Skocz do zawartości
Magda

zbyt czeste wlaczanie sie wentylatora

Rekomendowane odpowiedzi

czesc mam problem ... dosc dziwna sytuacje co prawda nie w Passacie a w Audi A3 , mianowicie ....

 

Zauwazyłam ze gdy rano po nocy odpalam auto i nie ma wlaczonego nawiewu - ogrzewanie, nadmuchy sa calkowicie wylaczone, wszystko jest OK

- wiatrak od chlodnicy nie chodzi czyli jest jak powinno byc, (wiatrak wlacza sie dopiero gdy temperatura dojdzie do 90 stopni).

 

Natomiast gdy tylko wlacze nawiew/grzanie (rano, gdy silnik jest zimny) to zaraz wlacza mi sie wiatrak chlodnicy i tak sie wlacza co 5 mim mimo ze nie mam wlaczonej klimy jak sie zagrzeje to jest tak samo.

 

Rozmawialm juz z kilkoma osobami powiedzieli mi ze mam czujnik na chlodnicy walniety i ze on wymusza wlaczanie sie wiatraka ... wiec wymienilam czujnik - i co to dalo ... nic , wiatrak jak sie wlaczal tak sie wlacza.

 

Mam nawet podejrzenie czy to nie jest wina zepsutego wiatraka od klimy ( niestety jest zlamany i nie chcodzi - blokuje sie wiec sie nie kreci) odrazu mowie ze klimy nie wlaczam ze wzgledu na ten wiatrak.

 

Drugie moje podejrzenie to moze byc panel climatronika - bo jak w wiekszosci audic po jakims czasie wyswietlacz pada - rozlewa sie ( a mowia ze audi to takie porzadne rzeczy robi;) ) no i moze cos jest nie tak z tym climatronikiem, nie wiem zablokowala sie klima i caly czas jest wlaczona- nie ma pojecia.

 

Byl robiony test czujników na vagu i wyszlo ze na blokach temperatura jest ok - 90 stopni , na wyswietlaczu tez pokazuje mi temperature 90 stopni, plyn chlodnicy jest na max , zreszta ostatnio byl wymieniany i jest ok , uklad nie jest zapowietrzony . Jedynie na tym czujniku pokazywalo temperature 75-80 stopni.

 

Szczerze nie ma pojecia za co sie zabrac - wiem ze najlepiej za wszystko ale moze ktos z was mial cos podobnego w Passacie ?? i wie od czego to jest zalezne, co powoduje wlaczanie sie tego wiatraka - bo to jest strasznie denerwujace , szczegolnie na postoju.

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nawet podejrzenie czy to nie jest wina zepsutego wiatraka od klimy
:ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Mam nawet podejrzenie czy to nie jest wina zepsutego wiatraka od klimy
:ok:
czyli moze robic spiecie ?? a co za tym idzie efekt taki jak jest teraz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Magda napisał/a:

Mam nawet podejrzenie czy to nie jest wina zepsutego wiatraka od klimy ( niestety jest zlamany i nie chcodzi - blokuje sie wiec sie nie kreci) odrazu mowie ze klimy nie wlaczam ze wzgledu na ten wiatrak.

 

Wiatrak od klimy raczej nic do tego nie ma. To oddzielny obwód. Co do panelu klimatronka, to nie jestem pewny, ale on też nie jest raczej za to odpowiedzialny. jedyne co pozostaje, to:

-> "walnięte" sprzegło wiskotyczne na wiatraku chłodnicy (koszt około 250 zł)

-> "walnięty" czujnik temperatury silnika

 

Bo z tego co czytam, to czujnik przy bloku silnika, ten w czarnym plastiku - wymieniłaś.

No innych pomysłów nie mam. Jeden z tych elementów sterujacych jest wadliwy. Po podłączeniu VAG-a, należało poczekać aż do momentu wystapienia usterki - żeby mógł to wychwycić. bo samo podłaczenie na parę chwil może nic nie dać. "Wstrzelisz" się akurat w zakres prawidłowej pracy czujników i w sumie nic ci nie pokaże.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Danek wymieniony czujnik jest na chlodnicy nie na bloku.

 

A vag byl podlaczony na silniku chodzacym i auto bylo sprawdzane przez jakies 30 min wiec to nie taka chwila !

 

wiec chyba jednak wiatrak... i tu nie wiem czy sie cieszyc czy plakac bo nie wiem ktory musze kupic

 

"walnięte" sprzegło wiskotyczne na wiatraku chłodnicy (koszt około 250 zł)
a to to nawet nie wiem co to jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oooops :!: Drobna "literowka". No jeśli 30 minut chodził, usterka występowała, VAG był podłączony i nic nie wychwycił, to sadze, ze to wina samego sprzęgła. Mniemam, że choć może to mało prawdopodobne, to tez gdzies na przewodach moze występować "cosik". Gdybam sobie, bo tak na odległość, to wiesz ... A skoro nie wiesz, co to, tak więc ponizej mozesz sobie obejrzeć :D

 

->W tym poście <-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Oooops :!: Drobna "literowka". No jeśli 30 minut chodził, usterka występowała, VAG był podłączony i nic nie wychwycił, to sadze, ze to wina samego sprzęgła. Mniemam, że choć może to mało prawdopodobne, to tez gdzies na przewodach moze występować "cosik". Gdybam sobie, bo tak na odległość, to wiesz ... A skoro nie wiesz, co to, tak więc ponizej mozesz sobie obejrzeć :D

 

->W tym poście <-

ok ok jak dlamnie to to sprzeglo odsyc dziwne jest i ogolnie dziwna rzecz . Ale i tak najpierw wezme sie za ten wiatraczek bo tak czy siak musze go wymienic nie kreci sie nie chcodzi ... no i tak jest muss. Weic najpierw wiatrak jak nie wiatrak to bede dalej myslec co to moze byc i pewnie wezme to twoje sprzegło wiskotyczne pod uwage bo a noz jest dobre :D ale bede nad tym myslala !!!

 

dzieki za pomoc :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jest sprzęgło od wiatraka chłodnicy, a nie od klimatyzacji - nie myl pojęć :D Przecież to wiatrak KLIMY ci się nie kręci. Używkę do klimy, dostaniesz za około 300 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a wiec po dlugim czasie kupilam wiatraczek ( 2 miesiace temu ;) ) odczekalam poltorej miesiaca ( wiatraczek ten czas przejzedzil w bagazniku hihihih bo ciezko bylo sie wziasc za niego i go zamontowac ;) ) i 2 tygodnie temu został wymieniony i..... efekt taki.... klimatyzacja dziala bez problemów ... nareszcie !!! bo wiosna i lato sie zbliza ( choc jak narazie wyglada ze zima wraca) wiatrak chlodnicy juz nie zalacza sie bez powodu... wszystko dzial jak ma dzialac :D

 

Czyli wszystko bylo wina wiatraka klimy tego na chlodnicy :D ufff........

 

 

Sprawa rozwiazana , zakonczona :D DZIEKUJE ZA POMOC :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności