Gość kozawoj Zgłoś #1 Napisano 11 Stycznia 2008 witam! Mam radio Cd/Mp3 jakiejś niemieckie medion - nie trzymało ustawień, stwierdzono, że źle podpięte - brak masy czy coś, podpięto dobrze - dalej nie trzyma więc kolega podpiął je tak, że ma cały czas zasilanie po zgaszeniu auta radio muszę wyłączyć ręcznie i cały czas sie świeci na nim diodka ustawienia trzyma ale no właśnie zaraz po podłączeniu tak radia pilot centralnego przestał działać i lampka oświetlenia wnętrza, która po zgaszeniu silnika i wyciągnięciu kluczyka zaświecała się teraz nie świeci- zaświeca sie dopiero po otwarciu dzrwi. Czy to zbieg okoliczności czy coś popieprzyli? ps. Jak padł całkiem pilot da sie to gdzieś naprawić(nie chodzi mi o samo skodowanie tylko naprawę) Proszę o pomoc! Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Tomczak Zgłoś #2 Napisano 11 Stycznia 2008 raczej zbieg okolicznosci. A jesli chodzi o radyjko to pierdzielili glupoty z ta masa:) zasilanie zle wpiete Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
dj-tomik Zgłoś #3 Napisano 12 Stycznia 2008 Witam. Co moze byc przyczyna ze moje radio nie trzyma stacji i nie chce slyszczec odpowiedzi ze to wina radia mam jakas taka mala antene nad lusterkiem wstecznym kazdy mnie pyta co to kurcze jest hehe . Jak kupilem samochod na starym radiu ona nie swiecila sie, dopiero po zamontowaniu nowego radia zaczela smigac. Dzieki za pomoc Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
J@ceq Zgłoś #4 Napisano 12 Stycznia 2008 Było na forum o tym. Sam korzystałem po prostu należy zamienic przewody. Nie powiem jakie i jak bo nie pamiętam ale dobrze poszukajcie na forum na pewno jest i chyba w dziale car audio. Miałem też kłopoty po podpięciu pamięci nie działał mi pilot. A jak odpiąłem pamięc radyjko nie trzymało stacji ani odtwarzanych utworów z płyty. Zamieniłem kabelki i teraz gra i buczy. znalazłem odpowiedź na wasze pytania Z kostki od radia ida 2 przewodu zólty i czerwony (prad i potrzymanie pamieci) u mnie tez byly takie objawy musisz pokombinowac tak : albo zółty kabel polaczyc z czerwonym i zobaczyc jak zachowuje sie radio albo na odwrot czerwony podłaczyc do zóltego i bedzie wszystko ok.W instalacji i w nie ktorych kostach od radia zamienione sa miejscami te 2 przewody zółty i czerony i to jest przyczyna , ale odpowiednie zlaczenie ich rozwiaze problem . Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
remixm Zgłoś #5 Napisano 12 Stycznia 2008 Na przewodzie czerwonym powinno być cały czas 12V bo to jest kabelek zasilający główny. Przewód żółty jest z pod stacyjki ,aby radio dzialało dopiero po przekręceniu kluczyka. Obsługuje ono podtrzymanie pamięci i czasami w niektorych radiach odpowiada cza wzmacniacz,(bez tego kabelka wszystko potrafi świecić ale nie slychac). Jeżeli chcesz aby radio działało cały czas to trzeba spiąć do czerwonego żółty i radio bedzie działało bez kluczyków. Ale na początku sprawdź miernikiem czy napewno na czerwonym jest 12. Jak zakładalem zestaw do telefonu i jakis magik który podpinał wiązkę od starego modulu zapiął niebieski na plus a czerwony na sterowanie z radia (zamiast odwrotnie)dobrze ze moduł jest zabezpieczony przed takimi akcjami:) Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
Tomczak Zgłoś #6 Napisano 12 Stycznia 2008 Na przewodzie czerwonym powinno być cały czas 12V bo to jest kabelek zasilający główny.Przewód żółty jest z pod stacyjki ,aby radio dzialało dopiero po przekręceniu kluczyka. Obsługuje ono podtrzymanie pamięci i czasami w niektorych radiach odpowiada cza wzmacniacz,(bez tego kabelka wszystko potrafi świecić ale nie slychac). Jeżeli chcesz aby radio działało cały czas to trzeba spiąć do czerwonego żółty i radio bedzie działało bez kluczyków. Ale na początku sprawdź miernikiem czy napewno na czerwonym jest 12. Jak zakładalem zestaw do telefonu i jakis magik który podpinał wiązkę od starego modulu zapiął niebieski na plus a czerwony na sterowanie z radia (zamiast odwrotnie)dobrze ze moduł jest zabezpieczony przed takimi akcjami:) Pozdrawiam a nie prawda!! pomylilo Ci sie kolego. Zolty przewod z kosci zasilajacej iso jest od podtrzymania pamieci i ma byc pod + stalym a czerwony pod stacyjka, wtedy bedzie sie wylaczal po wylaczeniu zaplonu ale pamiec bedzie trzymal, jesli chcesz aby dzialal non stop, czyli bedziesz go musial wylaczac recznie to od strony radia spinasz zolty z czerwonym i podpinasz pod staly + (ten od zaplonu zostaje nie podlaczony) pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach
remixm Zgłoś #7 Napisano 12 Stycznia 2008 No to w takim razie umnie jest odwrotnie. Zresztą nie dziwi mnie fakt że mogę mieć inaczej,bo na zasilaniu moduło do nokii na niebieskim miałem +12,a powinno być na czerwonym,wedle schematu dpstarczonego od producenta:) Pozdrawiam Cytuj Udostępnij tę odpowiedź Odnośnik do odpowiedzi Udostępnij na innych stronach