Skocz do zawartości
Gość bobo9675

[ hamulce] zaciski

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bobo9675

Witam!

Robilem wlasnie cale zawieszenie w swoim aucie.Prosilem tez mechamika by zobaczyl czemu nie ma recznego.Stwierdzil ze zaciski z tylu sa do wymiany,ze hamuja ale nie tak i ze tego sie nie wymienia.Czy tak moze byc?No i jaki jest koszt tych zaciskow?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Poszukaj w FAQ jak zregenerować. Sam opisywałem. Trochę roboty + ok. 36zł na komplety naprawcze na obie strony i działają jak nowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

Tylko ze u mnie jest juz niby tak zajechany ze nie da rady wogole cos sie tam nie obraca jest tak pordzewiale.A uzywka ile kosztuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Moje też się nie ruszały, były zapieczone a teraz śmigają.

Używka kosztuje ok. 100zł/sztuka i też na 90% będzie w stanie przed- lub już agonalnym mechanizm ręcznego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

To mowisz ze lepiej je regenerowac???Jestem w tych sprawach ciemny wiec moze dac mechanikowi czy samemu zrobie??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Jeżeli nie czujesz się na siłach, to zleć jakiemuś mechanikowi, ale niech rozbierze całe zaciski. Niestety sporo mechaników uważa, ze regeneracja zacisku to tylko wymiana uszczelek tłoczka i osłony gumowej...

Ale jeśli chcesz samemu zrobić - powinieneś dać radę, ale jakieś przynajmniej podstawowe umiejętności mechaniczne dobrze jest posiadać :) no i trochę narzędzi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtaho

Na jakims forum vw wyczytałem że podchodzą nowe zaciski z golfa4 do golfa3 i do passata B3/4 też powinny. Koszt to ok 200 zł(chyba w InterCarsie) sztuka za nówki i są aluminiowe i nie powinno nic się zapiekać. Więc w używkę nie ma co się bawić.

 

pozdrawiam

:vw:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

podzwonie po sklepach popytam.Dzieki za info.Jak cos sie dowiem dam znac

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość bobo9675

obdzwonilem kilka sklepow nie maja wogole a jak znalazlem to za 390zl+stare musze zdac i to nie nowki tylko regenerowane.Smieszni sa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Też miałem ten problem, dlatego zregenerowałem. Nowe w Intercarsie wyceniali na jakieś 500zł/sztuka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość lobo6666
Na jakims forum vw wyczytałem że podchodzą nowe zaciski z golfa4 do golfa3 i do passata B3/4 też powinny.

 

gdzie dokładnie czytałeś?? możesz podesłać linka??

 

czy tam pisali koledzy że pasują do b4 czy tylko że do golfa 3 a reszta to twój domysł??

 

właśnie próbuje ten temat przećwiczyć...

 

pozdrawiam

 

lobo6666

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności