Skocz do zawartości
Gość dir

passat B4 2.0 2E dołożenie turbo?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość chemik
przy doładowaniu 0,4 bara 40% przyrostu?

 

Napisalem "teoretycznie mozna uzyskac"... Czyli z wyliczen na papierze... Zwykla termodynamika i przemiany gazowe na poziomie pierwszej klasy ogolniaka... Wychodzisz z rownania stanu gazu:

 

pV=nRT

 

A wiadomo, ze w praktyce zawsze jest mniej... Nigdy, przenigdy wiecej, gdyz wtedy mozna by pokusisc sie o skonstruowanie perpetuum mobile... Dlatego nie wierze, ze za 2000 PLN dolozyc mozna uzywane turbo, urzywany IC i na tym konczac przerobki osiagnac 164KM ze 115KM...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Rapix

Turbo nawet uzywane to koszt jakis 600zł. intercooler 200/300zł. przy doładowaniu 0,4 bara zeby nie był zbyt wielki... sam wydech jesli nawet bedzie spawał ale materiał przynajmiej z 100do 200zł. tak samo rury do intercoolera niech da zwykłe kolanka gumowe i opaski a rury z pcv to ze 100zł. to juz w tej chwili z 1200zł. do tego trzeba kolektor pospawac i komputer wystroic, a do turbo przydał by sie jakis zawór sterujacy nawet najprostszy np. manual bloos control to wydatek około 60zł. wiec według mnie zamkniecie sie w 2000zł. jest mało realne... Nawet gdy sie wszystko samemu robi... bo jesli ktos to robi to napewno nie ma takiej mozliwosci...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian

masz wolne 2000PLN? i odpowiedni gaz...?

 

 

jak tak to przyjedz a wyjedziesz autem (1.6,1.8,2.0) z TURBO

 

z mojej strony koniec tematu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chemik
masz wolne 2000PLN? i odpowiedni gaz...?

 

Mam... Podaj mi namiary na ten warsztat... Sam telefon wystarczy... Via PW lub mail...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chemik no i jak przekonales sie? ciekawy jestem innych opinii i jesli to robiles daj znac - moze i ja sie skusze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chemik

Jozko...

 

Nie dostalem namiarow na ten warsztat... Chcialem zadzwonic i wypytac...

Nadal twierdze, ze nie da sie dolozyc turbo za 2 tys. PLN...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak nie dostales - czyzby ktos sie czegos obawial i nie chce udostepnic namiaru :619: no wiec ja tu czegos nie rozumiem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi ile jest tu osob ktore temat TURBO choc troche zna ? bo z tego co piszecie to macie wiedze oparta na drodze pantoflowej, a wymadrzacie sie jakbyscie zeby pozjadali na doladowywaniu silnika !!

 

Jak ktos tylko cos slyszal, albo wie, ze cos dzwoni w jakims kosciele ale nie wie ktorym, to moze niech sie zastanowi nad swoimi wypowiedziami.

 

za 2.000zl mozna zalozyc tyrbo, i ppmarian ma racje, tylko skroci sie znacznie zywotnosc silnika jezeli wczesniej nie wymienimy pierscieni tlokowych oraz panewek walu korbowego ze szlifem walu.

 

realna cena jest 8-12tys zl za ktore mozna uturbic spokojnie 1.8, 2.0, 2.8 wraz z remontem silnika,jego odprezeniem i strojeniem. takim silnikiem przy odpowiedniej eksploatacji spokojnie zrobimy 150tys km, przy dmuchnieciu 0,6-0,9 bar'a

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chemik
za 2.000zl mozna zalozyc tyrbo, i ppmarian ma racje, tylko skroci sie znacznie zywotnosc silnika jezeli wczesniej nie wymienimy pierscieni tlokowych oraz panewek walu korbowego ze szlifem walu.

 

Przeciez cos podobnego w tresci napisalem... Skroci sie do 10-20 tys km... Moze do 30 tys km da sie dociagnac ale to zalezy od silnika, kierowcy i szczescia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ppmarian
Przeciez cos podobnego w tresci napisalem... Skroci sie do 10-20 tys km... Moze do 30 tys km da sie dociagnac ale to zalezy od silnika, kierowcy i szczescia...

 

pogadaj z tym czlkowiekiem:

 

EVOLUTION MOTOR SPORT

Jakimów Jacek

 

Wrocław ul. Żernicka 205

(dojazd od ul. Przedniej)

 

Zakres usług:

- Naprawy bierzace i głowne;

- Modyfikacje silników (obróbka glowic, dokladanie Turbo)

- Modyfikacje ukladow napedowych (blokady dyfrow, modyfikacje sprzegiel)

- Modyfikacje instalacji gazowych LPG (bez strat mocy, lub moc wieksza niz Pb)

- Wymiany ukladów napedowych na inne (mocniejsze) niekoniecznie tego samego producenta

 

Tel kontaktowy 608-738-768

 

wyprowadzi Cie z bledu :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evolution

hehe.... powiem tak ze posmialem sie od samego poczatku jak czytalem..... PPMARIAN napisal za dwa tysiace mozesz sie cieszyc turbo passatem.... mial racje. tylko chlopaki czytac nie potraficie ze zrozumieniem..... kto powiedzial koszt calkowity?????

zalozmy ze PPMARIAN. ma wszystkie czesci i zlozenie tego na jego podzespolach i wystrojenie tego tyle wynosi... i podstawa ogolny takiego modu koszt z gorka 8 kola przekracza... po okazjach jak sie kupi..... (celowo marian w blad wprowadzasz??? czy przypadkiem??:> co do gazu najleoszy pomysl... na cwiartke w wyscigach zaczynaja rozrabiac |LPG POWER

P.s. wedlug mojej wiedzy pierwszy w polsce sam zaturbilem dohc vw... na duzym cisnieniu:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość chemik

No i mamy info z pierwszej reki... I to od fachowca...

 

P.S. Na telefonie zaoszczedzilem dzieki temu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość evolution

Prosze:D:D polecam sie na przyszlosc.... :D:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności