Skocz do zawartości
Gość kwil

to wcale nie laser!

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kwil

icon1.gifto wcale nie laser!!!!

:-D Gdyby ktoś miał kłopoty podobne do moich (opis problemu poniżej)ze zmieniarką to służę pomocą.

NAPRAWIŁEM SAM JUŻ DWIE ZMIENIARKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! !!!!!!!!

:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D:-D

 

Cytat:

Napisał kwil viewpost.gif

Witam wszystkich i proszę o pomoc.

Objaw mam taki że po włożeniu płyty do zmieniarki wyskakuje mi napis " Error disc". Płyty widzi wszystkie, ale żadnej nie chce odtworzyć. Podejrzewam więc, że może być brudne szkło lasera. Rozebrałem to cacko do połowy, ale do lasera i tak się nie dostałem. Może jest jakiś sposób żeby laser wysunął się w odpowiednie miejsce.

Przeszukałem całe forum, ale się nie natknąłem na temat czyszczenia lasera w zmieniarce.

Są sposoby czyszczenia lasera w radyjku mcd ale zmieniarka ma trochę inną budowę.

Może ktoś z szanownych forumowiczów już coś takiego robił lub wie gdzie można znaleźć coś na ten temat to byłbym bardzo wdzięczny.

Sposób naprawy:

 

Fotek niestety nie zrobiłem bo zmieniarka była u paru "fachowców" i wszyscy mówili że to padnięty laser więc pomyślałem sobie że i tak nie mam szans naprawić jak się na tym nie znam.

A więc tak, trzeba rozebrać zmieniarkę tak, by laser widzieć z góry. Laser przesuwa się od środka płyty na zewnątrz i powinien wracać zawsze do środka. Przy mojej awarii jak się popatrzy na "wózek" lasera to będzie on lekko odsunięty od początku, i to właśnie jest przyczyną awarii. Trzeba ręcznie cofnąć cały "wózek" do początku i po kłopocie. Jak się z tym uporacie, to nie składając go podłączcie sobie do kostki w samochodzie z załadowanym magazynkiem i zobaczcie czy zmieniarka przeszuka cały magazynek kolejno włączając na krótko płytki. Przy uruchamianiu każdej płytki "wózek" z laserem musi lekko "kopnąć w tył" taki mały wyłącznik i płyta powinna zacząć się kręcić. Później cieszcie się znowu fajną muzą.

Gdyby ktoś z was miał podobny problem to proszę zrobić fotkę zmieniarki już rozebranej i pokazać ją na forum a postaram się pomóc.

W ten sposób naprawiłem zmieniarkę w moim pasiu i zmieniarkę w wieży domowej - obie miały podobne objawy i obie były u " fachowców ".

Pozdro. :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Chciałem to zrobić ale nie wiem jak. Zawsze wychodzi mi tylko zwykły post lub temat. Wiem że paru ludzi bym uszczęśliwił.

Pozdro.

:D

W pierwszym poście daj edytuj i zmień temat na taki żeby łatwo go było wyszukać najlepiej jeden 2 wyrazy.

Następnie opisz jak udało ci się usunąć usterkę i po sprawie :)

Pozdrawiam Miłosz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pytanie do autora wątku.

 

Jak długo po tym zabiegu działała zmieniarka?

 

Nie ukrywam, moją zmieniarkę dopadło to samo. Rozebrałem ją i według Twoich wskazówek pchnąłem wózek do tyłu. Pomogło. Ale już po tygodniu miałem ten sam problem. Ponowne rozebranie i znowu popchnięcie wózka pomogło.... ale ciekawe na jak długo?

 

Cholera... Nie jestem pewien, czy to popchnięcie jest rozwiązaniem problemu. Zauważyłem, że gdy występuję problem, płyta jakby próbowała się kręcić, ale niema siły. Gdy w tym momencie popchnę płytę, zaczyna już grać. Jeśli tego nie zrobie, zawiesza się i na ekranie pokazuje się komunikat "CD ERROR" i trzeba pchnąć wózek. Czy ktoś rozwiązał ten problem skutecznie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurczę,mam niemal to samo, z tą różnicą, że u mnie ten wyłącznik jest zawsze "kopany", a płytki się zawsze rozkręcają. Widać po wózku jak laser sobie skacze po początku płyty i potem zmienia na następną. Przeszukuje wszystkie i wszystkie znajduje, ale potem czasem odtwarza, a czasem nie...

 

Przesunąłem ręcznie wózek do początku, ale potem znowu odskoczył, chociaż po tej "zabawie" jakby częściej czytał - nawet już 2 razy odtworzył płytkę, której do tej pory nie odtwarzał :)

 

Niemniej jednak wciąż nie działa to deterministycznie i właściwie nie da się sensownie korzystać ze zmieniarki :( Może ktoś poza kwilem ma jakiś pomysł??

 

PS. Laser, do którego dostać się nie można już czyściłem ;)) To rzeczywiście wygląda na kwestię mechaniczną...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie odgrzebać kotleta :)

Od paru dni zmieniarka przestała funkcjonować. Na wyświetlaczu „CD ERROR” i koniec :(

Zacząłem grzebać w necie i natrafiłem na ten temat. Zrobiłem dokładnie jak napisano, popchnąłem wózek i… zmieniarka zaczęła działać! Na drugi dzień wstaje rano chce jechać do pracy i… znowu lipa :( Ponowiłem całą operacje i… dalej nic :(

Rozkręciłem ja po raz trzeci i zaobserwowałem cos bardzo podobnego do tego co opisuje Arapaho, tzn. jeśli pokręcę płytę palcem to zaskakuje i zaczyna odtwarzać, w przeciwnym przypadku zmieniarka przeszukuje magazynek ale płyty nie zaczynają się kręcić i pojawia się znienawidzone „CD ERROR”

 

Jeśli ktoś ma jakikolwiek pomysł co to może być to będę bardzo wdzięczny za pomoc, w przeciwnym wypadku czeka mnie kupno zmieniarki :/

Pozdrawiam serdecznie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam problem. Rozwiązanie z pchnięciem wózka do środka nie działa... zadziałało raz i koniec. teraz nie działa już, zmieniarka cały czas kręci płyty i zmienia jak trzeba, tylko radio pokazuje "CD ERROR" i nie gra... dla potomnych poniżej zdjęcie gdzie jest wózek i w którą stronę należy go pchnąć.

 

zmieniarka.jpg

 

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak i jak naprawić? Uporaliście się już z tym czy kupiliście nową zmieniarkę??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupilem nowa - uzywana :/

Stara lezy w szafce

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ech... czyli pewnie i mnie czeka kupno "nowej"... chyba, że znajdę magika we wro co naprawi :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja miałem tak w almerze zaciął się mechanizm na 95 % każdy elektronik powinien sobie poradzic z tym :) ale Pan Miecio z garazu niestety nie da rady przerabiałem to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To raczej nie to, bo sam mechanizm chodzi dobrze - czyta od początku co kawałek i wózek jeździ jak trzeba. Tutaj chyba coś innego się zepsuło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam ten sam problem z wózkiem lasera i niestety ten zabieg pomógł tylko na chwile a pozniej znowu sie wózek przycina i cd error, może da się gdzieś dokupić tylkoo tą cześć "wózek lasera" czy trzeba juz zainwestować w całą zmieniarke?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam problem taki ze nie wiem czy nie czyta mi płyt czy coś jest nie tak ale pokręci i pisze cd error...dezeli to jest przesuniecie tego wózka to powiedzcie mi jak mam w ogóle wyciągnąć ta zmieniarkę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje waszej pomocy...wydaje mi się ze zmieniarka mi nie czyta płyt ponieważ wyskakuje błąd error, z tego co już czytałem to trzeba jakiś "wózek" w zmieniarce cofnąć tylko powiedzcie mi jak mam się dostać do tej zmieniarki załączę zdjęcia jak to u mnie wygląda.

zm.JPG

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniarka ori jest w bagażniku po lewej stronie w schowku :hyhy a jak ten wynalazek VW działa to nie wiem,nie korzystam z tego :lol

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobiłem ogarnąłem i działa:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

---------- Dodano o 21:51 ---------- Poprzednia wiadomość o 21:51 ----------

 

Odgrzeje kotleta i Bardzo prosze o pomoc

 

Witam. Mam pewien z radiem i zmieniarka w moim passacie. Posiadam radio gamma 4 i zmieniarke na 6cd w bagażniku. Radio widzi zmieniarke widzi tez w ktorej półce jest płyta a wktórej nie ma, a nawet ile utworów jest na danej płycie. Problem pojawia sie gdy wybieram jedną z płyt nic sie nie dzieje widnieje napis PLAY ale muzyka nie leci, mogę wybrać numer utworu ale przy kazdym jest to samo . Bardzo prosze o wyrozumiałość i pomoc. Pozdrawiam

 

Dodam jeszcze, że nie jest to raczej wina zmieniarki gdyż podłączałem na próbe taką samą i działo sie to samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności