Skocz do zawartości
Łysy

Nasze pogawędki na każdy temat

Rekomendowane odpowiedzi

Pany diagnoza (akumulator) wkońcu się odezwał:

Stan spoczynku - 12V

Stacyjka w pozycji ON - ok. 10.5 V

Stacyjka ZAPŁON - spada do 5 - 3 V

auto nie odpala resetuje się licznik.

 

Coś od dłuższego czasu coś dziwnie odpalał ale dzisiaj odpalił, przejechałem ok 15m i zapaliła się kontrolka AKU, zgasiłem i już nie odpaliłem.

Kable sprawdzone, wyczyszczone, masa do auta sprawdzona.

Czyżby AKU kłaniał się młody.

Zwarcie celi. Odkręć korki jak masz możliwość i zaglądaj do środka, a druga osoba niech próbuje uruchomić silnik. Któraś cela powinna gotować elektrolitem i to właśnie ta ma zwarcie.

Niestety tylko wymiana. Już go nie uratujesz.

Jeśli świeci się kontrolka aku to sprawdź ładowanie, bo kontrolka się zapala już w stanie agonalnym alternatora, czyli wtedy gdy już kompletnie go nie ma. Ładowanie powinno być na poziomie 13,8-14,4V nie zależnie od włączonych odbiorników.

Jak nie ma ładowania to jest opcja, że go po prostu mocno rozładowałeś. I może da się go wskrzesić.

Edytowane przez 4Ri3L

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwarcie celi ?

Tak z dnia na dzień ? Coś mnie tu śmierdzi.

Podłączyłem go pod prostownik, niech się podładuje i wtedy zobaczę.

 

Jak odpalę auto to sprawdzę ładowanie alternatora, bo tak ciężko stwierdzić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Jak odpalę auto to sprawdzę ładowanie alternatora, bo tak ciężko stwierdzić

 

ja swojego czasu ratowałem akumulatory aspiryną :D ale na zwarcie ceni linnie poradzisz, sam sobie odpowiedz czy juz jest do wymiany tym kiedy ostatni raz ktos lub Ty go wymieniał. Jeden aku przypada na 3/4 lata zaleznie od uzytkowania. Chociaz kiedys widzialem aku z astry ktory po 16stu latach dopiero wyzionał ducha.

Kontrolka ładowania nie pokazuje sie od skopanego aku, moze od zrytego akumulatora spaliło ci regulator napiecia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Naprawione.

Okazalo sie ze zlacze plusowe od alternatora bylo poluzowane przez co niedoladowywal akunulatora.

Przeczyscilem wszystkie styki i odrazu dziala.

Az jasniej na desce rozdzielczej.

 

Pali na dotyk. Mam nadzieje to byla przyczyna bo podczas ladowania na klemach bylo ok. 12 a teraz 14-14.5v.

Jak bedzie dalej tak odpalal to aku do wymiany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jutro wyjazd na Moto Show. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okruszek to teraz aku podlacz na całą noc pod prostownik i nich się ładuje, jeśli pasta na płycie jest cała to będzie żył :)

A propo zwarcia, to takie właśnie ono jest, nie daje o sobie znać i przychodzi przeważnie znienacka w naj mniej odpowiedniej chwili :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A propo zwarcia, to takie właśnie ono jest, nie daje o sobie znać i przychodzi przeważnie znienacka w naj mniej odpowiedniej chwili :)

 

Czyli jak "sraczka" zaskakuje nas z nienacka ;]

Ale dzisiaj ciąg dalszy obsługi auta ;]

 

Wahacze 2x banan, końcówki drążka x2, filtry, sprzątanie, i ogólny przegląd co się dzieje pod maską ;]

 

Czyli sobota zarezerwowana dla niuni ;]

Edytowane przez okruszek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ktos cos doradzi w sprawie czipowania paska z silnikiem ajm i przebiegiem 380000 km czy warto i kto w regionie się czymś takim zajmuję, a może ktoś ma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leo z forum odezwij się do niego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy ktos cos doradzi w sprawie czipowania paska z silnikiem ajm i przebiegiem 380000 km czy warto i kto w regionie się czymś takim zajmuję, a może ktoś ma?
LEO byłem robiłem, polecam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie mogę znalesc kolegi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
nie mogę znalesc kolegi

 

Leopard

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

aaa dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

relingi z a6 tej z np. 2000r podejda do passata po lifcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich z Zachodniopomorskiego ;). Piszę z zapytaniem dla osób które nie mają planów na majówkę. Ze względu na to , że Grupa w której jestem (Zachodniopomorska Grup Vag) i dominują passki :D postanowiłem się odezwać do was. Grupa zrzesza wszystkich z naszego województwa, ze względu na to , że jest to świeża grupa (istniejemy około 2 tygodni) mimo wszystko jest duże zainteresowanie. Aktualnie planujemy wspomniany PIERWSZY SPOT GRUPY zaplanowany na majówkę dokladniej 3 maj. Jeśli są chetnie którzy chcieliby się zintegrować a przy okazji wymienić doświadczeniami zapraszam gorąco i serdecznie http://www.grupavag.eu (forum dział Pierwszy Spot). lub bepośrednio na facebook : https://www.facebook.com/pages/Zachodniopomorska-Grupa-Vag/648573365209100

 

Dzięki i czekamy na was ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paruje mi jedna tylna lampa na klapie. Miał ktoś tak? Robił coś z tym? I jak? :) Nie wiem czy rozklejać ją czy tylko próbować uszczelnić dookoła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Paruje mi jedna tylna lampa na klapie. Miał ktoś tak? Robił coś z tym? I jak? Nie wiem czy rozklejać ją czy tylko próbować uszczelnić dookoła.

ja tak mialem:D wymieniłbem lampy na ringi:PP

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co mi tam ;] pochwale się ;]

 

Auto zostało dzisiaj umyte, wysuszone no i wypolerowane oto tym specyfikiem ;]

turtle-wax-original-plus-ptfe-wosk-uniwersalny-z-polimerem-butelka-500-ml_0_b.jpg

 

Czarne elementy, zczarnione oto takim wynalazkiem:

80_1.jpg

 

Za te przedmioty możesz zapłacić kartą MASTER-CARD, ale praca włożona bezcenna ;] oraz uśmiech na twarzy ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czarne elementy, zczarnione oto takim wynalazkiem:

 

efekt na dwa dni, popularne u handalrzy. Lepiej bylo by ci pomalowac sprejem do plastikow, oklejania 5 minut.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
efekt na dwa dni, popularne u handalrzy. Lepiej bylo by ci pomalowac sprejem do plastikow, oklejania 5 minut.

 

Nie mam spraya do plastików, ale dobrze wiedzieć ;]

Może zmienię branże na import-eksport aut ;]

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności