Skocz do zawartości
cervandes

Moje audio w B4

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Tematów o nagłośnieniu B4 jest niewiele, postanowiłem więc się podzielić moją historią.

 

Jak wiadomo Passat B4 nawet w najbogatszej wersji poszczycić się raczej nie ma czym jeśli chodzi o dźwięk. Zalecane jest więc założenie instalacji audio, która będzie spełniała lepiej swój obowiązek.

 

Posiadając następujące klocki:

Alpine CDE 9771R

JBL GTO 6507C

Alpine 3566

postanowiłem zabudować moje toczydełko. Oczywiście niezbędne też są maty bitumiczne (APP, zakupiłem model "twardy") oraz przewody - zasilania oraz RCA.

 

Przedmiotem moich prac jest B4 Variant GT:

1.JPG

 

 

1.JPG

 

 

2.JPG

 

 

3.JPG

 

 

17.JPG

 

 

Dysponując dobrym zapleczem sprzętowym i umiejętnościami obchodzenia się z narzędziami i elektronarzędziami - można sprawić, aby auto zagrało tak jak byśmy sobie tego życzyli.

 

 

W garażu mam jedne drzwi od B4, więc przymiarkę pod panel z MDFu mogłem zrobić "na płasko". Wyciąłem z tektury kształt elementu, dobrze wpasowanego w przetłoczenia drzwi.

 

 

4.JPG

 

 

Następnie odrysowałem na płycie MDF grubości 10mm kształt:

 

 

5.JPG

 

 

... i przystąpiłem do cięcia. Oczywiście należy wykonać dwa takie same elementy, po jednym dla każdej strony.

 

Po wycięciu ułożyłem otrzymany element w drzwiach, przyłożyłem tapicerką i zmierzyłem odległość od płyty do plastiku tapicerki - aby ocenić ile na to będę potrzebował okrągłych pierścieni aby głośnik osadzić jak najbardziej wysunięty do kabiny. Krawędzie oczywiście "zfazowałem" czyli zebrałem kant w miejscu styku panelu z drzwiami.

 

 

6.JPG

 

 

7.JPG

 

 

Drzwi wewnątrz jak i na zewnątrz należy przed przyklejeniem mat dokładnie umyć i wysuszyć. Ja myłem rozpuszczalnikiem nitro oraz benzynką ekstrakcyjną.

 

 

8.JPG

 

 

W międzyczasie umieściłem na tylnym oparciu wzmacniacz oraz pociągnąłem instalację głośnikową i RCA.

 

 

9.JPG

 

 

10.JPG

 

 

Kolejny etap prac to przykręcenie panelu mdf, nałożenie tapicerki oraz odrysowanie miejsca, gdzie tapicerka ma prześwit w miejscu panelu... czyli w jakim miejscu umieścić pierścienie dystansowe. Po odrysowaniu, wycięciu i skręceniu MDF należy zabezpieczyć przed wilgocią, ponieważ w drzwiach nie ma mowy o warunkach sprzyjających elementom drewnopochodnym ;)

 

11.JPG

 

 

12.JPG

 

 

Na zwrotnice w B4 jest idealne miejsce pod klamką. Sucho i miejsca sporo. Mieszczą się nawet duże zwrotnice, wielkości paczki papierosów:

 

 

13.JPG

 

 

Prace wygłuszeniowe w trakcie:

 

 

14.JPG

 

 

Oczywiście maty kleimy na ciepło, tzn docinamy kawałek, grzejemy suszarką i kleimy przyciskając miejsce przy miejscu... Palce przy tym bolą niemiłosiernie.

Oraz efekt ostateczny uzbrojonych drzwi.

 

 

15.JPG

 

 

Maskownice zastosowałem standartowe, ponieważ nie podobają mi się żadne "wiejskie" kratki rodem z gwiezdnych wojen dodawane w zestawie z głośnikami. Z fabrycznej maskownicy usunąłem materiał zapobiegający kurzeniu (watolinę?) a kołki maskownicy dużą lutownicą rozgrzałem i zatopiłem na stałe z drzwiami. Nic nie rezonuje, nic nie odstaje wewnątrz drzwi i nie opiera się o pierścień z MDF.

 

 

Największy kłopot miałem z przejściem z przewodem zasilającym, jednak po kilku godzinach przymiarek stwierdziłem, że najlepsze miejsce znajduje się obok ekofiltra.

 

 

16.JPG

 

 

Tam też wywierciłem dziurkę, przeprowadziłem przewód i uszczelniłem połączenie specjalną gumową zaślepką.

 

 

 

Ciąg dalszy nastąpi. Gdy zacznie się robić cieplej zabiorę się za zabudowę subwoofera... Obecnie w bagażniku obija się skrzynia... a chciałbym aby cała instalacja oprócz wzmacniacza była schowana po kątach ;)

 

 

 

Poświęcony łączny czas około 25 godzin.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No niezla robota, jak na domowe warunki to nawet dobra robota.

2 uwagi:

1 zwrotek nie chowaj w drzwi bo moze przyjsc moment ze bedziesz nusial rozbieac tapicery zeby sie do nich dostac.

2. zabezpiecz przewody w miejscu gdzie wychodza spod fotela do wzmacka pzy skladaniu czetym fotela jednak sa w jakis sposob nrazone

 

a taka moja uwaga prywatna to glosniki kiepsko wedlug mnie dobrales.

 

pozatym bardzo fajny opis, bardzo dobra robota.

 

pozdrawiam kolego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

NO kawał dobre roboty :D.

Mam pytanko ile ci poszło sztuk maty na jedne drzwi. ( napisz wymiary maty ).

Pozdrawiam :vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno robiłem to samo z tą różnicą, że twardej maty użyłem tylko na wewnętrzne blachy, reszta poszła na miękko. Połączenia drewna z blachą uszczelniłem silikonem, a cały panel okleiłem miękką matą od wewnątrz i zewnątrz, tak że praktycznie nie widać mdf-u.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na jedne drzwi.

 

Słyszałeś kiedyś dźwięk zamykanych drzwi w s-klasse? Takie głuche BUH... Tak to mniej więcej brzmi ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość baca

dobra robota kolego.

ja teraz kompletuje klocki do siebie, Tomczak cos o tym wie

ja probuje pojsc w cos wyzej, zobaczymy jak mi pojdzie, wszystko kwestia finansow

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na jedne drzwi.

 

Słyszałeś kiedyś dźwięk zamykanych drzwi w s-klasse? Takie głuche BUH... Tak to mniej więcej brzmi ;)

 

Witam. Napisałem do Ciebie PW z propozycją , jeśli możesz przeczytaj i odpisz.Super robota !!Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
uwaga prywatna to glosniki kiepsko wedlug mnie dobrales.

Twoje zdanie ;) moje zdanie jest takie że mam dokłądnie tez te głośniczki i graja jak dla mnie wystarczająco choć nie mam jeszcze wygłuszonych drzwi(wygluszew lato) to jak dla mnie wystarczajaco :)

pozdrawiam;)

i nie naciskam :] każdy ma prawo do własnego zdania :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym sie przyczepil ze nie dales mat tlumiacych w bezposrednie okolice glosnika, tzn za glosnik i wokol niego. Ja wlasnie sie szykuje i tez zrobie foto story:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta zrobilem tak samo jak kolega Cervandes,dla mnie bomba,tylko nie zrobione zostaly foty z montazu ale jak bede rozbieral boczki to tez zaprezentuje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ja znowu delikatnie podbiajam temacik... Pytań mam kilka...

Mianowicie:

 

- jak wmontować gwizdki w trójkącik koło lusterek? a może są jakieś gwizdki które mieszczą się w słupki bez przerabiania ich?

 

- czy potrzebny jest ten dystans do głośnika w drzwiach?

 

- mam w tej chwili manualne podnoszenie szyb... chce zmienić je na elektryczne oraz wygłuszyć matami... No i tu powstaje moje pytanie. Czy gdy teraz wytłumię drzwi matami to czy później będę miał dużo roboty aby zmienić mechanizm od szyb??

 

- jeśli ten zestaw jest zły... to jaki jest dobry??

 

Pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

musisz wyjąć ten plastik i jakoś je tam zamontowac ale w samym plastiku nie ma miejsca, w sensie pod nim, trzeba ulepić stozek z zywicy :) w słupkach też nie ma nic oryginalnie, ewentualnie mozesz go wsadzić w miejsce ori glosniczkow na podszynie pod te maskownice.

 

ad2 tak jest potrzebny, originalnie jest taki paskudny plastikowy, jesli wogole jest, ale warto zrobic taki z MDFu :P

 

ad3 zeby zmienic na el musisz nie tylko kupic mechanizm ale i cala wiazke kabli i pod kompa je podpiąć, pod skrzynke z bezp i naprawdę jest z tym maaaaassssaaaaa roboty,

jak wygluszysz drzwi a bedziesz chciał zmieniać podnośniki to górną wartswę będziesz musiał targać i nakładać nową, a dwa żę bedziesz poszukiwac pod matą śrubek do podnośnika szyb ;) lepiej poczekać albo nie zmieniać na el. :D

 

ten zestaw nie jest zły, ale wiadomo zawsze jest coś lepszego ;) kazdy ma swoje wymagania i swoje zdanie :) wszystko zalezy zawsze od tego ile się ma przeznaczyc na to i czego sie od niego oczekuje :]

 

pozdraVWiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Acha!

 

Czyli robimy z MDF-u :D

 

A czy mogę dorobić ten dystans do tych głośników które mam teraz (seryjne) a potem tylko przełożyć no nowencje?? Chyba nie powinno być jakichś przeróbek później no nie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jak jest w pasacie ale jeśli serie masz na srubkach normlanie, a nie tak ze glosnik jest razem z dystansem(jeśli go masz:D ) to nie bedzie zadnego problemu :) nie musi być MDF koniecznie ja mam moje zrobione z płyty OSB :)

a wyglada to tak :) na ostatnim zdjęciu są ale stare głośniki :) teraz mam już inne :D

DSC00907.jpg

DSC00908.jpg

DSC00924.jpg

DSC00934.jpg

DSC00936.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok! A czy zaizolować przed wilgocią tą płytę najlepiej??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaimpregnuj (to jest raczej konieczne bo w paskach woda wlatuje do środka drzwi).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czym najlepiej? tzn drewnochronem polecieć czy jak?

 

I co myślicie o głośnikach Magnat Dark Power 216??

Edytowane przez chabov

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

podbijam bo coś opadł temacik...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności