Skocz do zawartości
Gość walwaw

Montaż anteny

Rekomendowane odpowiedzi

Gość walwaw

Witam wszystkich, mam prośbę, może ktoś podpowie jak zamontować wewnętrzną antenę do radia Blaupunkta TravelPilot DX-R52. Chciałbym zaznaczyć, że o ile to możliwe, a zdaje się, że tak, chciałbym ją zainstalować tak, żeby nie było jej widać. Czyli gdzieś pod deską. Miałem nadzieję, że uda mi się ją wcisnąć gdzieś za radiem, ale szkopuł w tym, że nie mogę się tam przecisnąć. Czy jest sposób, żeby nie demontować deski rozdzielczej ? :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego sciagnij zaslepke z prawej stony tapicerki przy drzwiach co da Tobie wystaczajacy dostep do szybkiej wrzotki anteny, przewodem elegancko przejdziesz (przecisnij od strony radyjka cos w miare stywnego (np koszulke termokurczkiwa) w kierunku tej zaslepki, zlep z przewodem od anteny i wciagnij za radyjko. 5 minut roboty

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walwaw

Dzisiaj już trochę późno, ale jutro spróbuję i dam znać. Dzięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie ma problemu, milej zabawy zycze :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walwaw

Witam ponownie, zdaje się, że się nie zrozumieliśmy, albo ja coś źle zrozumiałem. Chodzi mi o to, że chcę zamontować antenę gps gdzieś na środku podszybia, ale w taki sposób, by nie rzucała sę w oczy, a sposób, który mi zaproponowałeś prowadzi na zawnątrz deski rozdzielczej, chyba, że myślałeś, iż moja antena jest już zamontowana w innym miejscu. Bo przyznam się, że dopiero, jak zobaczyłem zrozumiałem chyba, Twoje intencje. A może źle kombinuję, jeśli tak - wyprowadź mnie z błędu. Taki sposób montażu zaproponował mi fachman z serwisu, ale wystraszył mnie ceną za usługę, która wyniosła tyle, ile kosztował mnie zakup anteny, a za antenę chciał jej dwukrotną wartość. Wydawało mi się, że montaż nie jest czynnością zbyt skomplikowaną, potrzebuję tylko sposobu. Jeśli jest to możliwe bez rozbierania deski rozdzielczej, to właśnie o to mi chodzi.

 

Pozdrawiam

Waldek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kolego, no nie dokonca mnie zrozumiales.

zdejmij oslonke z prawej strony (taka sama jak z lewej od bezpiecznikow) przy drzwiach kolo schowka, masz tam w miare swobodny dostep aby umiescic antene gps w podszybiu ale pod konsola, mozesz ja nwet przylepic od spodu konsoli a reszte jak przebic sie z przewodem za radio npisalem

 

pozdrawiam

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość walwaw

Witam, dzisiaj zamontowałem antenę, ale kolego, twoja rada jest raczej dla leniwych i z małymi rączkami, najlepiej bez kości . Więcej zdziałełem wymontowując schowek u pasażera (7 wkrętów) i dostęp wystarczający. Ale dzięki za chęci.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Czy jest sposób, żeby nie demontować deski rozdzielczej ?

 

jakbys napisal ze masz czas i checi zeby sie pobawic to napisalbym inne mozliwosci, ta jaest najkrotsza, najszybsza i najmniej rozbierania. :)

 

ciesze sie ze sobieporadziles.

 

pozdrawim

Tomek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności