Skocz do zawartości
sznikers23

Łożysko dociskowe sprzęgła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Zb.gniew

Na jakiej podstawie mechanik doszedł do takich wniosków.Co wogóle robił?Ciężko mi zrozumieć diagnozę wymiany skrzyni w której wszystko ładnie wchodzi,biegi nie wyskakują nic nie cieknie a przestaje szumieć po naciśnięciu sprzęgła .Na luzie w skrzyni pracuje jeden wałek nie pracuje żadna zębatka ,i z tego powodu chcesz ją wymienić .Jak będziesz opowiadał takie dyrdymały to Ci wpakują ten temat do śmieci bo pomyślą że sobie jaja robisz.Zadając takie pytania jak we wczorajszym temacie mechanikowi w warsztacie jesteś skazany na sięganie do kieszeni .Poczytaj sobie trochę porad na tym forum .Weź obojętnie jaką książkę obsługi samochodu (obojętnie jakiej marki)i troszkę się poducz sprawdź jaka jest mniej więcej zasada działania danych podzespołów bo naprawdę za niewiedzę czeba płacić .Powodzenia Zb.gniew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim ślicznie za wypowiedzi. Temat uważam za zamknięty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe, że znalazlem teraz ten temat. Mam to samo co kolega sznikers23. Mialem cala skrzynie rozebrana i sprawdzoną. Sprzęgło jest całe nowe. Nadal rzęcholi. Doszedłem do wniosku, że winny jest ten hydrauliczny popychacz przy skrzyni lub po prostu coś go przesunęło w stronę silnika. Jak zdejmujesz nogę ze sprzęgła to łożysko oporowe nie cofa się wystarczająca daleko od docisku, który o to łożysko niustannie szoruje łopatkami. Nie wiem tylko czy do cofania tego popychacza jest tam jakaś sprężyna czy samoistnie się cofa pod wpływem hydrauliki. Czy ktoś mógłby się podłączyć jeszcze pod ten temat?

 

EDIT: Teraz zauważyłem, że to dział B3 ale w sumie sprawa podobna...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności