Skocz do zawartości
Gość Słonik

wspomaganie i jedynka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Słonik

Aha co do abs wlasciciel podobno odlaczyl...mowil ze cos przy klockach. Gdzie tego szukac??? :615:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Swego czasu jak sprawdzalem jaki wypas jest w moim pasku (na stronie http://volkswagen.msk.ru/index.php?p=complect ), to zeby nie wyszukiwac recznie tych kodow zrobilem maly skrypt. Trza tylko wpisac kody i wszystko wyswietli sie w jednej tabeli.

Jesli by bylo to komu przydatne to moge umiescic gdzies na stronie, lub dac adminowi skrypt w php i niech forumowiczowie korzystaja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

No udalo sie odczytalem kody wszystko sie zgadza. Poza jednym :) Mam z przodu przeciwmgielne, ale nie wiem jak sie je załącza. Wyczytalem ze gałke od świateł pociągam do siebie, ale u mnie działa tylko raz...i zapalaja sie tylne. Ktos kiedys wymienial zderzak...? Czy tez sam włącznik/wyłącznik ..?

Po kodach doszedlem, ze mam tylne przecwmgielne, ale nie widze w spisie opcji przednie przeciwmgielne.

Dodam, ze auto z wrzesnia 95 tdi kombi B4 wedlug nalepki GL . Mam :

- klima manualna

- elektryczne lusterka

- abs

- poduszki 2x

- wspomaganie

- radio + antena

- manualnie otwierane szyby...

- półskóra

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Dodam, ze nie mam symbolu przednich swiatel na włączniku. Mam za to regulacje świateł i działa...Na allegro znalazlem prawidłowy z dwoma znaczkami. W jaki sposob moge zweryfikowac czy ktos zmienial wlacznik czy zderzak?? Czy ktos ma taka wersje jak ja?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś tu pisał (siara32), że dorobienie kluczyka z immo to 20 PLN ???? Jakoś nie znalazłem taniej niż 150 PLN (koszt kluczyka + dorobienie), a ten za 180 PLN już nawet przypominał oryginał i taki wziąłem. Koszt oryginału to ponad 300 PLN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słonik jesli juz cos było zmieniane to wlącznik... tylko nie wiem po co... to chyba zadko psująca sie część, zderzak zapewne masz taki jak ja (teoretycznie mam prdzednie halogeny) tyle ze tak jak ja(w praktyce) masz zaslepki, ale mozna tam wstawic lampe ;)

je swego czasu też miałem lampy halogenowe z przodu, niestety mi je za... ukradli ;] i nie chciało mi sie ich kupowac bo i tak ich nie używałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grobel14

Jeśli chodi o "jedynkę" to trzeba wyregulować mechanizm linkowy. Jest tam regulacja.Dosłownie przesuniecie o 2mm może sprawę rozwiązać. Mechanizm znajduje się po lewej stronie od akumulatora stojąc przodem do samochodu, nad skrzynią biegów. MIałem ten sam problem i pisałem o nim na forum...

Natomiast sprawa przeciwmgielnych przednich to być może ich nie masz a jest tylko atrapa. Sprawdz wyciągając wewnętrzne szkiełka (zewnętrzne to kierunki).

PZDR

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmm to nie wpadlem na to, ze to sa zaslepki :) Rzeczywiscie. Myslalem, ze zaslepki to cos czarnego a nie dokladnie imitacja przeciwmgielnych :)

Z jedynka podjade na jakas regulacje, dogadalem sie z poprzednim wlascicielem, ze to bedzie gratis.

Patrzylem w papierach poprzedni wlasciciel sprawdzal bledy z kompa, nie bylo ich. Abs mimo to nie smiga i tak pisalem lampka pali sie a od poduszek gasnie. Ktos odlaczyl Abs jak sie go włącza????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grobel14

Wyregulować polecam samemu bo nic trudnego...trzeba mieć klucz 13 i chwilę czasu. Mi to mechanik powiedział że nie ma regulacji i trzeba wymienić synchronizator. Wziąłem sie sam za to i udało się. Po co płacić partaczom...Metodą prób i błędów na pewno się uda. Jeśli się przesunie za dużo w jedną stronę to nie będzie "piątki" natomiast jeli za duzo w drugą nie będzie jedynki. Trzeba znaleźć złoty środek :610:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Hmm ok moze sprobuje. Jeszcze jedna sprawa. Mam jeden kluczyl :( Wprawdzie oryginalny, ale bez pilota itp :( Co mnie ominelo?? Moglbym otwierac centralny kluczykiem jak z pilota ?? Domyslam, sie ze dorobienia oryginalnego pilota jest nieoplacalne... Mam zamiar dolozyc alarm do auta i zintergrowac centralny z pilotem od alarmu..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli nie masz oryginalnego alarmu to możesz dołożyć sobie alarm i oczywiście podpiąć pod niego centralny tak żeby otwierać i zamykać drzwi z pilota. Musisz tylko pamiętać że centralny jest sterowany plusem tzn. do zamknięcia i otwarcia jest podawane +12V.Większość alarmów steruje centralnym poprzez impuls masy więc albo musisz kupić alarm z wyjściem plus na centralny lub dołożyć przekaźniki. Ja tak robiłem przy swoim i na razie chodzi bezproblemowo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

No alarm jakis doloze bo troche lipa tak z samym IMO. Kweste dorobienia kluczyka maglowalem dzisiaj ale w dwoch miejsach otrzymalem cene 150 zl :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli Słonik za kluczyk i tak masz dobrą cenę. Za alarm z montażem zapłaciłem 350 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Słonik

Kluczyk odpuszcze sobe poki co, moze jezdzac po polsce trafi sie jakas okazja :)

Co do alarmu chcialem jakis z powiadomieniem ...polecicie cos?

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności