Skocz do zawartości
marcinliput

turbo w silniku azz ile ma dmuchac ??

Rekomendowane odpowiedzi

witam chcailem sie dowiedziec ile ma dawac cisnienia turbina przy silniku 1.9 td azz chodzi mi oryginalnie i orzy jakim niskim cisnieniu potrzeba ja dac do regeneracji???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie od cisnienia zalezy regeneracja. fabryka podaje 0.6-0.83 bara. zaloz manometr, tylko szczelnie!!! na trasie piaty bieg i ogien.

 

nie oplaca sie regenerowac tej starej turbiny. uzywki poszukaj. chodza po 300zl albo zakladaj jakies big turbo, pompa 10mm i ogien z du.. :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na postoju załozyłem mnometr i przygazowałem to pokazuje 0,6??dobrze??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o w morde. napisalem na piatym biegu podczas jazdy z butem w podlodze. nie gazuj tak na postoju, bo panewki cierpia niemilosiernie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wiem ze nie wolno ale przed sprawdzeniem zagrzałem dobrze silnik ,samochod jeszcze nie ma polskich tablic wiec dlatego nie mam takiej mozliwosci!!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość przemo31_08

Kolego souler a możesz przyblizyć temat tego big turba i 10mm bo ogień z d... to juz rozumiem. interesuje mnie co to jest ile to sie ceni i czy opłaca sie w to zainwestować tz ile dodam do moich 75 KM i czy reszta wytrzyma?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma co przyblizac. pompa w b3 nadaje sie do du.. trzeba zalozyc od 1.6 albo b4/golf 3, do tego nowa fala i glowiczka 10mm. big turbo to moze nie jest, ale z golfa 2 silnik jr pasuje p&p i jest wydajniejsze od tego malego gufna fabrycznego. na takim setupie+ kilka innych modow, mozna celowac w moce ok 120ps, 280nm. czy wszystko wytrzyma? to zalezy od stanu silnika i kierownika. zreszta jaki mialby sens przerobek, jesli nie bylo by niepewnosci?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a czy oryginalne turbo od azz mozna podkrecic?? i do ilu??i jak z dawka paliwa??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wszystko da sie podkrecic. raczej nie ma sensu przekraczac 1 bar, przy seryjnej dawce i 1.3 bara przy dosyc duzej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumiec ze z oryginalna dawka mozna podkrecic do 1 bara?? a jak zwieksze dawke to moge nawet do 1,3 bara??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności