Skocz do zawartości
Gość sebarogozno

Gdzie znaleźć kabel krańcówek drzwi ?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość sebarogozno

Witam !

Mam pytanie :

Podłączyłem alarm do mojego passata 2,8 V6 30V 98rok, wszystko działa bez zarzutu tylko nie mogę znaleźć przewodu z krańcówek drzwi na którym pojawiała by sie masa po otwarciu każdych drzwi. Chodzi mi o to żeby alarm nie uzbrajał się po otwarciu drzwi. Czy jest taki przewod i gdzie _:592:

Prosze o pomoc !

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie ale jesli masz wersje autka z szyna can to tylko z kazdych drzwi poszczegolnie mozna je znalezc i wyprowadzic. W wersjach bez szyny can (w 1 takim modelu dopiero trafilem) krancowki byly w progach. Ale raczej bedziesz musial wszystkie drzwi po kolei rozbierac i podpinac sie w lampke oswietlenia progu.

 

Niektorzy takze wpinaja w szaro niebieski z modulu comfort ale na tym przewodzie jest masa od lampkli po sciamniaczu wiec jak wepniesz sie w to to nie bedziesz mial autouzbrojenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sebarogozno

Oki. Dzięki za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpinam się pod temat i czy jedynym miejscem gdzie moge wyprowadzić mase (po otwarciu drzwi) jest lampka?? Mierzyłem w tym miejscu i nie posiadam tam czystej masy o ile to masą moge nazwać.Czy kranówka w zamku posiada z jednej strony mase (może ktoś posiada schemat typowo krancówki lub tego co szukam ???).

Drugą sprawą jest problem,bo nie chce wszystkich drzwi połączyć w jeden przewód i do alarmu,bo jak otwieram np tylnie drzwi wszystkie pozostałe lampki tez się świecą !! Wymyśliłem odseparowanie na przekaźnikach miniaturowych,ale do tego potrzebuje z każdych drzwi plus lub minus,który się zmienia w zależności czy drzwi są otwarte czy też zamknięte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość yorka0

Nie potrzebny Ci schemat krańcówki, to nic innego jak przełącznik dzwigienkowy coś podobnego na zdjęciu poniżej z tym że z orginału wychodzą dwa przewody do kostki długości 3-4cm masa i + ss5gld.jpg

Co do drugiego pytania to kompletnie nie wiem o co Ci chodzi chyba nie myślisz o podłączeniu alarmu do oświetlenia kabiny co ty chcesz odseparowywać jakie mikro przekaźniki. Oświetlenie kabiny zapala się bez względu na drzwi jakie otworzysz i tak ma być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy sugerujesz,że w lampce z przodu na podsufitce będzie mi się masa pojawiała jak otworze byle które drzwi ??

 

Ja poprostu u siebie podłączyłem się pod lampe w drzwiach i wszystkie 4 drzwi złączyłem w jeden przewód(bo mam jedno wejście w alarmie).Przez to jak otwieram tylnie drzwi to wszystkie się lampki świecą w drzwiach(no chyba,że tak jest normalnie??).

 

Potrzebuje punkt w instalacji elektrycznej gdzie będzie mi sie pojawiać i znikać masa po zamknięciu\otwarciu drzwi (lub też + )

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skąd wyprowadzić sygnał otwartych drzwi do alarmu żeby nie pruć boczków i podsufitki.

Mile widziany link na prv ze schematami .

Kiedyś trafiłem na rosyjsko języczną stronę ze schematami ale nie pamiętam jak.

lukasz22wp (at)wp.pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Posiadam passka bez tylnich lampek od krancowek. Posciagalem obodowy plastikowe i na plastiku jest zaznaczone miejsce gdzie trzeba wyciac otwor na takie lampki, problem w tym ze nie ma tam doprowadzonych przewodow. Moze ktos z was wie gdzie takie przewody sie znajduja i jak je podlaczyc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze to nie ten dział, bo zapewne pytasz o B4

Po drugie,

Lampki podłącz pod główną lampkę ( tą z przodu)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O tak szukalem ze az nie zauwazylem ze to dzial dla b5. Ale dzieki za odpowiedz jak znajde chwile to podlacze tylko trzeba na szrota jechac je wymontowac dzieki :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności