Skocz do zawartości
anrzej30

głośna praca ABS i ESP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszyskich mam pytanie zwiazane z głosna praca systemu ABS i ESP moim zdaniem za głośno te systemy pracuja słychac takie dosc głosne pukanie przy zalaczaniu sie obydwóch systemów .moze ktos mial juz taki przypadek w passacie ????napewno nie zawieszenie bo to juz sprawdzalem ,po podłaczeniu do komputera tez nie pokazuje zadnych błędów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi abs w 3b pracuje wyraznie glosno, smiem twierdzic ze nawet wlacza sie bardzo szybko. ESP nie mam,wiec nie powiem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie tez ABS jest przewrazliwiony... a do tego bardzo go slychac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość redspider

ABS jest dosc mocno slyszalny !!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgodzę się z kolegami że ABS jest mocno słyszalny i czuć go zdecydowanie pod nogą.:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

System ABS jest nie tylko słyszalny ale i wyczuwalny. Jeżdrzę 2 autami z systemem ABS i w obydwu przypadkach tak samo działa. Po dłuższej jeździe autem służbowym (a śmigam całe życie na oponach letnich) noga boli od ABS. System ESP jest niesłyszalny i chociaż czasami mi się włącza żadko kiedy odczuwam jego pracę. Gdyby nie kontrolka nie wiedziałbym że zadziałał. Raz wyraźnie go odczułem podczas aquaplaningu gdy jadąc w koleinach po deszczu gdy auto zaczęło leciec wyrównał tor jazdy. Kontrolka wyraźnie wtedy pulsowała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To koledzy nie mieli chyba okazji jechać nową Toyotą Avensis. Brat ma taką, do momentu zakupu paska najeździłem nią sporo kilometrów - mimo znacznie lepszego wygłuszenia wnętrza tam słychać pompę ABS głośniej. To dziwne, bo chyba oba samochody korzystają z wynalazków Bosha.

 

W tamtym samochodzie ABS/TCR/VSC chodzi tak głośno że piesi się oglądają na ulicy bo takie "chrabąszcze" spod maski słychać (mimo że benzyna to ma jeszcze wygłuszenie). Do tego Toyota sobie tak ciekawie wymyśliła że TCR (kontrola trakcji) jest sygnalizowana tylko mrugającą kontrolką a przy zadziałaniu VSC (stabilizacja toru jazdy) buzer pika jak szalony podnosząc dramaturgię ;)

 

Tak więc ja tam nie narzekam że w Pasku głośno chodzi. Chyba że to moje subiektywne odczucie, Avensis cichutka benzyna a Pasek głośny klekot i może zagłuszać :D

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności