Skocz do zawartości
Gość Bobik

Rozmiar opon do Passata

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem czy dobrze myślę, ale wymiar 60 oznacza % wysokości opony, a nie szerokość (jeśli się mylę to mnie poprawcie). A pani Kinga niech spojrzy do schowka z przodu lub otworzy klapkę od wlewu paliwa - tam najczęściej umieszczano naklejki jaki rozmiar ogumienia można montować i jakie wtedy ma być ciśnienie w oponach

Edytowane przez mcgregor88

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to tak, w schowku nie ma a tam gdzie klapka od wlewu paliwa jest tylko... miejsce po naklejce...:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

185/60/14 są 'niższe' od standardowych 185/65/14 co oznacza ze mają mniejszą srednicę.

Oprocz tego ze licznik bedzie Cie oszukiwał i moze nieznacznie wzrosnąć spalanie to nic sie nie bedzie dzialo.

Oznaczenia opony

 

185 - szerokość bieznika w mm

60 - stosunek wysokości opony do jej szerokości wyrażony w procentach

14 - srednica felgi w calach

 

Na necie jest mnóstwo kalkulator przeliczających rozmiary opon i podających o ile bedzie przekłamywał licznik.

 

herflik-00

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam koledzy. ja w swoim pasku na lato mam alufelgi z oponami 205/50/15 RH i samochodzik jest bez wspomagania. na parkingu straszne meczarnie zeby zakrecic kierownica. myslalem ze jak wymienie wszystko w zawieszeniu bedzie lzej ale tylko niewielka roznica. na przod bede musial zalozyc 185... to i tak za duzo na auto bez wspomagania:))) najlepiej jezdzi sie po mokrej nawierzchni:))) Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam teraz 185/65 14r i jestem zadowolona ;))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam teraz 185/65 14r i jestem zadowolona

Ja tez mam 185/65/14 ale tylko na przodzie. Na tyle mam wciaz jeszcze 185/60/14 - kupilem paska to mial 4 takie. Nie polecam tych 185/60/14 - Passat jest na nie za ciezki. Producent tez ich nie poleca, na naklejce ich nie ma. Za to 185/65/14 sa na naklejce i dlatego takie kupilem te dwie. Niedlugo nastepne dwie. Wole miec takie jak producent chce.

 

Poza szerokosciami opony maja jeszcze wskaznik obciazalnosci. Na naklejce producent chce 185/65/14 85T, ja mam 185/65/14 86T - bo ten rozmiar ma najczesciej obciazenie 86. Za to rozmiar 185/60/14 ma najczesciej obciazenie 82 czyli za male do wymagan producenta. Moje tylne tez maja 82.

 

Oczywiscie na naklejce jest wiecej rozmiarow zalecanych, ja po prostu mam 185 i chce miec 185 bo mam najslabszy silnik jaki mialy passaty, wiec po co mam mu utrudniac za szerokimi laczkami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich ja w swoim pasku mam na zimę 195/60/15 i jest spoko a na lato jak na razie będą 195/55/15 jezdziłem na nich we wrzesniu po zakupie auta i autko na drodze sprawowało się super, a jeżeli chodzi o przekłamania licznika to były niewielkie rzędu 2-5 km/h ale obecnie w planach zakup alusków 16

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość ryszardtrzeci3

Do silnika o mocy do 95kW montuje się opony o rozmiarach

185/65R14 to orginał

195/60R14 lub na alu

195/55R15

205/50R15 wszystkie nafelgach 6J

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanko bo mam felgi 7J a ET 38 i jezdze na 205/50 R15 a chce zmienić na coś innego np 195/60 R15 i mam takie pytanko czy nie będzie mi zacierać ?? 195/55 r15 wiem ze to najlepszy rozmiar ale są nieco droższe oponki :)

Edytowane przez mateuszhg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 195/65R/15 czyli jeszcze wieksze jak ty chcesz załozyć, nic mi nie ociera nawet przy przewozie 5-ciu osub i załadunku :) a wygląda to tak ===>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48297 ale moja felga ma ET 35 :))

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Ja mam 195/65R/15 czyli jeszcze wieksze jak ty chcesz załozyć, nic mi nie ociera nawet przy przewozie 5-ciu osub i załadunku a wygląda to tak ===>http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=48297 ale moja felga ma ET 35
Właśnie kolego ET 35 a ja mam 38 i to może robić troche różnice ale z drugiej strony patrzeć jak 205 jest szersze i nic nie ociera to może zaryzykuje kupić 195/60

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym ci radził jakis nizszy profil kupić :) Ładniej autko wygląda ja sie teraz przymiezam do kupna takiego czegos http://www.opony.com/opony/47589_goodyear_eagle_f1_gsd3.html

ale co do twojego ET 38 nie jeste pewny czy opony nie bedą ocierały, bo im wieksze ET masz tym większy rozstaw felgi ja na tych oponach co teraz mam nie mugł bym załozyc większej felgi ET niz 35 bo by mi własnie ocierało o nadkole, najlepszy sposub zeby to sprawdzic sciagnąc opone i na oko zobaczyc czy felga nie wystaje poza nadkole, lub u fachowców w Michelinie, załozą doradzi i ci sprawdzą tak było w moim przypadku jak kupywałem u nich felgi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

o profilu to ja już coś wiem :) jeżdżę na 205/50 i wcale mi się to nie podoba komfort jest do bani i zawieha leci szybko. fakt ze fajnie wygląda ale co mi z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobrze gadasz kolego... tez chce zalozyc na felgi 7 cali na szerokosc i 15 na wysokosc opony 195/60. tylko czy felga nie bedzie wystawac???? wie moze ktos???? mam juz dosc tych kolein... i dziur...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
no dobrze gadasz kolego... tez chce zalozyc na felgi 7 cali na szerokosc i 15 na wysokosc opony 195/60. tylko czy felga nie bedzie wystawac???? wie moze ktos???? mam juz dosc tych kolein... i dziur...
a jakie ET masz ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. na felgach pisze ze ET 37.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
jeżdżę na 205/50 i wcale mi się to nie podoba komfort jest do bani i zawieha leci szybko. fakt ze fajnie wygląda ale co mi z tego.

 

Witam

 

Koledzy ja latam na oponkach 195/60R15 felga 6.5 cala ET 38 i nic mi nie ociera nawet jak się opona z tyłu w błotnik schowała :) jak chcecie to mogę jutro cyknąć kilka fotek to sobie lukniecie :) a co do komfortu to jest lux :)

 

Ps. co się tyczy ET to im mniejszy współczynnik ET np 20 to felga jest bardziej wysunięta na zewnątrz auta. Fabryczne ET w pasku to "chyba" 35 lub 38 także różnica niewielka a w połączeniu z kapciem 195 to nie 3mm nie robi wielkiej różnicy, co innego gdybyś chciał zarzucić oponkę np 215 lub 225 no to już może ocierać...

Podsumowując koledzy to dwa razy przymierzcie zanim kupicie fele czy kapcie, mój kumpel pochopnie kupił fele i opony do Audi B3 i akcie Fuldy 195/65R15 są do sprzedania a on jak nie jeździł na aluskach tak i nie jeździ...

 

Pozdrawiam

Edytowane przez dandi78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanko czy ktoś ma załozone oponki na 15' felgi 195/50R niewiem czy takie oponki zakładac czy nie pogne felg :|??? czy ten profil nie jest juz za niski, jakby ktoś miał fote na takich oponkach w pasacie niech wrzuci :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
ten profil nie jest juz za niski, jakby

 

No jest troszke twardziej niż na 14 ale jeździłem tak przez seznon i felge skrzywiłem dopiero jak załadowałem 130 w taką dziurę że przy okazji opona pękła :/

 

 

 

195/50 r15 to powiedziałbym nawet balon jest ;)

 

 

 

Poszukam zdjęć ale chyba już nie mam nic z tamtego okresu, a jeśli nie to mam jeszcze te felgi z oponami w garażu to moge zrobić zdjęcie felgi z oponą jeśli chcesz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Byłbym wdzieczny, chciałbym zobaczyć jak to wygląda czy nie jest tak tragicznie niski ten profil:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności