Skocz do zawartości
Gość doniek

Passat B5 1.6 benzyna

Rekomendowane odpowiedzi

Gość doniek

Mam problem dotyczący dużego zużycia paliwa (Passat B5 1.6 benz., 98 r). Przy spokojnej jezdzie autko pali srednio 12l.

Nie wiem co jest tego przyczyną, samochodzik byl podpinany w serwisie do testera diagnostycznego, ktory nie stwierdzil zadnej usterki. Będę bardzo wdzięczny za pomoc w ustaleniu przyczyny tak wysokiego spalania.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byl podpiety na sprawdzanie bledów a czy byl podpiety na pomiar dynamiczny i statyczny ? bo tylko wtedy mozna cos powiedziec... ale pierwsze co sprawdz to przepływke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Przy spokojnej jezdzie autko pali srednio 12l.
w cyklu miejskim wg. ksiązki pali 11l/100 km. poza miastem 6,3/100 km. średnie w cyklu mieszanym 8/100km. tak że myślę że jest to w normie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość grynio77
Byl podpiety na sprawdzanie bledów a czy byl podpiety na pomiar dynamiczny i statyczny ? bo tylko wtedy mozna cos powiedziec... ale pierwsze co sprawdz to przepływke.

 

Witam!

A jakie wartości i w którym bloku, powinny być przy sprawnej przepływce w tym silniku. Pytam bo mi też zaczął palić więcej. Na tej samej trasie praca-dom (ok 20 km). W lato palił 7l/100km a teraz pali 8,5/100km. Przy czym teraz temp. są dodatnie ok 5*C i prawdę mówiąc nie chce mi się wierzyć że to tylko wpływ temp. zew.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jezeli dzieje sie to w zime to normalne, bedzie palil wiecej w zime, moj diesel tez pali wiecej w zime.

 

Co do przeplywomierza, sprawdza sie w bloku 003 przy pomiarze dynamicznym lecz nie mam pojecia jakie wartosci powinien utrzymywac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 stopni to już zimno a wbrew pozorom 1,6 pali sporo, a w przeliczeniu na moc bardzo dużo ,1-2l więcej zimą to norma zdecydowanie lepszym wyborem jest 1,8 tam po prostu nie trzeba butowac by jechac.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wojtek_m9

ja ma tez paska palił prawie 14 ale pojechałem aby załozyli gaz no i okazało sie ze komp był tak rostrojony ze sami do tego nie mogi dojsc ale wczytali jaką danne i jest poprawa w miescie przy spokojnej jezdzie spala 10 litrów gazu a na trasie jeszcze nie testowałem ale mysle ze w 8 sie wymiesci

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam duzo pali 1,6 AHL - Mala pojemnosc i duza buda nie daje duzych efektow. Teraz autko pali 7,61L na 100/km ale na autostradzie przy stalej predkosci okolo 100km/h taki zolwik -aby do przodu :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności