Skocz do zawartości
polarek

Urwany kabel siłownika drzwi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Dziś grzebiąc wewnątrz lewych tylnych drzwi zauważyłem że urwany jest jeden z 4-ech przewodów, które obok rurki (powietrznej) docierają do siłownika central-zamka.

Zarówno zamek jak i wszystko co może być z nim związane wg mnie działa w 100%.

 

Co może wobec tego powodować przerwany przewód i po co one w ogóle tam są skoro po odpięciu wtyczki z owymi 4-ma kablami zamek działa również ok.

 

Pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może to kable od głośników ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Może to kable od głośników ?

No właśnie że nie.

Głośników nie mam w tylnych drzwiach, a grzebałem w nich coby wykonać mały rekonesans właśnie przed zamontowaniem właśnie tam dodatkowego nagłośnienia oraz w jaki sposób przeprowadzić kable ze słupka do drzwi.

Ze słupka idą mi 4 przewody elektryczne i jedna rurka powietrza, wszystko to wchodzi do siłownika centralnego zamka.

Nie wiem po co te przewody (jeden urwany) tym bardziej że siłowniki raczej nie mają nic wspólnego z wersją tzw "master" - czyli powodującą zamknięcie zamka po wciśnięciu wewnątrz dzyndzka blokującego zamki.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polarek, mogą, a jak z lampkami?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a jak z lampkami?

Bez zmian, działa tak samo jak działało. Jest czasowy wyłącznik ale blokada zamków nie miała i nie ma wpływu na szybsze zgaszenie światła wewnątrz.

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Heroo

U mnie sprawa wygląda w ten sposób, że nie wyłącza mi się pompka od centralnego po zamknięciu.. Wszystko działa, po otwarciu się wyłącza ale po zamknięciu ponownie się zawiesza.. Wydaje mi się, że to sprawa właśnie któregoś z przewodów przy siłownikach.. Może mi też gdzieś odpadł..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że nie masz głośników to nie znaczy że przewody nie są poprowadzone :609:

Pozdrawiam !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To że nie masz głośników to nie znaczy że przewody nie są poprowadzone

Nie są poprowadzone. Dopiero zamierzam je podciągnać i założyć głośniki.

 

Tak mi się nasunęło właśnie - może to są przewody diagnostyczne ????

Centralny chyba komunikuje się z VAG'iem i może te kable służą do sprawdzania siłowników ??

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności