Skocz do zawartości
Alcest

[Urzędowe] Rejestracja autka+inny silnik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Zakupiłem pasia z silnikiem 2.8. Silnik był uszkodzony i zamieniam na inny ale nie 2.8. Proszę o nie komentowanie decyzji zamiany tylko bardzo proszę o info w jaki sposób mam zarejestrować takie autko, żebym nim mógł się poruszać po drogach. Mam papiery z celnego, po opłatach. Mam też papierki od silnika "nowego". Żebym mógł jeździć brak mi rejestracji w wydziale komunikacji. I teraz moje pytanie, czy mogę jednocześnie zarejestrować autko z innym silnikiem? Czy muszę najpierw stary, a potem nowy silnik?

 

A pytanie drugie tak przy okazji. Zapłaciłem akcyzę w wys. 13,5% od wartości pojazdu. Wartość pojazdu w miarę realna na umowie. Czy jest szansa, żebym odzyskał opłaconą akcyzę? Jeśli tak to w jaki sposób?

 

Serdecznie dziękuję za pomoc i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość hha

Auto rejestrujesz bez podawania numeru silnika lub na stary silnik jesli jest on w papierach zakupowych auta i niczym sie nie przejmujesz. Silnik nie wystepuje już w nowym dowodzie rejestracyjnym. Traktowany jest przez prawo jako część zamienna i po jego wymianie nie trzeba się zupełnie fatygowac do urzędu po jakąkolwiek adnotację. A sprawa akcyzy jest oczywiście do odzyskania tylko na drodze sądowej. Najlepiej tu już działać z jakąś kancelarią prawną. Wtedy uzyskasz akcyzę, jej zwrot oraz koszty procesowe zapłaci ten piekny kraj i jego władzia.

 

HHA

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję ślicznie za szybką odpowiedź.

 

Jest jedno ale. Podczas rejestracji podaję pojemność silnika a ta z 2.8 spada na 1.9 co ma swoje odzwierciedlenie przy ubezpieczeniu np. Tu jest właśnie mój dylemat :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie słyszałem przypadku żeby ktoś fizycznie odzyskał pieniądze za akcyze lub karte pojazdu! Twój błąd że chciałeś byc uczciwy!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Silnik nie wystepuje już w nowym dowodzie rejestracyjnym. Traktowany jest przez prawo jako część zamienna i po jego wymianie nie trzeba się zupełnie fatygowac do urzędu po jakąkolwiek adnotację.
A tu się nie do końca zgodzę. W przypadku gdy równocześnie zachodzi zmiana pojemności (rodzaju paliwa, może i mocy też-tego nie wiem-nie straszmy zawirusowanych :) ) należy wykonać badania techniczne i z tym dokumentem oraz dokumentem potwierdzającym własność nowej jednostki napędowej udać się do urzędu. Mam przekonanie, że taki manewr można przeprowadzić przed pierwszą rejestracją w Polsce. A przy okazji, dziwię się, że takie pytania zadawane są na forum, gdzie niekoniecznie odpowiadają osoby znające podstawy prawne, szczególnie w skomplikowanych przypadkach. Nie mam tu na myśli nikogo konkretnego ;) Przecież urzędnicy są od udzielania takich odpowiedzi w sposób kompetentny. Wystarczy tylko jasno i precyzyjnie sformułować pytanie. Cholera, a może tylko u mnie urzędniczy świat się zmienił?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolega Makaj pracuje w urzędzie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale ma zaufanego urzędnika :rotfl:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
A przy okazji, dziwię się, że takie pytania zadawane są na forum, gdzie niekoniecznie odpowiadają osoby znające podstawy prawne, szczególnie w skomplikowanych przypadkach.

 

Zadałem pytanie na tym forum z kilku względów. Mianowicie:

- bardzo duża liczba użytkowników = duża szansa ktoś miał doczynienia z taką sytuacją

- ludzie z forum chętnie odpowiadają na pytania i rzadko się zdarza odpowiedź nie w temacie

- nie mam jak z pracy dzowonić po urzędach i się dopytać niestety, ale oczywiście gdy już będę miał to załatwiać to niestety będę zmuszony do kontaktu z odpowiednią instytucją. Wtedy jednak jż będę miał jakieś pojęcie gdzie, do kogo i z jakimi dokumentami

 

Serdecznie dziękuję raz jeszcze i czekam na ewentualne sugestie.

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OKI. To było pytanie retoryczne ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności