Skocz do zawartości
chevy

obroty silnika, predkosc i ekonomia

Rekomendowane odpowiedzi

passat to moja pierwsza osobówka z dieslem i dlatego pytanie ...

 

jakie obroty trzymacie żeby uzyskać największa ekonomię jazdy ??

 

czy praca silnika na prostej drodze z obrotami 1800 jest ok?? silnik pali mało ale czy się zbytnio nie męczy i przez to zużywa??

 

dla przykładu: 40km - na 3 biegu, 60km/h na 4biegu i 80km/h na 5 biegu przy tych prędkościach i przełożeniach silnik ma obroty 1800 i czy to nie za mało ??

 

bo jak zredukuje o jede bieg w dól, czyli 40kmh/ 2 bieg 60 3bieg i 80 4 bieg to obroty scaluja na ok 2500 silnik głośniej chodzi więcej pali ale chyba w lepszych warunkach ...

 

jak u was to wyglada?? jakich wy się obrotów trzymacie ??

 

ps. pytanie moze dziwne ale w osobowce 2000 to bylo minimum a do przyspieszania trzeba bylo wkrecic na 3000

a w ciezarowce to inna bajka bo 2.000 obortów to czerwony zakres i tam biegi zmienia sie co 500 obortów, wiec z tad moje pytanie ...

 

aha silnik 101Km skrzynia 5 biegów ...

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na początku autko sam musisz wyczuć, w jakim zakresie obrotów się najlepiej zbiera itd. :rotfl:

 

powiem Ci, że od 1900 obr/min. masz do dyspozycji już dobry moment obrotowy do manewrów na drodze. Nie ma co patrzeć na prędkość bo wszystko zależy od drogi jaką śmigasz :cwaniak:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dosyć specyficzny silnik. Na forum juz parę razy na ten temat rozmawialiśmy, więc poszukaj. Tak w skrócie; ekonomiczna jazda tym autem wygląda dosyć dziwnie (dla kogoś kto czymś takim nie jeździł), bo pierwszą zasadą jest jak najszybsze osiągnięcie prędkości podróżnej, więc od razu rura, na dwójce do 40, trójce do 70 i potem tak się toczysz (w mieście zwykle na trójce). Zmiana biegów na niskich obrotach o dziwo skutkuje zwiększonym zużyciem paliwa. Do tego dochodzą negatywne efekty PSJ (jak nie wiesz, poszukaj na forum :) ) Też mam skrzynię 5 biegową i taki sposób jazdy najlepiej się sprawdza, tylko trzeba się przyzwyczaić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ok, o taka odpowiedz mi chodziło pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności