Skocz do zawartości
piotras3

Bicie kierownicy??

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!!

zakupiłem paska jakiś msc. temu jak na razie wiem już, że mam do wymiany wahacze z przodu

ale nie wiem czy tylko ???

 

Ostatnio zauważyłem, dziwny objaw bicia kierownicy tzn. auto na prostej drodze zaczyna tak po prostu sobie samo kręcić kierownicą to w lewo to w prawo dziwne!!! raczej przy niskich prędkościach po czym po przejechaniu kilku kilometrów ustaje i wszystko wraca do normy.

O tyle dziwne uczucie jak bym prowadził traktor :(

Na razie przydarzyło się to 2 razy .Czy ma to związek z wahaczami,przegubem czy może układem kierowniczym ???

Trochę kiepsko z mechanikami w uk!!!

Help

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od czegoś musisz zacząć

-wymień wahacze

-wyważ koła

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź olej we wspomaganiu. Byc może zaczyna umierac pompa wspomagania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tomek27

Ja tak mialem,gdy padl mi przegub...zaczelo ni z tego ni z owego krecic kierownica,czulem sie jakbym zlapal gume...zaczelo bujac autem,gdy juz zwolnilem kierownica sama wykrecila sie o 180 stopni...a potem...nic...postalem chwile,ruszajac wolno wyprostowalem kierownice...i dojechalem do domu,kupilem nowy przegub,pojechalem do mechanika(jakies 35 km,w tym czasie nic sie z autem nie dzialo,nie strzelalo podczas skrecania)...gdy przyspieszalem lekko zaczynalo bujac kierwonica,po wymianie przegubu wszystko zniknelo;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podobne objawy są gdy zaczynają zacierać się łożyska w macphersonach miałem tak w Corsie i Ducato. Następnym etapem jest coraz ciężej pracująca kierownica, a kolejny etap jest taki, że koła nie powracają do położenia na wprost po wykonanym skręcie. Nie wiem jak to wygląda w Passacie bo nie miałem potrzeby jeszcze grzebać w zawieszeniu. Przypuszczam, że tam też jest mocowanie z łożyskiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problemem były przeguby ...po wymianie wszystko oki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności