Skocz do zawartości
krys_kl

hmmm sam nie wiem jak to nazwać

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

 

Mam taki problem - tylko bez śmiechu bo nie wiem jak to fachowo opisać.

Zaczęło się od tego że zaczęło coś stukać.

Jak otworze maskę i stanę na wprost silnika to to PCV co zasłania silnik jest mocowane takimi nakrętkami.

Ze śrubki po lewej na dole, nie wiem czy dobrze widziałem ale chyba jest w niej dziurka, wycieka z niej olej.W tym samym miejscu całe to PCV jest luźne - drży jak choina.

I stąd pytanie nr jeden czy jest wogóle możliwe żeby z tej śrubki leciał olej?? Jeżeli tak to jak go zatrzymać??

 

Dodatkowo mam pytanie czy powyżej (bliżej ściany grodziowej) na tym moim PCV powinna być jakaś guma która tłumi drgania przy takim "srebrnym" wynalazku, ktory wystaje spod tego PCV??

 

Mam nadzieje że nikt ze śmiechu nie umarł i da rade cokolwiek odpowiedzieć. :D

 

pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ja domyślam się i strzelam że chodzi o zawór EGR i może być tak że ci cieknie i stąd pojawił sie olej ;) a jako że nie masz tej śruby mocującej osłonę to pojawił się na zewnątrz, u mnie też ciekł i osłona była od spodu cała zasyfiona olejem:( a może zrób jakieś foto będzie łatwiej, a że osłona się trzęsie to standard w diselku a jeszcze jak nie masz jej dokręconej śrubą to w ogóle;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ta osłona od spodu też jest zawalona olejem.

 

Jutro będzie foto.i może coś się poradzi.

 

no to bez odbioru do jutra.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego krys to na 99 procent EGR. Często sie psuje i praktycznie nienaprawialny jest :( około 800 zł

 

kolego najlepiej to zdejmij to PCV :D tam są 3 nakrętki do odkręcenia i walnij fotkę. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jeśli od spodu to na bank EGR:) nowy 730 zł tyle ja zapłaciłem choć na forum chłopaki szukają przyczyn skąd się tam olej bierze a nie wymieniają starego:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na fotkach oleju może nie będzie widać bo dziś jak zauważyłem to wytarłem żeby zobaczyć czy będzie jeszcze leciało i dokładniej skąd to paskudstwo wylatuje. nie zmienia to faktu fotki zrobie i zaznacze gdzie znalazlem oleisko.

 

A czy przy takiej awarii jeszcze jakieś standardowe objawy się pojawiają (nie wiem może spadek mocy, nierówna praca itp itd) ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nic takiego nie zauważyłem, jedyny minus że ten olej brudzi trochę silnika a ja lubie mieć suchutko wszędzie;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja tez mam tam troche zachlapane olejem. i pytanko co to jest EGR i za co on odpowiada...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ja sie tak pytam, po co wymieniacie egr? nie lepiej za ta kase kupic opony albo zrobic fmic?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
a ja sie tak pytam, po co wymieniacie egr? nie lepiej za ta kase kupic opony albo zrobic fmic?

 

 

może i lepiej ale prawda jest taka że on strasznie syfi tym olejem i potrafi ładnie pochlapać :(tomek1811 to zawór recyrkulacji spalin jak się nie myle i odpowiada za ekologiczną część twojgo auta;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

juz wiem chyba czemu chlapie, ale musialbym takie cus obejrzec na wlasne oczy, bo u mnie to jest inaczej skonstruowone i oleju nie ma.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to na zjęcia będzie trzeba poczekać jeszcze z 2 dni bo wczoraj mój aparat i służbowy komp zmienili właściciela :mad:- nie powiem żebym tego chciał i odbyło się to za moją zgodą. no ale cóż trzeba przeżyc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności