Skocz do zawartości
Gość Pawlitoooo

Wyciek paliwa z pompy wtryskiwaczy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Pawlitoooo

Witam mam pytanie nie jestem mechanikiem i nieznam sie za dobrze na tym ale wycieka mi paliwo z pompy wtryskiwaczy a dokladnie z pod plastikowej czarnej tuleji ktora jest w sprezynach. niewiem jak sie to nazywa ale mam pytanie czy mozna samemu to zrobic a jezeli nie to jaki moze byc koszt tej tuleji i koszt naprawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Mam podobny problem. Też w okolicach owych sprężyn wycieka mi paliwo. Nie mam pojęcia jak się do tego zabrać. Nie da się jeździć bo w kabinie cholernie śmierdzi ropą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

:hurra:

 

Jutro jadę do gościa od pomp wtryskowych. Z tego co z nim ustaliłem to naprawa nie jest skomplikowana. Powiedział, że zajmie mu to max. godzinke i będzie kosztowało 80 zeta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zrobcie sami. koszt oringu 10gr, czas pracy jakies 2 godz. sam robilem i jestem z siebie dumny:P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Płycik

Dodam,że wskazana jest też wymiana tulejki w dekielku pompy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Dodam,że wskazana jest też wymiana tulejki w dekielku pompy.

 

e tam. samo zalozenie nowego oringu wystarczy. pewnie tulejka bedzie nierowno wyrobiona, ale raczej nie tak, zeby wplywala na dzialanie mechanizmu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

Płycik napisał/a:

Dodam,że wskazana jest też wymiana tulejki w dekielku pompy.

 

 

 

Mój "pompiarz" coś właśnie wspominał o owej tulejce, że trzeba będzie ją wymienić.

Szczerze mówiąc nie mam czasu na to żeby zabrać się za to samemu i nie do końca wierzę w swoje umiejętności ;) Pracuję do wieczora a po nocy już mi się nie chce siedzieć w garażu.

Ostatnio już poświęciłem kilka wieczorów na walkę z mechanizmem elektrycznych szybek i mam dosyć.

Ale wielkie dzięki za podpowiedź.

Może uda mi się trochę utargować za usługę :hyhy:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan

No i 2 miesiące mineły, cztery wizyty u "pompiarza", a ropa jak leci tak leci. Człowiek wymieniał już oringi, tulejki i nic to nie daje. A kurcze, kilku moich znajomych robiło u niego ten sam zabieg i jest ok. Czy ja mam inną pompę, może pecha czy co??

A tak na poważnie wie ktoś może jaki rozmiar oringu trzeba założyć. Tak się zastanawiam że może wcisnąć jakiś grubszy żeby dokładniej uszczelnił.

I jeszcze jedna prośba o podpowiedź jak samemu przeprowadzić taką wymianę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

eh a mowilem zrob sam to nie... rozmiaru oringu nie podam, ale bierzesz oske gazu, lecisz do sklepu z uszczelnieniami i dobierasz taki, zeby dokladnie przylegal w rowku na osce i jednoczesnie byl na tyle gruby zeby ciezko bylo wsadzic oske w tuleje bez kombinacji. tak zrobilem i zadnych wyciekow nie ma. tulejki w ogole nie ruszalem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość wengan
eh a mowilem zrob sam to nie... rozmiaru oringu nie podam, ale bierzesz oske gazu, lecisz do sklepu z uszczelnieniami i dobierasz taki, zeby dokladnie przylegal w rowku na osce i jednoczesnie byl na tyle gruby zeby ciezko bylo wsadzic oske w tuleje bez kombinacji. tak zrobilem i zadnych wyciekow nie ma. tulejki w ogole nie ruszalem.

 

Ano fakt, że gdybym zabrał się sam to może by już było sucho :-)

Mam takie pytanko. Rozumiem że trzeba zdjąć te sprężyny co są na zewątrz popmpy, odpiąć linkę i odkręcić dekielek (4 imbusy). Tylko zastanawia mnie czy ośka da się tak wyjąć czy może jest jeszcze jakoś mocowana w pompie.

Z góry dzięki za podpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności