Skocz do zawartości
marky

Piszczy na zimnym (nie pasek)

Rekomendowane odpowiedzi

W niższych temperaturach zaraz po odpaleniu, dopiero po wciśnięciu sprzęgła słychać jakieś dziwne piszczenie.

W czasie jazdy gdy sprzęgło jest puszczone pisk utrzymuje się ale słabnie, po 2-3 km zanika.

Myślałem z początku, że to pasek alternatora więc go wymieniłem. Nie pomogło.

To może być coś ze sprzęgłem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że mamy ten sam silnik i ten sam problem. Na forum jest już wątek poruszający ten problem, który niedawno odświeżyłem. Niestety do tej pory pozostał on bez odzewu.

 

http://www.forum.vw-passat.pl/showthread.php?p=195222#post195222

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łożysko oporowe w skrzyni biegów. A skoro juz ma się w zamiarze rozbebeszanie skrzyni, to na wszelki wypadek radzę się zaopatrzyc w komplet sprzęgła. Smutne - ale prawdziwe. Pojeździj jeszcze i zobaczysz, ze zacznie ci się powoli ślizgać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bank łożysko. Kiedyś wsiądziesz i po prostu auto nie pojedzie jak sie całkem rozsypie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z lozyskiem jest tak, ze piszczy jak jest nie wcisniete......chyba ze naprawde jest wytarte.zobacz czy nie masz rozwiazania z dzwignia na koncu skrzyni bo tam nie ma lozyska tylko plytka z popychaczem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurrr tego się obawiałem.

Co to znaczy komplet sprzęgła, pytam o cenę? Jaki najlepiej radzicie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W moim przypadku pomogła wymiana samego łożyska oporowego. W końcu po odpaleniu panuje upragniona cisza. Koszt samego łożyska jest niewielki, SKF 60zł, LUK 100zł. Czy ktoś z was wie jaką grubość ma nowa tarcza sprzęgła?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W moim przypadku pomogła wymiana samego łożyska oporowego. W końcu po odpaleniu panuje upragniona cisza. Koszt samego łożyska jest niewielki, SKF 60zł, LUK 100zł. Czy ktoś z was wie jaką grubość ma nowa tarcza sprzęgła?

 

angelo, a sprzeglo i dwumas miales wymieniane od nowosci, byly w dobrym stanie? jaki masz przebieg, bo mam ten sam dylemat czy wszystko ruszac, czy tylko lozysko? a ile kosztowalo cie zdjecie skrzyni i wymian lozyska oporowego? :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności