Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Mam prośbę, kto ma z was pożyczyć na 10.sierpnia. bagażnik rowerowy na 2 rowery.

Bo wybieram się na maraton z kumplem a ciężko będzie upchać 2 rowery i sprzęt do paszczaka ;]

 

Bardzo by mi zależało na pomocy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam dzisiaj wraz z (okruszkiem) zrobiliśmy sobie małego spota uruchamialiśmy moja navi MFD i udało się czyta mapę tylko trzeba cierpliwości by ja wgrała ale dość szybko dała się uruchomić dzięki Mirku

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
witam dzisiaj wraz z (okruszkiem) zrobiliśmy sobie małego spota uruchamialiśmy moja navi MFD i udało się czyta mapę tylko trzeba cierpliwości by ja wgrała ale dość szybko dała się uruchomić dzięki Mirku

 

Podjedź jutro to dam ci spolszczenie do NAVI, bo już mam ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mirku mam popołudniówki od jutra do wtorku

a na meila przesłać możesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam prośbę, kto ma z was pożyczyć na 10.sierpnia. bagażnik rowerowy na 2 rowery.

Bo wybieram się na maraton z kumplem a ciężko będzie upchać 2 rowery i sprzęt do paszczaka ;]

2 rowery wchodza bez zadnego problemu po sciagnieciu przednich kol. Miejsca na bagaz tez zostaje duzo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
2 rowery wchodza bez zadnego problemu po sciagnieciu przednich kol. Miejsca na bagaz tez zostaje duzo.

 

Jak nie dorwę bagażnika, to tak będę musiał zrobić.

Startuje ktoś z nas na maratonie MTB dokoła jeziora Miedwie ?

 

---------- Dodano o 08:50 ---------- Poprzednia wiadomość o 08:49 ----------

 

Mirku mam popołudniówki od jutra do wtorku

a na meila przesłać możesz

 

Daj email na PW ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Startuje ktoś z nas na maratonie MTB dokoła jeziora Miedwie
Hehe to przez moją wiochę bedziesz jechał. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Hehe to przez moją wiochę bedziesz jechał. :)

 

To zamontuje sobie na rower, przednia atrapę z logo VW ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobre miejsce i dobra reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam wazne dla mnie pytanie o wasza opinie na temat pewnej sytuacji... A mianowicie na szybko:

 

Jade wczoraj o 2 w nocy do domu ( odbieram zone z imprezy) z lewobrzeza na prawobrzeze. Lewnie bo dokladnie 74 km/h i na tempomacie. Przejezdzam obok fotoradaru na gdanskiej i nastepnie przy kladce na Markartora zatrzymuje mnie policja. Podchodzi policjant i z szuszarka ( nie przedstawia sie nawet ) tylko pokazuje pomiar i mowi " panie kierowco za szybko - POMIAR 99 KM/H !!!!!!! K^{%%}^rwa !!!! W tym momencie moje wku$~>% siegnelo zenitu, mowie odrazu ze to nie moj pomiar bo jade od trasy zamkowej na tempomacie dokladnie 74 km/h i to to jakas pomylka, w dodatku w momencie kiedy mnie zarrzymywali obok ( jechalem srodkowym pasem ) na lewym pasie jechal samochod ktory jechal szybciej niz ja, i nawet myslalem ze to jego zatrzymuja nie mnie. Na co policjant moiwi " pil pan? " mowie ze nie , on odchodzi wraca po 5 min drugi policjan i kaze dmuchac, wszystko ok, i wtedy blab bla bla ze taki zrobili mi pomiar i juz.

 

Nie przyjalem mandatu, dostalem wezwanie na komende w dabiu na nastepny piatek. W sumie nawet jak powodzialem ze sie nie przedstawili to powiedzieli ze wszystko bedzie w aktach.

 

Moje pytanie : czy istnieje mozliwosc odczytania np w ASO historii z komputera z jaka byla nadana wartosc na tempomacie w danej chwili ?

 

W ogole co radzicie jeszcze zrobic? Wkur>}% jestem na maxa.

 

ps. Aha w samochodzi byla moja zona i jej znajoma wiec mam 2 swiadkow.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Panowie, mam wazne dla mnie pytanie o wasza opinie na temat pewnej sytuacji... A mianowicie na szybko:

 

Jade wczoraj o 2 w nocy do domu ( odbieram zone z imprezy) z lewobrzeza na prawobrzeze. Lewnie bo dokladnie 74 km/h i na tempomacie. Przejezdzam obok fotoradaru na gdanskiej i nastepnie przy kladce na Markartora zatrzymuje mnie policja. Podchodzi policjant i z szuszarka ( nie przedstawia sie nawet ) tylko pokazuje pomiar i mowi " panie kierowco za szybko - POMIAR 99 KM/H !!!!!!! K^{%%}^rwa !!!! W tym momencie moje wku$~>% siegnelo zenitu, mowie odrazu ze to nie moj pomiar bo jade od trasy zamkowej na tempomacie dokladnie 74 km/h i to to jakas pomylka, w dodatku w momencie kiedy mnie zarrzymywali obok ( jechalem srodkowym pasem ) na lewym pasie jechal samochod ktory jechal szybciej niz ja, i nawet myslalem ze to jego zatrzymuja nie mnie. Na co policjant moiwi " pil pan? " mowie ze nie , on odchodzi wraca po 5 min drugi policjan i kaze dmuchac, wszystko ok, i wtedy blab bla bla ze taki zrobili mi pomiar i juz.

 

Nie przyjalem mandatu, dostalem wezwanie na komende w dabiu na nastepny piatek. W sumie nawet jak powodzialem ze sie nie przedstawili to powiedzieli ze wszystko bedzie w aktach.

 

Moje pytanie : czy istnieje mozliwosc odczytania np w ASO historii z komputera z jaka byla nadana wartosc na tempomacie w danej chwili ?

 

W ogole co radzicie jeszcze zrobic? Wkur>}% jestem na maxa.

 

ps. Aha w samochodzi byla moja zona i jej znajoma wiec mam 2 swiadkow.

 

Witaj.

Z tego co mi wiadomo, to możesz sobie wydrukować nawet z GPS jaką miałeś prędkość, oni tak tego nie uznają, jak środek łagodzący.

Dziwne że nie przedstawił się, to jest jego zasrany obowiązek. Mogłeś zapytać się o stopień i nr legitymacji, bo teraz pójdziesz, i obsłuży cie inny pan który albo wlepi mandat albo sprawa do sądu.

 

Niestety taką mamy policje, Władza w władzy ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie przedstawia sie nawet
Każdy policjant podejmujący czynności, musi się przedstawić łącznie z numerem służbowym, wręcz mają obowiązek.
na lewym pasie jechal samochod ktory jechal szybciej niz ja, i nawet myslalem ze to jego zatrzymuja nie mnie. Na co policjant moiwi " pil pan? " mowie ze nie , on odchodzi wraca po 5 min drugi policjan i kaze dmuchac, wszystko ok, i wtedy blab bla bla ze taki zrobili mi pomiar i juz.
Wygląda mi to na podobną sytuację sprzed kilkunastu lat na tzw. "kurwidołku" kiedy mnie zatrzymali (samochód patrolowy) i próbowali naciągnąć na mandat. Jeden siedział w radiowozie a drugi mi wmawiał że auto za głośno chodzi, że wycieka olej itp. chciał abym zapłacił mandat (wówczas można było płacić gotówką). Powiedziałem że nie mam gotówki i poprosiłem o kredytowy, wówczas kazali mi jechać, tylko powiedział pamiętaj że nas nie widziałeś. Teraz staram się pamiętać numery służbowe albo numer służbowy auta.
Nie przyjalem mandatu, dostalem wezwanie na komende w dabiu na nastepny piatek. W sumie nawet jak powodzialem ze sie nie przedstawili to powiedzieli ze wszystko bedzie w aktach.
Nie wiem czy nie powinni ci dać wezwania do sądu grodzkiego za odmówienie przyjęcia mandatu. Wezwanie na komendę coś mi tu śmierdzi. Ja bym podjechał na komendę główną i spytał jak powinna wyglądać podobna kontrola. Ew. złożyć skargę na to iż nie podali numerów i próbowali naciągnąć na mandat.
Aha w samochodzi byla moja zona i jej znajoma wiec mam 2 swiadkow.
Masz świadków,którzy mogą potwierdzić twoją wersję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na moje pytanie o imie nazwisko i leg sluzbowa powiedzial mi ten co podszedl z suszarka " juz mowilem" ja mowie ze nie slyszalem i jesli mowil to mimo wszystko chce spisac obydwoch jeszcze raz, na co drugi odpowiedzial ze wszystko bedzie w dokumentacji. Na wezwaniu na komisariat w Dabiu jest ich pieczatka " wydzial ruchu drogowego - kaszubska 33 szczecin.

 

Najsmieszniejsze ze nie chcial mi pokazac czasu pomiaru. Skoro niby mialbym jechac 100 km/h to odcinek 400 m przelecialbym. I druga rzecz ten samochod z lewej jechal szybciej ode mnie. Bylem swiecie przekonany ze to jego zatrzymuja. Jak okazalo sie ze to mnie to znajoma zony mowi " aaa pewnie trzezwosc beda tylko sprawdzac "

 

Czuje sie tak jakby policja chciala mnie okras na 200 zl w imieniu prawa.

 

Wogole nie powiedzial ze naklada na mnie mandat karny taki i taki i tyle punktow i ze mam prawo odmowic przyjecia mandatu. Powiedzial ze wypisze wezwanie na komisariat w Dabiu i tam bede skladac swoje wyjasnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jakiś przekręt raczej policja wystawia mandat kredytowany a jeśli odmawiasz przyjęcia to sporządza się wniosek do sądu grodzkiego i tam zostajesz przesłuchany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobaczymy co bedzie na komisariacie w Dabiu. Suszarke mieli taka najzwyklejsza a nie ta "laserowa" z celownikiem. Ja mam 2 swiadkow ktorzy potwierdzaja ze : samochod obok byl blisko mnie ( bo tez ni jechal jakos super szybko to trzeba przyznac ), ze nie przedstawil sie ani jeden ani drugi, ze moja predkosc byla dokladnie taka jak na tempomacie. Mandat jest w przedziale 100-200 zl i 4 punkty do tego jesli sad przyzna racje tym zlodziejom to doatkowo oplata za postepowanie sadowe od 50 do 100 zl, nie chodz o te punty czy kase ale o sam fakt zlodziejstwa...

 

Najbardziej "spodobaly" by sie wam ich odp na moje mega wkurw>~>}% zarzuty co oni wyprawiaja i co to kuzwa za pomiar z dupy.

 

1. Pil pan?

2. Dobrze predkosc predkoscia ale kolega napewno sie przedstawil..

3. Ma pan w ogole punkty?

4. Samochod panski czy kogos innego ( kuzwa jakby nie bylo w dowodze rej. )

 

Ehh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiesz kolego widzieli dobre auto wiec kasa będzie myślę ze takie podejście w stosunku do ciebie postąpili bo jak twierdzisz obok ciebie leciał szybciej i może uważali ze z niego nic nie wyciągną a tu z takiego auta można cos tzw wydoić ale dziwne dla mnie jest ze za odmówienie mandatu nie skierowali wniosku do sądu Grodzkiego tylko na komendę tu chyba jakiś przekręt mi tu śmierdzi spróbuj podjechać do ASO może jest możliwość wyciagnięcia danych z jaką w danej chwili jechałeś prędkością poza tym masz świadków wiesz robią tez w policji przekręty złapia szybciej jadące auto nie skasują licznika i łapią później po kolei i pokazują stale tę samą prędkość i kasują im wszystko praktycznie wolno ale trzeba takie sytuacje nagłaśniać powodzenia daj znać co dalej wyszło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie to jakiś wałek

ja w tamtym roku miałem podobną sytuację w marcu na zamkowej,niby przekroczenie prędkości - 101km/h,a ja dopiero ruszałem praktycznie ze świateł i przejechałem może ze 100-150 metrów,też zero przedstawiania się,numeru odznaki bądź legitymacji,nie pokazali czasu pomiaru i też to było w nocy,a gdy ich poprosiłem o te wszystkie dane to powiedzieli,że przyjdzie na wezwaniu jeżeli nie przyjmę mandatu.Po odmowie przyjęcia mandatu przetrzepali mi auto i czepiali się o wszystko.Powiedzieli,że będzie wezwanie do sądu.Ja im na to,że bardzo chętnie i żeby dokładnie swoje dane wpisali.Po tym poszli do radiowozu,posiedzieli z dziesięć minut,coś tam chyba się naradzali i puścili bez niczego.To była zwykła próba naciągnięcia i nic więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dużo się mówi i słyszy jak policja robi przekręty szkoda ze nie masz ich danych , wiecie co, teraz to chyba trzeba wozić te kamerki na przodzie i rejestrować wsio, nawet w razie kontroli , nagrać naszą władze jak postępuje i jak naciąga, a to jest już dowód bo ma się to nagrane ,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie przyjalem mandatu, dostalem wezwanie na komende w dabiu na nastepny piatek. W sumie nawet jak powodzialem ze sie nie przedstawili to powiedzieli ze wszystko bedzie w aktach.
Pio pierwsze mozesz napisac skarge do jego przelozonego, ze nie zachowal sie tak jak trzeba. Pierwsze co robi policjant to sie przedstawia przy rutynowej kontrolii.

Poczytaj przepisy dotyczace takich czynnosci to moze cos jeszcze na niego znajdziesz.

Poza tym jesli na suszarce nie bylo zdjecia twojego samochodu z dokladnym czasem i pomiarem, to mandatu nigdy nie przyjmuj. Sprawa zawsze wygrana, bo nie udowodnia ci ze pomiar byl twoj, a nie innego auta.

 

---------- Dodano o 22:52 ---------- Poprzednia wiadomość o 22:48 ----------

 

jak dla mnie to jakiś wałek
Dla mnie tez.

 

W takich sytuacjach mozna zadzwonic na 997 i sie zapytac czy w tym miejscu powinna byc kontrola, bo cos ci tu nie gra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejna rzecz radarem była ISKRA 1 ktora w marcu zostala okrslona przez sad jako nielegalna ( odwolanie policji od wyroku ma byc teraz w czerwcu )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności