Skocz do zawartości
Gość Słonik

pstryczek elektryczek prosba do posiadaczy klimy manualnej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Pytanko z dziedziny technicznej. Czy jak wciskacie przycisk zamykania/otwierania obiegu zamknietego to przy wciskaniu pstryka tak samo jak w przypadku klimy?

Bo u mnie jak wcisne AC to slychac pstryk a obieg jakos miekko wchodzi i lampka sie tylko swieci ale nie dziala. Doszukuje sie przyczyny jednak w samym przycisku.....

Bede wdzieczny za pomoc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Oba przyciski klikają identycznie i lekko.

Obieg sterowany jest podciśnieniem.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik
Witam

 

Oba przyciski klikają identycznie i lekko.

Obieg sterowany jest podciśnieniem.

 

Pozdro

 

Czyli słychać w obu przypadkach charakterystyczne pstryknięcie ? Bo u mnie slychac tylko w przypadku AC. Mam wrazenie, ze jednak ten przycisk od zamykana obiegu cos nie dziala..bo mimo, ze sie zapala nic innego sie nie dzieje. Ot tyle, ze sie wcisnie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czyli słychać w obu przypadkach charakterystyczne pstryknięcie ?

Tak.

Ot tyle, ze sie wcisnie

Zostaje w pozycji wciśniętej ??

Owo pstryknięcie to chyba tylko odgłos poprawnie działających zapadek trzymających włącznik w pozycji włączonej.

 

mimo, ze sie zapala nic innego sie nie dzieje

Generalnie u mnie słychać niewiele z pracy klapek zasłaniających odpowiednie wloty powietrza, natomiast wyraźnie słychać różnicę w przepływie powietrza.

Po włączeniu obiegu zamkniętego na postoju przy pracującym silniku i włączonym wentylatorze zmienia się wyraźnie odgłos powietrza lecącego przez kratki nawiewów.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyrektor

Jak przełączam obieg na postoju czyli gdy silnik cicho pracuje to słychać charakterystyczną prace klapki tak jakby mięta kartka papieru i faktycznie powietrze szumi troszkę inaczej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Gosc zaklada mi alarm ma sie tez zajac nawiewami..zobaczymy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość aro_i

Może padł ci elektrozaworek od obiegu podciśnienia.

Tak jak u mnie, znajduje się przy prawym błotniku obok akumulatora.

Ja zciągłem z niego dwa przewody podciśnieniowe i połączylem ze sobą i klapka zaczeła działać, jak włanczam przycisk zamykania obiegu napięcie na elektrozawór się pojawia i natym koniec elektrozawór do wymiany. :647:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa.... N75 roooleess

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie również przestał działać włącznik od obiegu zamkniętego. Dało się go włączyć ale jakoś nie chciał dobrze odskakiwać, dioda się zapalała ale obieg się nie zamykał. Po rozebraniu całej konsoli środkowej (jakieś 2 godziny) dobrałem się do tego włącznika. Posiada maleńką sprężynkę, plastikowy czarny trójkącik, który za to dociska maleńką blaszkę. A blaszka zamyka lub otwiera obwód elektryczny. Przy rozbieraniu polecam robić to w jakimś widocznym miejscu, żeby ewentualne części się nie zgubiły. Problem polegał u mnie na tym, że ta blaszka nie zamykała obwodu. Poprostu się wygięła. Wystarczyło ją znowu odpowiednio wygiąć i rozciągnąć sprężynkę aby lepiej dociskała i wszystko działa. Całość wykonałem w około 3 godziny. Niecierpliwym zdecydowanie odradzam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam jak dobrałeś się do tego pstryczka jakoś mi nie idzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności