Skocz do zawartości
krzychu001

Gdzie szukać bezpiecznika od swiec zarowych B5 1.9 tdi 97r

Rekomendowane odpowiedzi

Witam gdzie jest bezpiecznik od swiec zarowych nie grzeja a sa nowe -2 temp i nic ści agałem wtyczke z czujnika temperatury kontrolka swieci a na mierniku dalej nic moze przekaźnik ponoć to nr 8 pod kierownica niewiem gdzie jest bezp. Powinny grzac ponoć poniżej 5 stopni a było ponad -2 auto pali ale ma lekkie drgawki jak zimny wydaje mi sie ze to przez te niegrzejace swiece . Dzięki za podpowiedź i Wesołych Swiąt dla Wszystkich na forum.

VW passat 1.9 tdi 90Km 97r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Musisz odkrecić pokrywę komputera ,i znajdzisz tam bezpiecznik chyba 40A duży, żeby być pewnym że to ten sprawdź przejście od niego na przewody od świec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK dzieki dzisiaj poszukam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OK Znalazłem spalony bezp od swiec 80A wymieniłem i wszystko ok :hurra:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu jeszcze bym poszukał czy nie jest gdzieś przetarty przewód przy jednej ze świecy(jakaś przyczyna musiała być że spalił się tak mocny bezpiecznik co jest rzadkością) i czy nie dotyka do masy przy drganiach podczas odpalania.

 

Jak świecesię przepalają mają większą rezystancję lub brak przejścia a wtedy prąd jest craz mniejszy lub wcale nie płynie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I było ok i znowu przepaliło bezpiecznik 80A niewiem czemu tak sie dzieje swiece nowe kable wygladaja ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam gdzie znajduje się bezpiecznik świec żarowych w passacie b5 FL ????

 

Dzięki za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czyli mam rozumieć że w B5 i B5 FL bezpiecznik znajduje się w tym samym miejscu ??

tam jest strasznie ciężko się dostać bo komputer przeszkadza :/

Dzięki

Edytowane przez marcinair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czyli mam rozumieć że w B5 i B5 FL bezpiecznik znajduje się w tym samym miejscu ??

tam jest strasznie ciężko się dostać bo komputer przeszkadza :/

Dzięki

tak jak w linku :ok

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój problem polega na tym że wczoraj rano świece żarowe zadziałały a dziś rano jak jechałem do pracy to już nie :/ przy tej samej niskiej temperaturze. Może mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie on działa, znaczy kiedy świece żarowe załącza a kiedy nie?? Zależy to od temperatury, ale jakiej ?? Gdzie znajduje się ten czujnik ? Bezpiecznik i przekaźnik sprawdzony wszystko ok a raz jak jest zimny to zadziała a raz nie :/

 

Dzięki za odpowiedź

 

 

 

Passat B5 FL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mój problem polega na tym że wczoraj rano świece żarowe zadziałały a dziś rano jak jechałem do pracy to już nie :/ przy tej samej niskiej temperaturze. Może mi ktoś wyjaśnić na jakiej zasadzie on działa, znaczy kiedy świece żarowe załącza a kiedy nie?? Zależy to od temperatury, ale jakiej ?? Gdzie znajduje się ten czujnik ? Bezpiecznik i przekaźnik sprawdzony wszystko ok a raz jak jest zimny to zadziała a raz nie :/

 

Dzięki za odpowiedź

 

 

 

Passat B5 FL

może to coś w instalacji nie tak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

znaczy co ?? przy jakiej temperaturze powinny sie świece załączać?? i gdzie znajduje się ten czujnik temperatury?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
znaczy co ?? przy jakiej temperaturze powinny sie świece załączać?? i gdzie znajduje się ten czujnik temperatury?
Świece załączają się poniżej 5 st C. Sam czujnik temp zewn. masz pod kratką w zderzaku przed chłodnicą. A tu masz cały temat o temp. i grzaniu świec http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15320&highlight=czujnik+temp+%B6wiec

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość blazejv6

witam! wlasnie wymienialem zarowki w tylnych lapmpach moim pasku (b5fl 131KM) miedzyczasie go odpalalem zeby doladowac akumulotor bo sa mrozy i co raz wlaczalem swiatla by spr czy wszystko jest ok. samochod wowczas odpalal bez problemu. gdy zlozylem lampy samochod nie odpalil. zakrecil tylko raz rozrusznik i to baaardzo ciezko. i kontrolka swiecy zarowej mryga. co jest? rzecz jasna samochod nie odpala

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Odgrzewam kotleta.

Mam pytanie w jaki sposób sprawdzić czy do świec żarowych dochodzi napięcie?

Przygotowałem sobie próbówkę z żarówki 12V, lecz nie wiem gdzie się nią wpiąć?

Jeden z kabelków podłączam do tej "fajki" co nakłada się na świecę a drugi przewód do czego podpiąć? Do + czy do - ?

Również od razu chcę sprawdzić bezpiecznik odpowiedzialny za grzanie świec. Doczytałem że znajduje się w skrzynce na podszybiu i ma 80A.

Czy mogę go sprawdzić normalnie miernikiem ustawiając go na ciągłość obwodu?

 

Świece mam wymienione, filtr paliwa nowy, paliwko dobre zalane a nie mogę odpalić przy -10.

W poprzednie zimy nie miałem problemu z odpaleniem przy -15 dlatego chcę posprawdzać te rzeczy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
drugi przewód do czego podpiąć?

 

Do masy (do minusa).

 

Czy mogę go sprawdzić normalnie miernikiem ustawiając go na ciągłość obwodu?

 

Tak.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Krokodylka zaloz na mase gdzies a probowke wsadz do fajki i pamietaj ze grzanie swiec jest dopiero ponizej -5 wiec ten test zrob sobie najlepiej po nocnym postoju.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Krokodylka zaloz na mase gdzies a probowke wsadz do fajki i pamietaj ze grzanie swiec jest dopiero ponizej -5 wiec ten test zrob sobie najlepiej po nocnym postoju.

 

Od +5 wydaje mi się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności