Skocz do zawartości
Gość Hugster

Montaż halogenów w B5

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Hugster

Witam serdecznie.

 

Już dłuższy czas przeglądam forum w poszukiwaniu rad i ciekawych rozwiązań i wiele się dowiedziałem. Dziś jednak przyszedł dzień, kiedy wypadałoby zadać pytanie na które odpowiedzi nie znalazłem. Ale na wstępie witam Passato-Maniaków, jako że jest to mój pierwszy post.

 

Od przyszłego tygodnia stanę się właścicielem Passata B5 1,9TDI 115KM. Nie lubię 'wiejskiego tuningu' - więc żadnych udziwnień w nim nie będzie ale kilka zmian na pewno wprowadzę. Wkrótce powstanie zapewne nowy temat w dziale o naszych VW jednak teraz chciałbym się dowiedzieć jak wygląda kwestia założenia halogenów przednich.

 

Włączając światła przeciwmgielne najpierw powinny pojawić się przednie - kontrolka się nie świeci. Przy drugim 'pociągnięciu' włączają się obydwa tylne światła. I teraz pytanie, czy skoro w standardzie nie było ich, to czy cała elektryka jest już położona i pozostaje kwestia podłączenia kostek, czy jest to grubsza zabawa?

 

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest w ogóle sens sprzedawania tych lamp co masz i kupowania innych z wbudowanymi halogenami??

W 3B występowały 2rodzaje lamp....z przeciwmgielnymi i bez - prędzej bym wolał dołożyć i kupić soczewkowe na xenon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hugster

Nie zrozumieliśmy się, ja zamierzam dołożyć halogeny. W kratki w przednim zderzaku. Lampy co prawda zamierzam wymienić, ale będą to oringi - Angel Eyes z czarnym wkładem.

 

Pozwoliłem sobie podać link do zdjęcia ze strony głównej portalu [klik] bo właśnie o takich światłach myślę. Zastanawiam się tylko, czy jest jakaś znaczna różnica między tymi z oddzielnym kierunkowskazem, a lampami gdzie jest to jedno całe światło.

 

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Nie zrozumieliśmy się, ja zamierzam dołożyć halogeny.
Zastanawiam się tylko, czy jest jakaś znaczna różnica między tymi z oddzielnym kierunkowskazem, a lampami gdzie jest to jedno całe światło.

Nie ma...

 

aa jak chcesz dołożyć halogeny, jeśli nie był one montowane seryjnie??

Hella robi do Passata 3B, ale troche kosztują

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hugster

Nie wiem, czy były właściciel (włoch) nie wymontował ich bo np. nie podobały mu się... Dlatego jestem ciekaw, czy mogę je od tak dołożyć - czy pod zderzakiem powinny być gdzieś podpięte jakieś kable?

 

 

---

Pozdrawiam

Hugster

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dlatego jestem ciekaw, czy mogę je od tak dołożyć - czy pod zderzakiem powinny być gdzieś podpięte jakieś kable?
przecież tłumacze...o jakich kablach mówisz, skoro nie był montowane oryginalnie, nawet doposażyć ich nie mogłeś w salonie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Hugster

Sory, czytając 'oryginalnie' nie zrozumiałem, że chodzi Ci o to, że te modele w ogóle nie miały tego w opcji wyposażenia.

 

Czyli reasumując, nie ma sensu się w to bawić, aczkolwiek nie raz by się przydały...

 

A jak jest w takim razie ze wspomnianymi lampami? Sprzedawcy na allegro piszą często, że posiadają homologacje drogową - ale czy kontrola policyjna/ badania techniczne przechodzą te lampy bez problemu? I jak jest z doświetlaniem drogi - prosiłbym o opinie użytkowników bo lampy i tak będą do wymiany...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No mnie tez nachodzi na przeciwmgielne i mialem nadzieje ze przewody sa wyprowadzone i zostaje tylko wpiac sie w jakas kostke, jak przelacznikiem pociagne to niby na nim kontrolka sie swieci. A tak trzeba bedzie pociagnac nowa instalacje(moze manuala zrobie dla upamietnienia tego dziela :rotfl: ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wikimo

Witam,

i co? zamontował ktoś już te halogeny, mam b5 z 2004 roku i też mi się marzą, powstał już jakiś manual?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyłączam sie do pytanka

ja znów mam paska z 99 roku i tez mysle o halogenach w zderzaku bo fajnie to wygląda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No dobra. Żeby nie powielać wątków:

czy ma ktoś aktualne numery katalogowe kratek i chalogenów przednich do b5 na rynek USA. Mam koleżankę w stanach i będę chciał żeby poszła do serwisu vw i się dowiedziała ile to kosztuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzeje kotleta, bo za cholere nie mogę znaleźć potrzebnego info (najwyżej dacie mi bana).

Sprawa wygląda tak: zmieniłem z swoim Passtuchu lampki na Depo Clerar Black z halogenami. zmieniłem włącznik na taki z opcją halogenów przednich. ale okazuje się że nie ma odpowiedniej wiązki do świateł, bo aktualnie świecą mi się jednocześnie światła mijania i halogeny (zero reakcji na włącznik).

Czy ktoś z dobrych duszyczek może mnie naprowadzić na temat, bądź udzielić info, co mam dalej zrobić? Czy dorobić w jakiś sposób wiązkę aby to działało, czy też kupić ori wiązkę pod halogeny?

z góry dzięki za info.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
No dobra. Żeby nie powielać wątków:

czy ma ktoś aktualne numery katalogowe kratek i chalogenów przednich do b5 na rynek USA. Mam koleżankę w stanach i będę chciał żeby poszła do serwisu vw i się dowiedziała ile to kosztuje.

 

139afd4596f3.jpg koło 420zł

6323ba0eae92.jpg koło 40zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rafał, a przeczytałeś dokładnie o co pytam??? bo to że mogę wrzucić halogeny z wersju US to wiem. Ja chcę aby działały halogeny w reflektorach! czytaj ze zrozumieniem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mielke odpowiedział na pyt zadane 4 lata temu:lol3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up. Naprawdę nikt na forum nie ma pojęcia co trzeba zrobić żeby halogeny nie świeciły jednocześnie ze światłami mijania??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź może połączenie kabli. może we wtyczce włącznika coś jest zamienione.

 

schemat wlacznika swiatel.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdzę wlacznik jak tylko będę miał chwilę. ale zaczynam podejrzewać że to problem na kablach miedzy wtyczką do lampy a okablowaniem nowych lamp. Bo w ori lampach z halogenami jest tak że H7 to swiatła mijania, a H1 lub H4 to światła drogowe (długie) lub światła drogowe + halogeny.

W tych moich lampach H7 to światła drogowe (długie), a H4 to mijania + halogeny.

Ide coś rozkminiać z ELSA i tym pliczkiem powyżej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja jestem cieklawy czy da sie zamontować halogeny soczewkowe do passata b5 przed liftem czy jest tam tyle miejsca aby sie zmiesciły? bo tylko to mnie zastanawia zna ktos odpowiedz bo kwestia instalacji to nie problem ją zrobić przecież nawet jak nie ma

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Grucha01 odpowiedź masz 6 postów nad twoim. w wersji US były takie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności