Skocz do zawartości
Gość Marcin-Gora

starta opony z tyłu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marcin-Gora

dzisiaj przy rutynowej kontroli powietrza zauwazyłem ze zew strona lewej opony z tyłu jest bardziej starta.Nie zwracałem na to uwagi i nie wiem od jak dawna sie to dzieje...w ciagu roku zrobiłem na tych oponkach jakies 25 tyś i nie były juz pierwszej młodosci...co warto dodac-wydaje mi sie, że gdy 5 miesiecy temu zmieniałem łozysko nie było widac róznic.

Koledzy poradzcie-czy może to byc wina łozyska, moze amortyzatory albo krzywa belka :zalamany:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Marcin-Gora, sprawdź kąt pochylenia i zbieżność tylnych kół. Jeśli któreś wychodzi poza dopuszczalny zakres podany przez producenta, to belka niestety do wymiany.

Uwalone amorki to raczej na ząbkowanie opon mają wpływ a nie ścieranie po krawędziach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Marcin-Gora, sprawdź kąt pochylenia i zbieżność tylnych kół. Jeśli któreś wychodzi poza dopuszczalny zakres podany przez producenta, to belka niestety do wymiany.

Uwalone amorki to raczej na ząbkowanie opon mają wpływ a nie ścieranie po krawędziach.

 

Podzielam zdanie kolegi. :ok:

Możliwe zniszczczone, przepracowane silentblocki (czy jakoś tak :D ) na wahaczu po dwa na każda strone. :]

 

Jedz na stację sprawdzić geometrię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość -uki-

Uwalone silentblocki nie dałyby takiego efektu - przekosiła by się cała belka i auto szło by "bokiem"...

Niestety - konieczna geometria tylnej osi...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam mialem tak samo w B3 kombi jedna opona od zewnątrz ściętą całkowicie juz prawie cała łysa a druga nic bierznik ok.później założyłem zimówki i nic takiego się nie działo,na lato założyłem juz inne koła 15"szer.195 bo tamte były 16"szer.225 i też nic takiego się nie dzieje to pomyślałem że to wina opony i tak pozostało.

 

---------- Post added at 21:11 ---------- Previous post was at 20:04 ----------

 

A teraz kupiłem B4 też kombi i jak stał na 14" wszystko wyglądało ok.ale jak założyłem 16"to się okazało że jedno koło tylne wystaje ponad 1cm.bardziej od drugiego dodam jeszcze że przed zmianą kół zmieniłem tuleje belki i amorki.Jeszcze z góry patrząc to te bardziej wystające tak jak by było jeszcze zukosowane,tak jak by z tyłu bardziej wystawało, nie wiem czy to belka krzywa czy co, bo jak go bym załadował to lewe myślę że by było ok a te prawe co bardziej wystaje to na 100% by tarło,a druga sprawa że to nie ładnie wygląda niby centymetr a odrazu rzuca się w oczy i jeszcze jakoś ukosem ustawione to juz całkiem lipa.Podpowiedzcie co to może być i czy da radę to jeszcze ustawić.Dzięki i pozdro.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Belkę przestawia się na śrubach przy podłodze, jedź na geometrię

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki Tomek,jutro jadę sprawdze geometrię bo normalnie aż się patrzeć na to nie mogę.Jeszcze raz dzięki! POZDRAWIAM!!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie był pasek na geometri i się okazało że geometrycznie jest wszystko ok.już sam nie wiem co to może być czy to wina dystansów czy co no ale niby dwa takie same to raczej nie to już sam nie wiem:mad:

Jak macie jeszcze jakieś pomysły to piszcie:(.Pozdro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Tuner 63

Mysle ze to moze byc wina dystansow a najlepiej sciagnac kola i dystansy i zmierzyc grubosc suwmiarka i jeszcze jedno kola(znaczy felgi) sa takie same ?? sprawdz ET , jest nabite na feldze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz profil 50 i niżej to tak się robi na naszych drogach na niskim profilu...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koła raczej wszystkie takie same bo wczesniej mialem je w B3 i nie było problemów ale tam były bez dystansów jeszcze sprawdze dokładnie ET jak będę zmieniał oponki bo juz czas zmienić,bo koła tylko założone na sztukę żeby właśnie zobaczyć jakie oponki kupić,a jeśli chodzi o profil to go kupiłem na 14" 185/65 (zimówki) ale koles dodał letnie 15" 195/55 a teraz właśnie założyłem 16" 205/50 i na nich tak widać że jedno trochę bardziej wystaje od drugiego.Ale dopiero wtedy pojadę do wulkanizacji jak się z nim oporam i zechce wogóle jechać,bo narazie to nie chce jeździć.

Edytowane przez dark24

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Korzystając ze strony akceptujesz nasz Warunki użytkowania oraz Polityka prywatności