Skocz do zawartości
Gość kincior

problem z pokrętłem rodzaju nawiewu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kincior

Chodzi mi o to pokrętło, którym ustawiamy sobie nawiew na szybę, nogi itd. Zacięło mi się, obraca się max. po obwodzie 3 cm. Do tego czuję, że nawiewu wogóle nie ma, powietrze gdzieś się dusi i ucieka. Co może być przyczyną i jak się zabrać do rozebrania tych pokręteł, żeby tam dojść i nic nie połamać? a auto to B3 bez klimy z 91r.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość tomala

Witam.

Pokrętło to steruje klapką za pomocą cięgna, trzeba rozebrać cały panel środkowy i plastikową obudowę tunelu żeby się tam dostać i usunąć usterkę. Kupa roboty z tym będzie, osobiście polecam jakiś warsztat - koszt w granicach 100zł (kolega ostatnio wymieniał nagrzewnice).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

problem z linkami, mogly ci sie polamac zaczepy. musisz rozebrac i sprawdzic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

też jestem za tym że to zaczepy. U mnie był ten sam problem z tym że pokrętło kręciło sie po całej skali bez żadnego obciazenia i oczywiście bez zmiany efektu grzania. Roboty trochę jest ale nic skomplikowanego. Wymontowałem bebechy zdejmując wszystkie linki. i wziąłem do domu. Dopasowałęm blaszkę i śrubeczke , wstawiłem do auta i działa do dziś. Propomuję pobawić się samemu. Na prawdę da sie zrobić homework

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kincior

Chciałem sie za to zabrać i napotkałem przeszkodę: nie mogę zdjąć rękojeści dźwigni hamulca ręcznego! I nie mogę znaleźć tego czegoś pod rękojeścią, po naciśnięciu czego zchodzi ta rękojeść.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności