Skocz do zawartości
chevy

tryb awaryjny - rezerwa paliwa ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam!!

 

czy to ze samochód przeszedł w tryb awaryjny ma związek z niskmi poziomem paliwa (kontrolka paliwa sie swieciła) ??

 

otóż jadąc pod górkę (nachylenie ok 5%) na 3 biegu wcisnąłem gaz do oporu, chcąc w ten sposób troszkę przegonić silnik (2-3 razy na dzien przegonie i pozniej spokojna jazda miedzy2-3 tys) po czym na wysokości 3.500 tyś obrotów silnik przeszedł w tryb awaryjny... sama praca silnika wzorowa, zachowywał się tak jak bym nie mógł wcisnąć więcej niz 1/4 gazu, zadnych klekotów przerywań tylko te ograniczenie mocy ...

 

zajechałem na stację, zalałem auto i wio.. wszystko wróciło do normy, mogłem kręcić spokojnie na 4 tyś i żadnego trybu awaryjnego..

 

czytałem że to może być turbo, ale wolę sie upewnić może nie tylko turbo powoduje przejscie w stan awaryjny, o turbo dbam, rozgrzewam chłodzę i przeganiam ...

 

a może jadąc pod tę górkę silnik był za bardzo przeciążony ?? (za długo cisnąłem w pedał ...)

 

mogę to jutro sprawdzić (znowu rezerwa) ale wolę unikać trybu aw....

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie ma związku z poziomem paliwa. Czysty przypadek. Nachylenie terenu zwiększyło obciążenie auta i przy np. zapieczonych kierownicach spowodowało przejście w tryb awaryjny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma to zwiazku z paliwem jak napisal kolega, jedz na vaga zeby sie upewnic i potem robota suszary

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz nie wiem jak dbać o te turbo ... regularnie je przeganiam... to mam caly czas trzymac miedzy 3-4 tys?? silnik tego nie wytrzyma ...

 

podjade na vag i sie dowiem

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności