Skocz do zawartości
Kurzyn

Czy mogę zrobić badania techniczne za granicą???

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam takie pytanie, o ile może ktoś mi pomóc. Jeżeli użytkuje auto za granicą, które zarejestrowane jest w Polsce i kończy mi się przegląd to czy moge pojechać na stację diagnostyczna (chodzi mi dokładnie o Włochy, ale to bez znaczenia bo przecież jesteśmy w UE) i zrobić sobie coroczny przegląd, czy co roku będę musiał przyjechać do Polski i zrobić to w kraju???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
czy co roku będę musiał przyjechać do Polski i zrobić to w kraju???
Tak i tylko tak... niestety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, podepnę się pod ten wątek bo sprawę mam bardzo zbliżoną...

Mianowicie jestem zameldowany w Polsce lecz pracuję we Włoszech i tam mam drugie auto na włoskich blachach, przyjechałem teraz na dłużej nim do PL i niestety niedawno podczas kontroli drogowej Policja zwróciła mi uwagę, że kończy mi się niedługo ważność przeglądu, i teraz meritum sprawy... poprzednie posty są z przed 12 miesięcy więc wolę zapytać ponownie (a nóż widelec coś uległo zmianie) - czy muszę wracać do Włoch zrobić przegląd czy mogę go tu u nas w PL wykonać? czy są od tego jakieś wybrane stacje diagnostyczne?

Pozdrawiam - KruK :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic się nie zmieniło - samochód ma odpowiadać warunkom technicznym z kraju zarejestrowania. I tylko tam możesz zrobić badanie techniczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ehh... i takiej odpowiedzi się obawiałem :P

dzięki wielkie za info i do zobaczenia na trasie Polska-Włochy // Włochy-Polska :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.Niewiem jak we Włoszech ale w Angli bez problemu zrobisz przegląd auta na polskich blachach, robiłem jak tu mialem,wystarczyło dowód rej.i nawed kierownica z drugiej strony im nieprzeszkadza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tyle, że ja pytałem o włoskie blachy i przegląd w Polsce :)

bo tamten wątek "umarł" jakiś rok temu jak widać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Niewiem jak we Włoszech ale w Angli bez problemu zrobisz przegląd auta na polskich blachach,

 

W Polsce też zrobisz przegląd auta zarejestrowanego w innym kraju - tylko, że nie będzie miał żadnej mocy formalnej. Tak samo jak angielski MOT nie będzie formalnym badaniem technicznym dla auta z polskimi blachami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
W Polsce też zrobisz przegląd auta zarejestrowanego w innym kraju - tylko, że nie będzie miał żadnej mocy formalnej. Tak samo jak angielski MOT nie będzie formalnym badaniem technicznym dla auta z polskimi blachami.

Dolkadnie tak jam mowisz i takie pytanko kruk mozesz dac jakis wzor lub scan takiego wloskiego dowodu bo jestem ciekaw jak to wyglada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności