Skocz do zawartości
Jaszczur

Problem ze zmiana biegów.Już było na forum ale nie taki przypadek!!!

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich poczytałem troszkę na forum o moim problemie i to co znalazłem to to że inni koledzy maja problem z wrzuceniem jedynki na zimnym silniku itd.Ja natomiast mam coś takiego i nie wiem co to może być.Podczas ruszania gdy auto jest po nocy itd biegi wchodzą idealnie chodzi o bieg 1 i wsteczny w reszta biegów nie ma problemu.Po jakiś 5-10 km zaczynają się trudności w wbiciem i 1 i wstecznego tak jakby coś blokowało a jak już bieg wejdzie 1 to z wielkim bólem.Czasem muszę zwolnic sprzęgło i wcisnąć je jeszcze raz wtedy to pomaga ale i tak bieg wchodzi z oporem.Co to może być za problem.Auto ma przejechane 194tys ale czy przebieg jest prawdziwy któż to wie w dzisiejszych czasach.Zaznaczę jeszcze że podczas zmiany biegów nie słychać żadnych niepokojących dźwięków typu zgrzytanie itd.Prosze o poradę!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość o_andrzej
Po jakiś 5-10 km zaczynają się trudności w wbiciem i 1 i wstecznego tak jakby coś blokowało a jak już bieg wejdzie 1 to z wielkim bólem.Czasem muszę zwolnic sprzęgło i wcisnąć je jeszcze raz wtedy to pomaga ale i tak bieg wchodzi z oporem.

 

Mialem podobny przypadek. Wymienilem olej w skrzyni - bez zmian. Przy wrzucaniu jedynki doraznie pomaga mocne przyciagniecie drazka do siebie (scisle do fotela kierowcy) przed wlasciwym ruchem do przodu (na forum znalazlem wytlumaczenie tego zjawiska). Ale radykalnie poprawilo sie po wymianie sprzegla.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego a jakie sprzęgło założyłeś tzn jakiej firmy i jakie to koszty mniej więcej????a i jeszcze jedno mógłbyś mi kolego wysłać link do wyjaśnienia tego zjawiska.Kurde ja nic nie znalazłem!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość o_andrzej
Kolego a jakie sprzęgło założyłeś tzn jakiej firmy i jakie to koszty mniej więcej????a i jeszcze jedno mógłbyś mi kolego wysłać link do wyjaśnienia tego zjawiska.Kurde ja nic nie znalazłem!!!

 

Sachsa, 620 zl +lapa i drobiazgi w ASO za 50 zl + robocina 300 zl), ale mamy rozne modele wiec i cena moze byc zupelnie rozna. Ba, czesto do tych samych silnikow montowano rozne sprzegla, a cena potrafi sie roznic o 100%.

 

Opor przy wkladaniu jedynki (dotyczy modelu B3, nie wiem czy innych Passatow tez?) jest celowy, by uniemozliwic naszym milusinskim przypadkowe wlaczenie biegu. Troche tak jak blokada w tylnych drzwiach. Ten ruch dzwigni do siebie pozwala wlasnie pokonac blokade. Rozumowanie wydaje sie troche naciagane, ale nie wykluczam. Faktycznie, nawet teraz po wymianie sprzegla, bardzo pomaga przyciagniecie wajchy do siebie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem wam tak - oryginalne części to zbawienie dla vw i innych marek /mi też nie wchodził wsteczny albo wbijała się jedynka i już miałem wymieniać wybierak -plasik i inne dżwigienki na wieszchu wymieniłem i dalej to samo . za cholere nie szło ustawić lecz przypomniało mi się ze usterka nastąpiła jakiś czas po wymianie czujnika świateł cofania i niby niemiecki zwykły czujnik to wziąłem tańszy był za 30 i 70 zł .Pół roku się męczyłem aż zdjąłem nowy łąćz i jak ręką odjął -kielich który popychł sworzen czujnika prawie dwa razy dłyższy niż w oryginale zacinałsie obracając i uruchamiając czujnik . prysnąłem w kielich pod czujnikiem wd załozyłem stray zregenerowany i wszystko oki a ile nerwów to zeżarło i 200 zł w plecy

 

---------- Post added at 17:43 ---------- Previous post was at 17:41 ----------

 

i niby mała drobnostka a tyle nerwów i kosztów może przyspożyć vw passt 1,9 TDI 94 r

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 letni kotlecik..:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności