Skocz do zawartości
kazio

Zamek centaralny i AC

Rekomendowane odpowiedzi

Czy jest mozliwosc odlaczenia tylnych drzwi od zamka centralnego?

Chcialbym miec zamkniete tylnie drzwi - na siedzeniach leza rozne fajne zeczy, ktore by sie mogly przydac roznym fajnym osobom i jednoczesnie miec otwarte zamki w przednich drzwiach - zeby se swobodnie wysiasc.

 

I drugie pytanie o klime:

Jak kupilem auto to byla zima i nie mozna bylo stwierdzic czy klima dziala czy nie.

Teraz jak jest cieplo to chyba nie dziala. Nie dmucha zimnego powietrza.

Mam taki guzik "A/C" z opcjami norm i max. Instrukcja jest po niemiecku, ale z tego co zrozumialem: "norm" dmucha swieze powietrze, a "max" schlodzone powietrze z obiegu zamknietego. Czy dobrze wyrozumialem i jak dobrze co czemu moze mi nie dzialac??

W ktoryms watku wyczytalem ze , ze moze to byc nieszczelnosc w ukladzie chlodzenia.

Ale co to oznacza dla laika ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W ktoryms watku wyczytalem ze , ze moze to byc nieszczelnosc w ukladzie chlodzenia.

Ale co to oznacza dla laika ??

Gdzieś masz dziurę i uciekł czynnik chłodzący. Jedź do zakładu gdzie naprawiają klimę i sprawdzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gdzieś masz dziurę i uciekł czynnik chłodzący. Jedź do zakładu gdzie naprawiają klimę i sprawdzą.

OK, tyle to wyczytalem z jakichs innych watkow.

Ale oznacza to ze jak wcisne guzik MAX i nie ma zimnego to tylko serwis ?? Ja robie wszystko ok ??

Moze sie niezbyt dobrze wyrazilem, ale jak dzialaja te fajne guziki norm i max ??

I podobno jak jest wlaczona klima to wiecej benzyny silnik zjada ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ale oznacza to ze jak wcisne guzik MAX i nie ma zimnego to tylko serwis ?? Ja robie wszystko ok ??

jesli wlaczasz MAX + (naturalnie) pokretlo w pozycji 1/2/3/4 + pokretlo od temp. na zimne i nie leci zimne powietrze, to jesli sie nie znasz - serwis klimatyzacji

 

Moze sie niezbyt dobrze wyrazilem, ale jak dzialaja te fajne guziki norm i max ??

to juz bylo na forum, moze uda Ci sie odszukac

I podobno jak jest wlaczona klima to wiecej benzyny silnik zjada ??

tak - od 0,5 do 1 litra wiecej na 100km

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73

Żeby odłączyć zamki centralne z tyłu (zakładam ze masz centralny z kompresorem) musisz ściągnąć tapicerke i odłączyć wężyki od mechanizmu zamykania/otwierania.

Aby centralny z przodu dobrze działał to odłączone wężyki trzeba czymś zaślepić.

To chyba jest najprostrzy sposób.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w jednych drzwiach jest, o ile dobrze pamiętam, całkiem odłączony siłownik od zamka - wtedy nie trzeba zaślepiać wężyka. Przy okazji - czy zaślepienie wężyka nei wpłynie na żywotność kompresorka? Zastanawiam się nad wymianą centralnego na elektryczny, ale w bagażniku pewnie zostawiłbym oryginalny i mogę albo zaślepić wężyki we wszystkich drzwiach albo zostawić siłowniki, ino niepodłączone - co będzie lepsze dla kompresorka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Dyzio73
U mnie w jednych drzwiach jest, o ile dobrze pamiętam, całkiem odłączony siłownik od zamka - wtedy nie trzeba zaślepiać wężyka. Przy okazji - czy zaślepienie wężyka nei wpłynie na żywotność kompresorka? Zastanawiam się nad wymianą centralnego na elektryczny, ale w bagażniku pewnie zostawiłbym oryginalny i mogę albo zaślepić wężyki we wszystkich drzwiach albo zostawić siłowniki, ino niepodłączone - co będzie lepsze dla kompresorka?

 

U mnie jak był odłączony jeden wężyk to kompresor dość długo "brzęczał". Możliwe, ze nie w każdym modelu tak jest.

Najlepszym sposobem jest sprawdzenie w konkretnym przypadku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności