba...............

pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zamienników nie ma,numer masz na napinaczu od strony kabiny,koszt w serwisie około 450 zł(tyle płaciłem w serwisie w Lublinie) do silnika AEB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności