Skocz do zawartości
Gość przemo2115

Ciśnienie w przewodzie.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość przemo2115

Witam. Przeszukałem forum ale konkretnej odpowiedzi na swój problem nie znalazłem także prosze o wyrozumiałość i ewentualne podpowiedzi. Gromadzi mi sie cinienie w górnym przewodzie od chłodnicy (robi sie twardy) po przejeczaniu ok.50km, dodam ze temperatura minimalnie wychyla sie poza 90st., niemam ubytków płynu G12 i po odkręceniu korka od zbiorniczka nie wyrzuca płynu słychac tylko "zejscie" ciśnienia niema zadnych bąbelków,moje pytanie czy to moze być uszczelka pod głowicą czy moze walnięty termostat, czy coś jeszcze innego??? :confused:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak by to była uszczelka pod głowicą to miał byś takie objawy: maź na korku od wlewu oleju, maź na korku od zbiorniczka G12, maź na bagnecie, kopcenie auta i jeszcze kilka innych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo2115

maz pojawia sie tylko na korku od oleju, bagnet i zbirniczek czyste

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Objawy padniętej uszczelki:

-ubywanie oleju, płynu chłodniczego/lub nadmiar

-zanikające ogrzewanie,

-kopcenie na biało,

-puchnące węże cieczy chłodzącej

-maź na miarce oleju (bagnecie), korkach od wlewów oleju i G12

 

możesz to sprawdzić w u mechaniora który sprawdzi zawartość spalin w cieczy chłodzącej

 

ale jeśli któreś z wspomnianych objawów występują (lub kilka naraz) to jest to raczej jednoznaczne...

 

 

cześć wypowiedzi zapożyczona z innego tematu od kolegi niwdew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo2115

bede musiał udac sie na pomiar spalin w płynie G12 , ale znajomy twierdzi że to moze przycinać sie termostat i w małym obiegu gotuje się płyn i stąd to ciśnienie w przewodzie, czy istnieje taka mozliwość?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powiem Ci tylko tyle że nowy termostat wahlera to koszt około 35zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo2115

warto wymienić najpierw ten termostat bo uszczelka głowicy to już droższa imprezka, rozumiem żw wahler to dobra firma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do VW zakładamy TYLKO wahlera

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
maz pojawia sie tylko na korku od oleju, bagnet i zbirniczek czyste

To mnie zainteresowało. Maź też mam w swoim służbowym aucie. Czy masz gaz założony w aucie? Bo jeśli tak to masz odpowiedź. Maź się zbiera szczególnie w zimę na korku olejowym. W dni cieplejsze tego nie będzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
To mnie zainteresowało. Maź też mam w swoim służbowym aucie. Czy masz gaz założony w aucie? Bo jeśli tak to masz odpowiedź. Maź się zbiera szczególnie w zimę na korku olejowym. W dni cieplejsze tego nie będzie.

W moim Pasku korek wlewu oleju jest czysty a mam zagazowanego!:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest normą jeżeli w układzie chłodzenia powstaje ciśnienie, a przewody wody robią się twarde,bo z gorącej wody powstaje para,a wraz z parą zwiększa się ciśnienie w układzie.Sprawdz dolny wąz od chłodnicy kiedy robi się gorący i napisz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo2115

Mój silnik to 1,6AHL bez instalacji gazowej a co dolnego węża to on u mnie sie nie nagrzewa (ma temperature otoczenia)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój silnik to 1,6AHL bez instalacji gazowej a co dolnego węża to on u mnie sie nie nagrzewa (ma temperature otoczenia)

i tak ma byc gdy jest zamkniety termostat,a gdy się otworzy wtedy powstaję obieg i wszystkie węże powinny być gorące tylko wez troszkę nim pojezdzij i wtedy sprawdz wszystko;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności