Skocz do zawartości
Jacis

Wersja VAG ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie odnośnie jakiej wersji uzywacie Vaga ? w tych starszych nie ma USB ;/ a 704 nie chodzi. Z gory dzieki za odpowiedzi.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do wersji 607,3 i 704,2 potrzebujesz dedykowany kabelek, do wersji 514 raczej też. jeśli chcesz używać takiego kabla z allegro to najlepsza dla ciebie będzie 311,2 i 409 ,musisz tylko wybrać odpowiedni port COM a to sprawdzisz w menadżerze urządzeń na jakim jest zainstalowany fejsik.

Jaki masz kabel ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest to kabel z ukladem PL-2303 .. itak sie zastanawiam czy przypadkiem zle nie kupilem kabla ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

powinno działać, w/g mnie PL2303 to pełna emulacja portu RS232 (COM), tak gdzieś doczytałem ale mogę się mylić, ja mam kabelek pod usb i korzystam z wersji 607,3.

kabelki taki i inne rozprowadza na forum kolega yassek , mogłeś przed zakupem poszukać, jest dużo ludzi którzy korzystają z jego kabelków i są zadowoleni.pozdrawiam

nie ma to jak na USB :ok:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) no działa bezproblemowo :)) i jestem zadowolony z tego :D a teraz moze ktos powie mi jakie zalety są miedzy USB a Rs232 ;>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
:) mo działa bezproblemowo :)) i jestem zadowolony z tego :D a teraz moze ktos powie mi jakie zalety sa miedzy USB a Rs232 ;>

 

Zaletą USB jest to że pasuje do większości współczesnych laptopów, które rzadko mają sprzętowy COM(RS232) zwany czasem serialem. I tu się kończą zalety wersji USB.

 

W wersji USB port COM jest emulowany co czasem stwarza mniej doświadczonym kolegom problemy, ale jest to do ustawienia i potem śmiga bezproblemowo.

 

Wersja COM jest pozbawiona tej wady i komunikacja odbywa się można powiedzieć "naturalnie", oraz umożliwia użycie dos-owego softu jak np. VDC_PRO.

Z punktu widzenia diagnostyki wersja COM jest bardziej przydatna pod warunkiem że mamy hardwarowy COM w komputerze/laptopie.

 

Powyższe wady i zalety dotyczą wersji Vag Com 409.1 i niżej, ponieważ Hex Can USB od wersji 514 jest już w pełni urządzeniem USB i nie ma tu emulacji na COM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popieram ze z tym kabelkiem nie ma problemu mi emuluje COM-a, działa bez problemowo;) chodz mam kiepski interface, wszystko działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności