Skocz do zawartości
Gość Piotrek22

chyba padło turbo:(

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotrek22

witam wszystkich użytkowników:)

 

orientuje się ktoś kto dobrze robi turbo na Podkarpaciu i za ile?

 

mam jeszcze jeden problem bo wyciągnołem turbo i zobaczyłem że zawór (ta klapka w środku od strony wydechu) jest otwarty, o ile mi się zdaje powinien on być otwarty, może to być przyczyna że auto nie ciągnie ?? za wszelkie komentarze dzięki:cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no jesli klapka jest ciagle otwarta to dlatego wlasnie nie jedzie. klapka steruje ciegno podlaczone do takiej gruszki po drugiej strony turbiny. musisz rozruszac to ciegno. napsikaj wd40 do gruszki [ale bez przesady] i na mocowanie klapki, sprobuj to jakos ruszyc. jak bedzie juz pracowac lekko to zakladaj i smigaj, a jesli sie nie uda, to ustal czy gruszka winna czy klapka i napisz tu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek22

Dziś byłem na giełdzie w Załężu z gościem z którym sie umówiłem wcześniej telefonicznie, gość jest z ok. Mielca, ocenił moją suszarkę i faktycznie ma byc zamknięty ten zawór, ale stwierdziłem że już dam mu też do sprawdzenia turbo

 

Jutro mam jechać po odbiór:p, napiszę jak coś, jak się sprawuje:confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek22

dziś byłem w Mielcu po turbinę:D, gość powiedział że siłownik był walnięty i nie domykał zaworu, oraz że już troszkę ciekła i miała luz na wirniku:o.Regeneracja mnie kosztowała 550zl:667:

popołudniu zawiozę turbine do mechanika i się okaże jak ją zrobił ten gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam kolego mam podobny problem i mowili mi ze ten Bogdan w mielcu robi porzadnie turbiny!!!i tez mam zamiar do niego jechac !!jak załozysz to daj znac jak szpula??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

turbo bogdan? podobno dobry jest. hybryde koledze robil i jest wszystko ok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a bogdal lepiej robi niż regmex??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

Mam pytanie czy w waszych samochodach słyszycie jak chodzi suszarka?? Bo ja nic nie słyszę, a w poprzednim pasku słyszałem ale to był 1,6 td ateraz mam 1,9 td AZZ. (przypuszczam że też mam niesprawne turbo... znaktoś w okolicy poznania dobry/tani warsztat??)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

calmus a czemu sadzisz, ze masz niesprawne turbo? bo nie slychac? :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

No właśnie nie wiem czy chodzi czy nie... to że nie słychać to jedno a to, że nie czuje aby sie załączyło to drugie. Ojciec ma 1,6 TDi i u niego czuć że w pewnym momencie ciągnie, a u mnie w całym zakresie obrotów ciągnie podobnie. dlatego biorę taką ewentualność pod uwagę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to trzeba moze obejrzec czy puszcza olej, jak wielkie luzy sa na wirniku, sprawdzic uklad czy jest szczelny, a na samym koncu zmierzyc cisnienie doladowania. proste

 

 

 

turbiny w 1.6td sa praktycznie nie do zajechania. zreszta w 1.9 tez im nie ustepuja. jesli tylko poprzedni wlasciciele jezdzili delikatnie to turbo bedzie zdrowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
tak turbo bogdan!!!!ponoc dobry szpec!!!oto kilka jego turbinek po regeneracji

http://moto.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=5463665

 

 

 

a ja chyba zostane przy regmex'ie bo juz 3 czy 4 turbiny tam obiłem i 2 sprężarki i zawsze było wszystko dobrze a nawet badzo dobrze :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

souler w b2 miałem wycieki oleju z wężyka który dochodził do turbiny i mimo to czuło sie dobrze kiedy turbo sie zaczełło.... tu (b3) poci mi sie tylko na połączeniu kolektora z blokiem silnika. rozbierać samemu tego nie zamierzam bo sie nie znam... dlatego pytam o jakiś warsztat w którym by mi to sprawdzono (niezaglądając za głęboko do mojej kieszeni :P). Być może wszystko jest OK ale chciałbym to wiedzieć na pewno...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to przyjedz i zmierzymy cisnienie, obejrze suszarke :D troche daleko masz. nic nie chce mowic, ale nie oplaca sie regenerowac tych turbin. stare smiecie. kupic dobra uzywke albo wstawic jakas loche i spokoj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość calmus

Oki :D ja wystartuje za chwile to będę tak za 4h :D Wiec chyba popytam miejscowych mechaników.. czy są wstanie zmierzyć sprężanie. A następnie sie zastanowię co z robę z ta wiedzą :D Dzięki za informacje:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Piotrek22

przepraszam że się nic nie odzywałem

 

zamontowałem turbine w pasku i jest znaczna poprawa osiągów, słychać jak lekko świszczy

gość powiedział że był zatarty zawór upustowy i lekko miały już luz łożyska

koszt, nie licząc dojazdu, 550zł.

 

Potrzebuję jeszcze kogoś na podkarpaciu kto potrafi dobrze ustawić kąt wtrysku w moim pasku

i ewentualnie sprawdzić też pompę wtryskową bo jakby za głośno chodzi(klekocze), mam jeszcze golfa III GTD

to jest niebo a ziemia w pracy silnika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności