Skocz do zawartości
michu_t

[ elektryka/elektronika] Problem z pozycyjnymi

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio wystąpił u mnie problem z oświetleniem. Nagle podczas jazdy zgasło całe podświetlenie deski i tablicy, wymieniłem bezpiecznik nr3 bo okazało się że był przepalony, jednak każdy kolejny także się przepalał. Wymieniłem zatem włącznik od świateł na nowy i było ok. Pojawił sie kolejny problem, tzn. na wyłączonym silniku gdy włączę światła pozycyjne to włączają się mijania, a gdy wcisnę włącznik do końca to mijania gasną i świecą sie same pozycyjne, jak tylko przełączę z powrotem na mijania to już jest ok.

Z kolei na włączonym silniku nie mam możliwości włączenia samych świateł pozycyjnych, tzn. na obydwu pozycjach świecą się pozycyjne razem z mijania.

Proszę o pomoc bo już rozkładam przy tym ręce :mur:

Samochód to Passat B3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość rafalito

nowy włącznik jest identyczny pod względem styków ze starym? Ma te same złącza do kostki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowy włącznik ma styki identyczne jak ten stary(oryginalny). Porównując ze schematem działa prawidłowo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wszystko jest w porządku, to wyglada mi to na wersję Skandynawską włącznika świateł.

A jak z obrysówkami (kierunki)?

Działają?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kierunki działają, na zgaszonym silniku też działa lewa lub prawa strona pozycyjnych. A o co chodzi z tym Skandynawskim włącznikiem ? Mi się wydaje że problem tkwi gdzieś w pozycjach, ale sam już nie jestem pewien...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Skandynawskim mijania włączone są non stop.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, możliwe że tak jest, tylko porównując obydwa włączniki (nowy i stary) wyglądają identycznie, w wewnątrz także niczym się nie różnią. Zastanawia mnie tylko czy na przeglądzie się nikt nie doczepi gdy nie będę mógł włączyć tylko pozycyjnych.

Pozdrawiam i dziękuję za zainteresowanie tematem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
na wyłączonym silniku gdy włączę światła pozycyjne to włączają się mijania, a gdy wcisnę włącznik do końca to mijania gasną i świecą sie same pozycyjne, jak tylko przełączę z powrotem na mijania to już jest ok.

 

Więc w czym problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzmy że tutaj nie ma dużego problemu bo zawsze mogę wcisnąć włącznik do końca i później go cofnąć na środkową pozycję, choć wiem że przedtem nie musiałem tak kombinować, ale z tym da się żyć. Męczy mnie natomiast to że na włączonym silniku nie mogę wyłączyć świateł mijania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności