Skocz do zawartości
Gość NotNormal

Adaptacja sondy lambda

Rekomendowane odpowiedzi

Gość NotNormal

Witam. Wymienilem sonde lambda w vw new beetle 2.0 i v vagu ciagle wystepuje blad o adaptacji. ZSlyszalem ze musze jakos zgrac obie sondy. Da sie to zrobic w vagu??? Jesli tak to prosze o instrukcje. Jesli gdziesna tym forum jest podobny temat to przepraszam ale nie znalazlem. PROSZE O POMOC. Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy znajdziesz w archiwum, ale może prędzej na TYM forum (OBDII)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to musisz dedykować to sondę. tzn. wpisać jej adres - numer do komputera sterującego ponieważ teraz niejako on jej nie widzi.

ale nie pytaj mnie jak, ja tego jeszcze nie robiłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odświeżę wątek, z racji braku pojawienia się do tej pory odpowiedzi w tym oraz innych wątkach.

Będę wymieniał sondę L (pierwszą) w moim 1,8T [AWT]. Będzie to zamiana z powrotem na sondę, która poprawnie funkcjonowała (w serwisie niepotrzebnie zaczęli wymieniać po kolei, co sie im wydawało - dostaną ją z powrotem za cash-back :)))). Podczas pierwszej wymiany elektryk stwierdził, że "nie wystarczy wymienić sondę, aby ona poprawnie działała ze sterownikiem silnika. Trzeba ją dodatkowo dopasować do sterownika"

Nie wiem, czy miał na myśli adaptację (funkcja 10 VAGa), czy zrobienie nastaw podstawowych (funkcja 04 VAGa).

Więc moje pytanie, co należy zrobić, aby sterownik "nauczył" się (poprawnie) współpracy z wymieniona sondą. Jeżeli adaptacja to jakie wartości należy tam wprowadzić, a jeżeli nastawy podstawowe, to w jakiej grupie należy je zrobić. I czy np odpięcie zasilania (akumulator -tak jak powoduje usunięcie ze sterownika błędów) na jakiś czas spowoduje właśnie ustawienie sterownika w nastawy podstawowe, że nie ma potrzeby dodatkowych ruchów poprzez ustawianie/adaptacje sterownika.

Będę wdzięczny za wyjaśnienie tematu przez tych którzy znają się na rzeczy. (Dzisiaj lub jutro dokonuje zamiany wiec spawa dla mnie pilna)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności