Skocz do zawartości
Gość danilko

alternator i rozruszni..wspólna awaria-ot taka promocja :)

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danilko

Witam wszystkich,

 

mam pewnien problem...od pewnego czasu mam problem z rozrusznikiem - mianowicie, czasami hmm kręci tylko sobą a nie silnikiem...po prostu "nie łapie"..zle za którymś tam razem zazwyczaj zapala - zastanawiam się jak długo... ale ale, żeby nie było tak "pięknie" to dzisiaj zapaliła się kontrolka od akumlatora i uparcie nie gaśnie...

 

może ktoś miał podobny problem - szczególnie z rozrusznikiem? co to było, ile kosztowało?

będę wdzięczny za każdą radę łącznie z informacją gdzie mogę to w wawie lub okolicach sprawnie i tanio naprawić...

 

miłego wieczoru życzę wszystkim!

pozdrawiam

daniel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wymienic elektromagnes. Prosta naprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi się wydaje, że elektromagnes gdzieś ma przerwe i nie łapie do końca. Tylko dlaczego czasem łapie?? Ale łącząc problem alternatora jest nowa teoria, mianowicie rozrusznik nie ma wystarczającej mocy, aby elektromagnes złapał i tylko kręci się.

Jak padł rozrusznik to możesz pójść do każdego prawie elektryka (po wcześniejszym własnoręcznym wykręceniu go - koszt nie powinien przekraczać 100 zł. A z alternatorem to można dać do sprawdzenia lub od razu do przewinięcia (koszt do 200 zl). Ceny są orientalne, bo nie wiem jak ludzie sobie liczą w Wawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

Bardzo Wam dziękuje...dużo mi wyjaśniliście.. myslicie, że dałbym rade sam wymontować rozrusznik? hmm musze przyjrzeć się gdzie on jest...alternator oglądałem "do latarki" z nim chyba by się udało..zwolnie napinaczke, odkręce śrube..widziałem tylko jedną-jest więcej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie na 90% nie jest to elektromagnes, danilko wyraźnie napisał że rozrusznik zawsze kręci sobą, a za którymś razem łapie silnik. Żeby rozrusznik zakręcił elektromagnes musi go właczyc, czyli jest sprawny, prawdopodobnie wlaniety bedzie bendiks. Jednak tak czy siak i tak trzeba wyjąc rozrusznik :looka:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

dokładnie...wyjme i zobaczy się..

ino nie znalazłem jeszcze nikogo, kto by to mógł mi zrobić..

ech..nie lubimy jezdzic tramwajem... :((

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość danilko

jej..jeden gość przez telefon mi powiedział, że za rozrusznik 200zł plus części...to nie za dużo? aa i że za alternator drugie tyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolego jarek.123 masz rację. Myślałem że bendiks to potoczna nazwa elektromagnesu. Chodzi w każdym razie o elektryczne urządzenie przyciągające kółko zębate rozrusznika (kręcącego się) do koła zębatego koła zamachowego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

danilko, boisz się wyszukiwarki google ?? :)

 

W warszawie znajdziesz pełno firm które zajmują się zazwyczaj wyłącznie rozrusznikami i alternatorami jednocześnie.

 

http://www.google.pl/search?hl=pl&q=warszawa+rozruszniki+alternatory&lr=

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja pisząc elektromagnes miałem na myśli właśnie część przyciągającą zębatke do silnika. Człowiek cały czas się uczy :D

A co do cen to mi się wydaje za drogo, lecz ja nie mieszkam w Wawie i nie wiem jakie są "realia".

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności